چرا داداش رضا توبه کرد

سایت داداش رضا توبه

سلام دوستان خوبم. داداش رضا هستم  و میخوام خودمو کامل براتون معرفی کنم تا بیشتر با هم اشنا بشیم.من رضا هستم و اهل شمالم و متولد ۱۳۷۱ هستم.(اردیبهشتی ام)من تو یه خونواده ای به دنیا اومدم که وضع مالیمون بد نبود . اما متاسفانه به شدت از همون بچگی تنها بودم و زیاد بهم توجه نمیشد.همین تنهایی باعث شد من از همون کودکی با خلا عاطفی بزرگ بشم …
هیشکی دوستم نداشت و متاسفانه به همین دلیل تو دوران نوجوونیم همه کار میکردم که دیده بشم و کلی هم دوستای منفی و هفت خط داشتم.
وقتی ۱۶سالم شد به سمت دوستی با جنس مخالف کشیده شدم و تو کلاس همیشه سرم با گوشی گرم بود …
بعدها عادت داشتم بعد مدرسه برم دنبال دوست دخترم و کلا مسیر زندگیم از ۱۶ سالگی رسما کج شد…
من روند کج رفتنم آهسته آهسته بود و یهویی نبود ولی دیگه از ۱۶ سالگی افتاده بودم رو غلتک…
از فیلم پورن و خودارضایی و شماره دادن بگیر تا شب نشینی و … اوج این کارهام ۲۰ سالگیم بود.
وقتی ۲۰ سالم شد همش لب دریا بودم وکلی هم دختر دورم بود که مدام بیرون میرفتیم و همه چی برام عادی بود. کلا غرق شده بودم… عقلم کار نمیکرد اصلا… !
تا اینکه یه بلا سرم اومد و نتیجه تموم کارهای بدمو دیدم.تموم گناه هام و تموم اشتباهاتم عقوبتش تو همین دنیا برام پدیدار شد و شبو روزم شده بود گریه و کما…به پوچی کامل رسیده بودم .
شبا تا صبح استرس داشتم و میرفتم تو سجده و میگفتم خدایا نجاتم بده . غلط کردم اشتباه کردم خدایاجانم در خطره…کمکم کن.
اصلا پیشینه مذهبی نداشتم اما چون محرم بود میرفتم هیئت و کلی گریه میکرد.ولی واقعا نمیدونستم امام حسین کیه …
ولی من واسه خاطر دل خودم میرفتم هیئت و کلی گریه میکردم.
واقعا  از خدا میخواستم کمکم کنه … به هیچکس غیر خدا امید نداشتم … واقعا نمیدونستم چرا به خدا حرفامو میگفتم اصلا چرا من خدارو صدا میزنم! من که این همه گناهکار بودم! ولی چاره ای نداشتم…جز خدا کسی نمیتونست کمکم کنه.عین کسی بودم که داره تو دریا غرق میشه و با اینکه بی دینه اما هی یه حس پنهانی رو صدا میزنه و میگه کمکم کن…
به خدا گفتم : خدایا چرا جوابمو نمیدی ؟
بعد یه حسی بهم گفت :
هی رضا ؟
تو برای خدا چکار کردی که حالا خدا برات کاری کنه؟

منطقی بود…
بخاطر همین تصمیم گرفتم رضایت خدارو جلب کنم…
تصمیم گرفتم پوست بندازم و خودمو از صفر تغییر بدم. نمازمو شروع کردم.این تصمیم رو تاریخ ۱۳۹۳/۵/۱۹ گرفتم و از اون تاریخ به بعد بود که از دیدن ماه و خورشید و ستاره گریم میگرفت و میگفتم : اینارو کی درست کرده ؟
انگاری از خواب بیدار شده بودم و تازه میدیدم یه سری از چیزارو…
تصمیم گرفتم قران رو جدی بخونم

نکته

اون روزا یه حسی همش بهم میگفت: رضا ؟ تو به زودی پاک میشی و خیلی هارو به پاکی دعوت میکنی…

اون روزا به شدت احساس گناه داشتم…به خودم سیلی میزدم و سرمو میزدم به دیوار و خودزنی میکردم.همش میگفتم رضا تو گند زدی… رضای اشغال عوضی تو نباید این کارو میکردی و باز شروع میکردم به زدن خودم . یه بار انقدر خودمو مشت زدم که بعدش از هوش رفتم.

تهوعی باید تحولی شاید

انگاری تازه عقلم کار میکرد… همش کارای اشتباهم برام مرور میشد و بهم استرس میداد.
رفتم دفتر خریدم و خاطرات هر روز خودمو مینوشتم…کارم شده بود گریه کردن و شب تا صبح استرس داشتن.
اما ته دلم یه صدایی مدام بهم میگفت :
رضا یه روز تموم میشه…ادامه بده..کم نیار…گریه کن اما گام بردار
این صدا همیشه باهام بود…یه صدایی که خیلی ضعیف بود اما من نجواهاشو میشنیدم…
دیگه تصمیمم جدی شد !
انگاری دوباره متولد شدم ! شدم یه رضای متفاوت و جنگجو!
کلی در خودم خلا به وجود آوردم…زدم به سیم آخر !
دوستامو گذاشتم کنار و با تموم دوست دخترهام کات کردم و سیم کارت هامو شکوندم… فیلم پورن رو ترک کردم و قول دادم دیگه با ماشین نرم بیرون.نماز اول وقتمو شروع کردم و تلاشمو میکردم که خودارضایی و فیلم پورن رو ترک کنم.
هدف ریزی میکردم و به خودم پاداش میدادم.چون تو شوک عصبی بودم برای خدا نامه مینوشتم و میذاشتم رودخونه…
من بابام جانباز اعصاب و روانه و دو سال عراق اسیر بوده.
از همون بچگی تا همین الان مدام داد میزنه و اعصاب درست سرمون نداره…تو اون روزا بابام خیلی با کاراش بهم استرس میداد ولی من کم نمیاوردم.
بابام خیلی بی اعصابه.از بچگی منو با کمربند میزد و یه بار هم سمتم آجر پرت کرد و اگه جا خالی نمیدادم میخورد به سرم و درجا کشته میشدم . بیشتر بخاطر اعتیادشه که اینجوریه . اصلا هم منطق و استدلال نداره. اون موقع ها همیشه با استدلال های سطحیش باعث آزارم میشد.

ماجرای کامل چهل روز توبه من

کلیک کنید

همیشه میگفتم خدایا تو کمکم کن به خدا یه روزی تمومشو جبران میکنم.حاجت هامو از خدا میخواستم از ته عمق وجودم میخواستم تغییر کنم و از خدا هدایت میخواستم.
میگفتم خدایا من بخاطر کمبود محبت تو لجن رفتم.
خدایا غلط کردم خداااااااااااااااا
خدایا کمکم کن و دستمو بگیر میخوام هدایتم کنی …
چون واقعا پشیمون بودم و خدا از اسرار دل بنده هاش آگاهه استارت هدایتم زده شد و از تاریخ ۱ مهر سال ۹۳ تا همین الان رگباری و پی در پی داره هدایتم میکنه و من قشنگ دارم خدارو تو زندگی حسش میکنم. دلیل اصلی هدایت شدن منم این بود :
واقعا میخواستم تغییر کنم و حرفم کشکی نبود.
میرفتم کلی کتاب میخوندم و مطالعه میکردم و زندگی نامه تموم آدمای موفق رو میخوندم تا الگو بگیرم و خدا هم همیشه کمکم میکرد و همیشه آدم هایی وارد زندگیم میشدن که انگاری رسالت زندگیشون این بود که دست منو بگیرن !
تموم تلاشمو کردم که حق الناس هامو جبران کنم و تموم فیلم های پورن رو از تو سیستم و گوشی پاک کردم و هر چی عکس و خاطره از کسی نداشتم .
در طول این مسیر خیلی شکست میخوردم اما پا میشدم و ادامه میدادم.
میدونی چرا ؟
چون من از اون رضا بدم میومد و حال منو بهم میزد ! حاضر بودم بمیرم اما دیگه مثل اون رضا نباشم.
بالای ۱۰۰۰ بار شکست خوردم…بالای ۵۰۰ بار گریه کردم…۱۰۰ بار کم آوردم و ۱۰ بار با خدا بحثم شد ولی کم کم همه چی برام تغییر کرد…
این چیزی که الان میخوام بگم مربوط به تابستون سال ۹۴ میشه.
یه اتفاقات عجیب در من افتاد…
همه متوجه یه تغییر بزرگ در من شدن و اون نفوذ کلامم بود. اصلا حرف که میزدم همه میگفتن حرفام خیلی پخته شده . تیپم فشن بود و هنوزم تو خیابون تو چشم بودم اما کلامم نفوذ داشت. حرف که میزدم همه میگفتن : تو چرا اینجوری حرف میزنی؟ خیلی عجیب شده رفتارت… چقدر حرفات عمیقه ! حرفات به قیافت نمیخوره… حرف که میزدم توش اسم خدا بود… خدارو یه جور دیگه حس میکردم. درسته هنوزم پدر سوخته بازی داشتم اما عامل به حرفام بودم… به دانسته هام عمل میکردم.
وقتی سخنرانی گوش میکردم و کتاب میخوندم هر چی یاد میگرفتم رو عمل میکردم… کم کم خدا اون خلاء هایی که بخاطرش به وجود آوردم رو با چیزای خوب پر کرد و رسما لذت های زود گذر من تبدیل به لذت های عمیق شده بود و عاشق خدا شده بودم.
مدل مو و تیپمو درست کردم و دور تموم لذت های آنی و سطحی رو خط کشیدم… بابام هم بهم احترام میذاشت و دیگه تحقیرم نمیکرد.
وقتی دل خدارو به دست آوردم خدا مهر منو تو دل همه گذاشت.
اما این کل ماجرا نبود.

قلمم نفوذ داشت. وقتی مینوشتم و میدادم کسی بخونه میگفت اصلا بهت نمیاد این چیزا… مثلا کتاب راز کنترل شهوت که جزو اولین کتابهامه انقدر دلی بود که هر کی میخوند میگفت این همون چیزیه که من دنبالشم! خیلی راحت میتونستم مطالب ناب روانشناسی رو با معارف دینی تلفیق کنم و یه راهکار خوب و کاربردی براش پیدا کنم.کسایی که کتاب های راز کنترل شهوت و بهترین نسخه خودت باش رو خوندن تایید میکنن چی میگم.

در تموم این چند سال اتفاقات نبود که منو هدایت میکرد بلکه الله بود.
من خیلی تو گناه بودم و کج روی هام انقدر زیاد بود که کسی جز خدا نمیتونست کمکم کنه.وقتی اون شب با اشک و گریه از ته عمق وجودم ازش خواستم دستمو بگیره خدا بهم بد و بیراه نگفت و فحشم نداد.خدا منو دعوا نکرد و نگفت برو باهات قهرم. خدا گفت بیا من خیلی وقته منتظرت بودم.
میگفتم خدایا از هر کی کمک میخوام حرف از جهنم و عذاب میزنه ولی کار من از این چیزا گذشتست.کمکم کن .خدا گفت تو حرکت کن من به قدم هات برکت میدم و کمکت میکنم.
منم مثل یه مرد پا شدم و شروع کردم به خودسازی .
برای تک تک کار ها و عادت های بدم وقت گذاشتم و یک به یک رفتم دنبال راه درمونشون و چیزی که خیلی به من تو این مسیر کمک میکرد ایده های جدید و تاپی بود که خدا بهم الهام میکرد… خیلی خوب میتونم مشکلاتمو حل کنم.
شهریور سال ۹۳ تصمیم گرفتم تموم تجربیات خودمو در مسیر خودسازی با بقیه به اشتراک بذارم و سایت چهل توبه زدم که بعد هاش داداش رضا …
در کمال تعجب دیدم بازدید سایت همش داره روز به روز بیشتر میشه و از اونجایی که پست هامو با دل و صادقانه مینوشتم خیلی ها منو داداش خودشون میدونستن و بعد ها اصلا معروف شدم به داداش رضا.
در طول این ۴ سال سه بار تصمیم گرفتم سایت و کانال تلگراممو پاک کنم و آخرین باری که این کارو کردم برمیگرده به آبان سال ۱۳۹۵ که یهو سایت و کانال رو کاملا پاک کردم و تصمیم نداشتم برگردم.
رفتم پی کسب و کارم و برا رشد کسب و کارم کلی برنامه ریختم.
اما…
اتفاقی که افتاد این بود که کلی ایمیل برام میومد و از دستم همه ناراحت بودن…میگفتن چرا رفتی مارو دلسرد کردی با این کارت داداش …
با اینکه واقعا قصد برگشت نداشتم اما رفتم استخاره کردم و فهمیدم انگاری یه رسالتی دارم و باید در این مسیر به خیلی ها کمک کنم…
چون تجربه دارم و این تجربم به جوونای همسن خودم خیلی کمک میکنه…
وقتی بعد از یه هفته برگشتم و پست تولدی دوباره گذاشتم با اینکه سایت قطع بود اما کلی نظر اومد و مشخص بود که بچه ها تو این یه هفته که سایت قطع بود اما بازم سر میزدن.
بعد ها برای خودم رسالت تعریف کردم و گفتم :
دلیل اصلی اومدن من به این دنیا اینه که اولا پاک باشم و دوما خیلی هارو به پاکی دعوت کنم.
از اون روز به بعد موفقیت هام شروع شد.
مثلا یکیش این بود که
تونستم در کمال تعجب همه تو سال ۹۶ کار افرین برتر استانمون بشم و بعدشم تونستم یه خونه و ماشین خوب بگیرم و کلا زندگیم دگرگون شد و پیش مادرم سر افراز شدم.دست به سنگ میزدم طلا میشد…
همشم بخاطر این بود که تونسته بودم خدارو از خودم راضی کنم.واقعا تلاش میکردم…واقعا…

تواین ۴ سال پای حرف و گریه بیش از ۱۰۰ هزار نفر نشستم … همه مدل آدم تو این چهار سال دیدم و  میشه گفت کاملا پخته شدم و تونستم از تک تک تجربیاتشون در مسیر خودسازی استفاده کنم.
بعد ها از شبکه دو و سه از من دعوت شد. (برنامه ماه عسل و لاک جیغ تا خدا )
که تو برنامه لاک جیغ حضور پیدا کردم و خیلی ها از صداقت و راست گوییم خوششون اومد بود
میتونید ببینید

داداش رضا در برنامه از لاک جیغ تا خدا

همین…
حرفام تموم شد …
اگه از من بخوای یه چیزی بشنوی اینو میگم :
اولا با خودت صادق باش.هیچی بهتر از صداقت نیست…به خودت دروغ نگو. دوما کتاب بخون و کسایی که این مسیرو طی کردن حرفاشونو بخون تا تجربه رو تجربه نکنی و هیچ وقت تو این مسیر کم نیار.چون شهامت به معنی نترسیدن نیست!
شهامت یعنی : بترسی ولی گام برداری …
دوستان خوبم ؟
یه سوال ازتون دارم. واقعا به نظرت شرط اصلی اینکه آدم تغییر کنه چیه ؟
به این سوالم فکر کن و پاسخ بده.
مرسی خوندیداداش رضا ❤️

دیدگاه ها غیر فعال است.

1228 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. فاطمه السادات⚘
  فاطمه السادات⚘ گفته:

  سلام…
  داداش من یکی از حفر های عمیقمو پیدا کردم …
  من خیلی تنهام،تکیه گاه ندارم،کسی مدافع من باشه،حمایتم کنه ….
  هیچ وقت تو زندگیم کسی رو نداشتم که بهش تکیه کنم همین مسئله خیلی اذیتم کرده ومیکنه…
  شاید کارامو خودم انجام بدم اما همش دنبال یه تکیه گاهم اما دیگه نگیخوام منتظر یه تکیه گاه باشم ….
  از انتظار،پیر شدم…
  میشه بگی این حفرمو چه جوری پوشش بدم؟
  لطفا جوابم بعده فقط تایید نکن🙏

 2. ی آدم
  ی آدم گفته:

  شرط اصلی ک ی آدم تغییر کن…..نمیدونم مدت هاس به این سوال فک میکنم اما هیچ جوابی براش ندارم ب نظرم معنیش خیلی بزرگ ،درکش برام سخت همین…

 3. زهـࢪا
  زهـࢪا گفته:

  سلام آقای داداشی
  خوش به حالتون دعا کنید منم مثل شما در راهم ثابت قدم بشم. من متأسفانه خیلی از وقتم رو تلف میکنم. خیلی دوست دارم مفید خرج کنم و ترک گناهم کنم

 4. سربار ظهور
  سربار ظهور گفته:

  سلام شاید خنده دار باشه ولی به نظرم شرط اصلی عاشق شدنه عاشق که بشی میفتی روغلتک تغییر! منظورمم این عشقای دوهزاری کوچه و بازارنیستا یه عشقی از جنس عشق داداش رضا به خدا و اهل بیت علیهم السلام!

 5. حانیه
  حانیه گفته:

  سلام داداش
  راستش یه چالشی داریم که یجورایی مرتبط هست با نون داغتو نشون گشنه نده..
  ان شاء الله داریم یه اتحاد درست میکنیم توی پیام رسان روبیکا..
  میخواستم ببینم میتونین همکاری یا راهنمایی کنین؟

 6. حانیه
  حانیه گفته:

  سلام داداش
  راستش یه چالشی داریم، مرتبط هست با همین نون داغتو نشون گشنه نده..
  میخواستم ببینم میتونین همکاری یا راهنماییمون کنین؟

 7. کمکم کن 😖
  کمکم کن 😖 گفته:

  سلام چطوری خود….. و فیلم های …… و ترک کردین اگه میشه بگین لطفا .
  من هر کاری میکنم نمیشه و همش میرم سمتش

  راستی خوش به حالت خیلی معروف شدی و هر ثانیه داری ثواب میبری کاش منم بتونم 🙂

 8. دختر چادری
  دختر چادری گفته:

  راستش الان که داشتم کتاب نون داغتو نشون کسی نده رو میخوندم جلد دومش و همچنین پیام های توی کانال تلگرام یه فکری به سرم زد داداش رضا رشته من یه جوریه که هر شغلی برم با نامحرم تماس دارم چون کارم درمانه و شغلی که عاشقش هستم و دارم براش تلاش میکنم پزشکی هست و تقریبا بیست و چهار ساعت هرنوع آدمی رو قراره ویزیت کنم به نظر شما چیکار کنم؟یکم افتادم تو فکر ،چطور میشه هیچ گناهی مرتکب نشم

 9. یا حسین (علیه السلام)
  یا حسین (علیه السلام) گفته:

  سلام داداش من از ۱۲ سالگیم بیماری روحی روانی گرفتم اختلال دو قطبی و دارو مصرف میکنم میشه برای کسایی که بیماری روحی دارنم حرف بزنیم ینی چون ما مشکل روانی داریم خدا نگاه مون نمیکنه ؟ چطوری صبرم زیاد بشه وقتی مایه مغز ندارم چیکار کنم البته همیشه میگم خدایا شکرت ولی راه حل بگید لطفا یکم اطلاعات بدین ممنون

 10. Miss Elii
  Miss Elii گفته:

  خود ادم به این نتیجه برسه ک اونی ادم قبلی کافی نیست و فراتر از انچه هست انتطار داره از خودش

 11. زینب
  زینب گفته:

  سلام داداش رضا
  الله اکبر داداش یه فیلم ای هست درباره اینکه زمانی که امام زمان ظهور کنه چی میشه من که به وجد اومدم😍
  اما ممکنه من نباشم😔
  داداش همه باید این فیلم و ببینن
  من کجا برات بفرستمش
  وای به خدا من گریم گرفت😔

 12. نور
  نور گفته:

  سلام داداش رضا ترجمه صوتی که چندروز پیش لینکشو تو کانال گذاشتید میخوام الان هرچی رو لینک میزنم میاد رو این صفحه وترجمه صوتی نداره

 13. ZAHRA.R
  ZAHRA.R گفته:

  سلام.داداش رضا چطوری کارای گذشتتو فراموش کردی بعدتوبه؟عذاب وجدان نداشتی؟توذهنت مرورنمیشد؟
  من خیلی تواین جریان مشکل دارم.لطفا راهنماییم کنید.

 14. شهید محسن حججی
  شهید محسن حججی گفته:

  سلام داداش رضا
  دستتون درد نکنه دیروز اون دوره صلوات هزار تایی رو گذاشتید…
  دیروز هزار تا صلوات رو فرستادم
  خیلی فاز داد
  خدایی میگم،خیلی حال داد
  خیلی خوب بود..
  پاک شدم خیلی کیف کردم
  من تاحالا هزار صلوات نفرستاده بودم
  بار اول بود
  همش صد تا دویست تا صلوات می‌فرستادم
  الانم انشالله میخوام باز هزار تا بفرستم
  انشالله به حق این شب عزیز،همه و همه حاجت بگیرن…
  داداش،برای مام دعا کنید
  میرید حرم حتما دعا کنید تا امام رضا بطلبه

  اجرتون با سر بریده ی حسین🌺

 15. امیر
  امیر گفته:

  سلام داداش رضا
  من یک پسر ۱۶ ساله هستم و دارم قبطه شما رو میخورم که خیلی به خدا نزدیک شدید، با خودم فکر میکنم که میشه یه روزی منم تقرب به درگاه الهی برسم😔
  راستیتش منم گناه میکردم، توبه میکردم، اما باز گناه میکردم، و دوباره توبه میکردم. 😔
  من خیلی دوست دارم که نمازم رو اول وقت بخونم، و خیلی خیلی سعی میکنم، اما متاسفانه بعضی اوقات شکست خوردم😔😔😔😔😭
  ولی دوباره به خدا توکل کردم و پا شدم.
  اما این درس های لعنتی بعضی اوقات نمی‌ذارن، و عهد بستم که هم و غمم نماز اول وقت باشه تا دل مولایم مهدی و خداوند رو خوشحال کنم.
  داداش شما که این قدر پیش خدا عزیز هستید
  لطفاً برای منم دعا کنید که بیشتر به خدا و اهل بیت برسم، از تمامی دوستانی که پیام من رو خوندن رو همین خواهش رو دارم.
  از یک طرف هم خدا رو شکر میکنم که همین یه خورده نور ایمان رو دارم توی این جامعه وگرنه به فساد تبدیل میشدم
  الحمدلله
  الحمد الله
  الحمد الله
  شکر الله
  شکر الله
  شکر الله
  الهی العفو😭
  الهی العفو😭
  الهی العفو😭

 16. دختر چادری
  دختر چادری گفته:

  سلام داداش رضا، من ی دختر پونزده سالم ک تازه چادری شدم و بابت این موضوع مادرم و خاله هام و برادرم خیلی اذیتم می‌کنن و تشویق میکنن که برش دارم اما من قبلا همش مانتوی جلو باز تنم بود تیپ های مختلف و رنگی رنگی ، دوازده سالم که با یه پسر دوست شدم و اولش هیچی هیچی بعد ها عکس بی حجاب براش میفرستادم و کم کم داشت پرده حیا و عفت کامل برداشته میشد ک دونستم دارم خودمو بدبخت میکنم و خودمو کشیدم بیرون و با هیچ پسری دیگه دوست نشدم و حرف نزدم و کاملا ضد پسرا شدم و دیگه احساس آزادی میکردم ضد حجاب بودم ب زور روسری سرم بود تا امسال ک ی اتفاقاتی افتاد ک کامل کامل تنها شدم و از دوستای صمیمیم ک از وقتی خودمو شناختم باهاشون بودم جدا شدم و ب خودم اومدم ولی پایبند نیستم خیلی از نماز هام قضا میشه خیلی وقتا اون پسر رو چک میکنم بهش فکر میکنم و خیلی رو درسم هم تاثیر داره روی روحیم و اخلاقم لطفا بهم ایمیل بدین و کمکم کنین

  • دختر چادری
   دختر چادری گفته:

   داداش رضا، لطفا بگین چطوری میشه نظر اطرافیانو راجب به حجابم در نظر نگیریم ، و برام مهم نباشه، و هر روز گریم نندازن؟؟ درضمن هیچکس منو به خاطر شرایطی که دارم درک نمیکنه، عصبانی که میشن کلی بهم حرف میزنن و اذیتم میکنن، و من خیلی جلوی خودمو میگیرم که عصبانی نشم و چیزی نگم چون اگه عصبانی بشم هر چی از دهنم در بیاد میگم، ولی وقتی جلوی خودمو میگیرم عصبانی نشم بعدش یه حالت افسرده پیدا میکنم اون افراد بیشتر پدر و مادر و خانواده ی خودمن

    • دختر چادری
     دختر چادری گفته:

     راستش الان که داشتم کتاب نون داغتو نشون کسی نده رو میخوندم جلد دومش و همچنین پیام های توی کانال تلگرام یه فکری به سرم زد داداش رضا رشته من یه جوریه که هر شغلی برم با نامحرم تماس دارم چون کارم درمانه و شغلی که عاشقش هستم و دارم براش تلاش میکنم پزشکی هست و تقریبا بیست و چهار ساعت هرنوع آدمی رو قراره ویزیت کنم به نظر شما چیکار کنم؟یکم افتادم تو فکر ،چطور میشه هیچ گناهی مرتکب نشم

   • بانوی بی نشان
    بانوی بی نشان گفته:

    سلام، من تازه با شما آشنا شدم.
    ای کاش آیدی تلگرامتون و میذاشتید
    اینجا از ی سری چیزا نمیتونم حرف بزنم…
    منم از وقتی که یادم میاد تو گروه های مختلف میگفتم و میخندیدم تو میتینگ های مختلف دختر پسر ارایش و شلوار قد نود و مانتو جلو باز و اهنگ های تتلو ک همه چیزم بودن و ی سری عادات دیگه
    منم دلم نمیخاس این مدلی زندگیمو ادامه بدم، همیشه ترس اینو داشتم ک اگ الان زندگیم تموم بشه چی دلم نمیخاس زندگیم اونجوری تموم بشه
    خب راحت ترین تغییرات قطعن تو ظاهره
    نمیگم تغییر ظاهری اسونه ها ن از هرکسی با بشنوی ولی ب نظرم راحت تر از تغییر تو باطنه
    بنده چادری شدم دور همه اون گروه ها و میتینگ ها و دوستام خط کشیدم ی سری عادات و ترک کردم منی ک شبا با اهنگ های تتلو میخابیدم
    دیگ خیلی وقته گوش ندادم
    تمام اهنگ هاشو مو ب مو حفظ بودم نمیدونم لطف خداس یا چی همه شون از ذهنم پاک شدن
    ولی یه مشکل بزرگ دارم نمیتونم بر طرفش کنم به هیچکس هم نمیتونم بگم
    حس میکنم خدا منو نبخشیده ک این گره افتاده تو کارم…اگه امکانش هس آیدی تلگرامتون و بدید بهم شاید شما تونستید کمکم کنید ممنونم

 17. زینب
  زینب گفته:

  سلام داداش رضا.
  من یه دختر چادری ام که واقعا با عشق چادرمو سرم میکنم و بهش ایمان دارم.
  ولی درباره ترک بعضی از گناه ها مشکل دارم😔داداش من اصلا دلم نمیخواد گناه کنم و دل امام زمانو بشکونم ولی هربار ترک میکنم دوباره بعد چند وقت شروع میشه.
  اصلا انگار بین دوراهی گیر کردم نه خیلی خوبم نه خیلی بد،نیاز به کمک دارم.اصلا نمیدونم دیگه چیکار کنم،از خودم خسته شدم دیگه.😭🥺
  داداش لطفا راهنماییم کن،میخوام یار امام زمان بشم و ادم بشم ولی نمیدونم چجوری؟
  مثلا بعضی وقتا با اینکه میدونم اهنگ گوش دادن حرامه و کارم اشتباهه ولی اصلا روم تاثیر نداره😖انگار دست خودم نیست،اون لحظه عذاب وجدان میگیرم و خیلی حالم بد میشه ولی نمیدونم چیکار کنم.
  ترک اهنگ یکم برام سخته دست خودم نیست،سمتش کشیده میشم.
  من قبلا اون حسای خوبو که گفتی رو تجربه کردم و هر شب نماز شب میخوندم ولی الان چند وقته اصلا نمیدونم چه اتفاقی افتاده ولی دیگه نمیتونم مثل اون زمانا بیدار بشم همش خواب میوفتم.انگار خدا نمیخواد برم پیشش😢واقعا دیگه نمیدونم،بین خوبی و بدی موندم.
  لطفا کمکم کن😭😩☹
  نیاز دارم یکی راهنماییم کنه،لطفااااااااا🙏🙏

 18. F
  F گفته:

  سلام دوستان
  خواهش میکنم با تجربه هایی که دارید به من کمک کنید.من فیلم میبینم و با فیلم یه کارایی میکنم که واقعا از گفتنش خجالت میکشم .خیلی دوست دارم این کارارو ترک کنم اما فایده نداره یکساله که ازدواج کردم ولی هرکار میکنم نمیتونم دست از این فیلماااا بردارم خاهش میکنم نجاتم بدین خواهش میکنم 😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 19. شهید اینده
  شهید اینده گفته:

  سلام من هر شب چون درگیر گناه هستم گریه میکنم و از خدا کمک می‌خوام من قبلا خیلی آدم با ایمان و خوبی بودم هیچوقت نمازم قضا نمیشد ولی حالا چی به خدا وقتی به این فکر میکنم که شهدا جونشون رو به خاطر امثال ما ها دادن قلبم تیکه تیکه میشه هی فکر میکنم که الان چغدر از دستم ناراحتن به قران چشمام کاسه خون شده هی گریه میکنم من دلم شهادت میخواد آخه چیکار کنم من به خاطر کنجکاوی و اینکه هیچ دوستی نداشتم تو این کار افتادم اصلا نمیدونستم چی هست من تو مدرسه زیاد مسخره میشدم و هیچ دوستی ندارم و خیلی بهم تهمت زده شده دلم بدجور شکسته🥺🥺

 20. كارنامه سیاه
  كارنامه سیاه گفته:

  من از خودم میترسم .
  از اینکه دوباره برم سمت گناه .
  درسته نا امیدی گناه کبیره هستش اما من میترسم
  گناهم بخشیده نشه…

 21. سیما
  سیما گفته:

  سلام خواستم یک سوالی ازتون بپرسم اهنگ کلا در عرض چهل روز نباید گوش داد ؟؟؟؟؟؟البته من موسیقی بیکلام گوش میدم ایا این هم گناه محسوب میشه؟

 22. مبینا
  مبینا گفته:

  راستی یچیز جالب بگم من چند وقت پیش یه چند تا عکس از سخنان شما دیدم که در مورد جبران حق الناس بود خواستم پِیشو بگیرم ولی غرق شدم تو روزگار که همین امروز انگار با پتک زدن تو سرم
  راستش صحبت شما در مورد مانتوی جلو باز بود (به همه پیشنهاد میکنم تو‌کانال تلگرام داداش رضا برید گوش بدید حتی محجبه ها) خب اولش از کلامتون خوشم اومد.(محجبه هم هستم اصلا مانتوی جلو باز خیلی بدم میاد ریخت نداره) بخوام صادق باشم باید بگم یه حس تنفری داشتم از پسرا تو‌گذشته که الانم کمی باهام هست ولی در کل سعی میکنم خنثی باشم(علتش هم این بود که اونا رو هوس باز می‌دیدم ینی دخترا رو واسه عشق و حال میخوان) بعد حالا بگذریم
  واقعا گیر کرده بودم بدجور البته بگم فکر بد نکنید تاحالا دوست پسر نداشتم تو فاز این چت ها هم نیستم الانم برا این کامت گذاشتم که شاید یکی مثل من بود بره حتما گوش بده؛ وقتی تموم شد بشدت تعجب کردم من فکر میکردم داداش رضا پنجاه سالس با اون حرفای جبرا حق الناس😲 دیدم نه من یکدوم از کارای داداشم شاید کرده باشم نصفه همچی ولی مثل هر تو گل گیر کردم😶دیگه خلاصه اصلا دیدم عوض شد یه لحظه بجای کار نکرده اشک تو چشام جمع شد
  ولی این باعث شد من به اینجا برسم و کلا تصمیم بگیرم دیگه گناه نکنم مخصوصا اون گناه
  و آخرین حرفم:اینا لذت نیست فقط عذابه وقتی زندگی تغیرت بده میفهمی چی میگم! هربار یاد اون لذت ها میفتی دلت میخواد بمیری
  سعی نکن خودتو گول بزنی چون هوای نفس با یه بله میکشونتت بجای باریک
  ببخشید حرفم زیاد شد امیدوارم هممون زودتر به خودمون بیایم

 23. M
  M گفته:

  -گاهی تلنگر ولی به نظر من تا اون فطرت خداآشنای ادم نخواهد به سمت خدا حرکت کنه شدنی نیست باید بخوای تا خدا هم کمکت کنه.
  این فطرت هم همه دارن یه گرایش نسبت به خوبی و خدا که برا بعضیامون تو شرایط بد و سخت بیدار میشه ولی قسمت مهم اینه بعد اون تلنگر یا بیداری چیکار میکنی؟
  چون یه فرصت از طرف خداس اگه هدف خلقتت ،زندگیت پیدا کردی اونوقت که تو مسیر خدا حرکت میکنی

 24. مبینا
  مبینا گفته:

  سلام داداش رضا من مثل همه جونا با حرفت تغییر کردم. من شاید خیلی پیش نرفتم اما بار ها بخاطر همون یکم پیشروی توبه کردم چون میدونم اگه جلوش نگیرم به کجا ها کشیده میشه؛ (*پسر نیستم اما همه هوای نفس دارن) و واقعا هم سعی کردم تکرارش نکنم اما این زمونه حس میکنم نزدیک ظهور که انقدر گناه راحت شده، از دست رفتن ایمان آسوده.
  خدا خیرت بده کاش این حرف ها رو سه سال پیش می‌شنیدم ولی الانم دیر نیست
  ای
  ان لله عاقبتت ختم بخیر (یه خیری مثل شهادت)
  بشدت محتاج دعام یاعلی

 25. Nargess
  Nargess گفته:

  بنظرم شرط اصلی برای تغییر یه تلنگر بزرگه و دوم خواستن و اراده فرد برای تغییر
  چون بنظر من کسی که خواب هست رو با تلنگر میشه بیدارش کرد اما کسی که خودشو بخواب زده رو هیچ وقت با هیچ تلنگری نمیشه تکون داد چون خودش نمیخواد

 26. فاطمه
  فاطمه گفته:

  تغییراز یه نقطه رهایی شروع میشه…تبدیل وضع موجود به وضع مطلوب…اما اون لحظه باید اتفاق بیفته تا تصمیم عملی بشه…تغییروعوض شدن وباید قلبت قبول داشته باشه وگرنه دنیا تاییدت کنه فایده نداره…باید خودت بخوای فقط خودت.

 27. اس
  اس گفته:

  این پیام صرفاً جهت خوندن آقا رضا هست و راضی به انتشارش توی سایت نیستم اگه حرفی بود از طریق ایمیل بهم بگید
  آقا رضا ذکر العظیم الاعظم الاعظم الاعظم رو زیاد بگو این یه ذکر خاص هست که فقط برای شماست نه کس دیگه ای پس به کسی یاد نده
  من مامور بودم بهتون بگم این ذکر رو
  حداقل تعداد گفتن این ذکر هزار بار در روز هست بیشتر باشه چه بهتر و حداقل یک اربعین ادامه بدید
  سوالی داشتین از طریق ایمیل با من در تماس باشید.
  یا علی

  • جواد
   جواد گفته:

   سلام خانم
   خب حدی که اسلام مشخص کرده برای حجاب دوتا شرط داره:
   ۱_حد شرعی ؛ یعنی پوشیدگی کامل بدن به جز گردی صورت و دست ها از مچ
   ۲_دوم اینکه اون پوشش مفسده ایجاد نکنه
   مثلا تنگ و چسبان یا هرچی که باعث جلب توجه بشه

   باید یه چیز شکیل و خوب و زیبا

   خب خروج از این حد گناه و خطاست
   زیاده روی هم بی مورده

   خانم ها برای اینکه صورتشون جلب توجه نکنه فقط کافیه آرایش نکنن
   یا اگ قصد آرایش دارن بسیار کم و سبک

  • جواد
   جواد گفته:

   راستی یه چیز دیگه
   خواهش میکنم برنامه بدون توقف با حضور استاد علی غلامی رو دانلود کنید و ببینید از سایت شبکه ۳
   ۲۴ قسمت نیم ساعته
   ۱۲ روز روزی ۱ ساعت زمان بذارین همه سوالاتتون پاسخ داده میشه

   چه برای آقایون و چه خانم ها

   کوچیک شما جواد
   ۲۰ ساله از خوزستان

 28. امید صادق
  امید صادق گفته:

  چطور میشه تا وقتی که اتفاقی پس کلم نزده ..تغییر کنم ؟!!!
  خدا تو رو خیلی دوست داشت که اون اتفاق هرچند ترسناک رو پیش راهت گذاشت تا برگردی پیشش ..خوش به حالت ..

 29. زهره دادگر
  زهره دادگر گفته:

  سلام من یک هفته هست خرید کردم محصول هیچ اتفاقی اتفاقی نیست ولی نمیتونم ازمحصول استفاده کنم هیچ شماره ای هم نزاشتید که ادم سوال بپرسه طریقه استفاده را .

  • زهرا
   زهرا گفته:

   سلام
   تو دوران سختی از زندگیم ب سر میبرم ک باعث شده بفهمم چقدر از خدا دور شده بودم
   مثل همه معجزاتی ک خدا برای من کرده و منو از خیلی از سختی ها نجات داده ایمان دارم ک این سختی ها و گریه های الانمم میگذره
   فقط لطفا برام دعا کنید عاقبت بخیر بشم
   دعا کنید بتونم صبر کنم تا دوباره حکمت و معجزه خدارو ببینم

   میخوام شروع کنم دوباره همون دختری بشم ک خدا میخواست
   اگه دوباره برام معجزه کنه ان شاالله میخوام کنار بذارم گناهامو….
   محتاج دعاییم💚

 30. زینب
  زینب گفته:

  سلام به همگی
  داداش من که موافق ازدواج ام پس چرا بقیه آدما نمیزارن و بد گویی منو میکنن😭😭😭😭
  دلم شکست بد جوری
  دعام کن داداش
  به خدا الان دارم گریه میکنم
  آدما خیلی بدتر شدن خیلی😭😭😭
  چرا خدا باهام این کار و میکنه
  به خدا من دوست دارم ازدواج کنم ولی مردم بی جهت بدگویی میکنن😭
  خیلی ناراحت شدم قلبم گرفت
  دعام کن😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 31. ف
  ف گفته:

  سلام ببخشید مزاحم میشوم شما میگید که گناه رو کنار گذاشتید ودیگه تکرارش نکردید آخه چجوری میشه من هرکاری کیکنم نمیشه شاید باورتون نشه ولی چند دفعه تا حالا توبه کردم و حتی تا سه هفته هم انجام ندادم ولی باز فکرش باهام هست ودوباره میرم سراغ اون کار خیلی دوست دارم که ترکش کنم وپاک بشم ولی صبح وشب فکرش با منه و هر کاری میکنم نمیشه شما که میگید پاک شدید میشه منو راهنمایی کنید من فقط واتساپ دارم من خیلی از خدا کمک خاستم یه چند وقت ترک میکنم ولی دوباره روز از نو مچکرم

 32. سردرگم
  سردرگم گفته:

  سلام
  خوبین!
  من چنتا از کتاباتون رو خوندم مثل سفیر ابلیس تا پاکی،یا نون داغتو نشون گشنه نده،خب خیلی دوستدارم بقیه کتاباتونو بخونم مثل بچهای سایه،تا بوی گل ندی پروانه سمتت نمیاد،بهترین نسخه خودت باش
  ولی خب من ۱۷سالمه و هزینه کتابشو ندارم و بچه روستا هستم خیلی دوستدارم کتاباتون چاپ بشه و من بتونم اونارو تو کتابخونها بخونم
  امید وارم این اتفاق بیوفته
  راستی کتاباتون خیلی عالی بودن

 33. گمنام
  گمنام گفته:

  شرط اصلی تغییر انسان از نظر من این که
  اول خودت بخوای
  دوم براش تمام تلاشتو بکنی و جا نزنی

 34. Nashenas
  Nashenas گفته:

  به نظرت شرط اصلی اینکه آدم تغییر کنه چیه ؟
  فعلا بنظرم شرط اصلی انگیزه است
  که خب کلا نیست

  • مائده
   مائده گفته:

   سلام داداش رضا از اون دعا های دلیت یکیم برا ما بکن خیلی لازم هست خدا حرف منو که قبول نمی کنه ولی بگو خدا تو بخوای همه چی اتفاق میفته بگو اگه بخواد چیزای بد خوبم میشه اخه خدا جون چرا نمی خواستی بدی یه چیزیو ارزوشو تو دلمون انداختی

 35. گمنام
  گمنام گفته:

  سلام.
  شرط اصلی اینکه ادم تغییر کنه به نظر من
  اینه که بفهمه واسه چی افریده شده……

 36. زینب
  زینب گفته:

  سلام داداش
  منم واقعا برا کسایی که امام رضا اند ولی نمیرن خیلی متاسفم
  ای کاش من جای اونا بودم
  ای کاش امام رضا منو ببینه
  کفر نیست واقعا ناراحت شدم از دستش
  آخه چرا یه بار فقط یه بار منو دعوت نمیکنه
  چرا واقعا
  من که ناراحتم واقعا از دستش
  لطفا نگو بخواه ازش نگو که باید بخوای تا ببرتت
  چرا واقعا برا یه بار هم نگاه نمیکنه
  من که حسرت اینو دارم که ببینم ضریحش چه حسی داره
  هوای حرم چه طوریه در حالی که دارم بال بال میزنم
  ولی چه سود
  اصلا فایده نداره گفتن
  به خدا بقیه انقدر راحت میرن مشهد که من میگم خدایا یه بار منو ببر ببینم چه شکلیه اصلا چه طوریه
  ولی بازم میگم هیچ سودی نداره گفتن من
  خوشا به حالت که همیشه حرمی اونوقت من تو حسرت یه بار رفتن موندم

 37. SEDALI
  SEDALI گفته:

  شرطش اینه خودت بخوایی بقیش با خدا تغییر اسونه ولی یه تغیرر واقعی سخته ولی بازم بعدش اسون میشه
  من چهارماهه داداش رضارو میشناسم خییییلی تغییر کردم . خداااایا شکرت

 38. گمگشته‌درخود-!
  گمگشته‌درخود-! گفته:

  سلام میشه اگه کسی راجب دوره درمان تنبلی و کتاب تنبلی مادر همه گناهاست چیزی میدونه بگه؟
  خیلی خیلی واجبه.

 39. Reza
  Reza گفته:

  سلام داداش رضا.خوبی؟امیدوارم هر جا هستی سالن و سلامت باشی.به نظر من خواستن و پای خواسته موندن شرط اصلی تغییر آدماست.

 40. کوثر
  کوثر گفته:

  سلام داداش رضا من خیلی وقت نیست که این سایتو دیدم شاید به قول خودت بهم الهام شد .
  اطرافیانم من رو از آرزوهام دور کردن که هرچقد تلاش کنم بهشون برسم بی ثمره.یه جورایی غیر ممکنه خیلی تلاش کردم بهشون برسم نشد 🥺
  از خدای خودم دور شدم
  با دیدن مطالبت به خودم گفتم :درسته نمیتونم به آروزهام برسم ولی طرز زندگیمو عوض کنم . غصه اون دنیارو بخورم نه این دنیا .
  به او ندنیام امیدوار باشم .
  شاید روزی منم به آروزهام برسم 🥺
  شاید …………

 41. ایه
  ایه گفته:

  سلام
  نمیدونم کتاب شنود رو خوندین یا نه پیشنهاد میکنم حتما بخونید و به بقیه معرفی کنید..مثل کتاب سه در قیامت هست ..و شاید باعث تحول کسی بشه .خواهش میکنم توجه کنید به پیامم..ممنون از شما

  • parisa
   parisa گفته:

   سلام.منم کتاب سه دقیقه در قیامتو خوندم ولی شنود رو نه هنوز…حتمااا کتاب آن سوی مرگ رو بخونید…البته توصیه میکنم تو گوگل سرچ کنید:شرح کتاب آن سوی مرگ و فایل های صوتی که استاد امینی خواه تو اونا این کتاب رو تفسیر کردن رو گوش کنین☘

 42. در مسیر حق
  در مسیر حق گفته:

  سلام داداس رضا و دوستان خوبین داداش رضا من خیلی وقته با تو و سایتت آشنا شدم اما متاسفانه هنوزم که هنوزه در تلاشم ترک کنم من از هر بار شکستم درس میگیرم اما ی مشکل دارم اونم اینه که نمیتونم از مشکلم رد بشم و وقتایی که توبه میشکنم دلم میخواد خودکشی کنم نمیدونم خدا نمیخواد یا چه حکمتی هست …درهر حال مشکلم درسامه که بهشون فکر میکنم زمانی که عقب میافتم حوصله واسم نمیمونه و دوباره همین اشو همین کاسه میشه اون موقع …چی کنم ؟

 43. شهید محسن حججی
  شهید محسن حججی گفته:

  سلام.
  داداش پخش زنده حرم و گذاشتید اصن دلمون پر زد واسه امام رضا(ع)
  این روزا، عجیب خیییلی عجیب دلتنگ حرمم خدایی تا الان همچین حسی نداشتم
  امام رضاس دیگه،ضامن آهو.
  همه رو دلتنگ خودشون می‌کنن…
  خوشا به سعادتتون….
  انشالله خدا و اهل بیت همچین توفیق زیبایی نصیب ما بکنن🤲

  برادر،باورتون میشه؟
  برخی رفتار های شما واقعا روی من تاثیر گذاشته
  تو کانال گفتید ک من ترجمه فارسی قرآن رو کامل حفظم و در تمام لحظات سخنرانی و ترجمه فارسی قرآن رو گوش میدم…
  تا متنتون رو دیدم خیلی سریع رفتم تو گوگل و صوت ترجمه فارسی قرآن رو دانلود کردم
  امروز چند سوره رو گوش دادم خیلی زیبا و دلنشین بودن.

  نمی‌دونم چجوری از شما تشکر کنم
  تنها کاری که میتونم انجام بدم فقط براتون دعا میکنم.
  میرید حرم مارو فراموش نکنیدا.

  السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا✋

 44. ملیکا
  ملیکا گفته:

  سلام داداش رضا راستش من همین چند دقیقه پیش ی پیام از طرف یکی از دوستام از کانال تلگرامتون برام ارسال شد…
  و واقعا بقول خودتون وقتی از قانون خلأ استفاده می کنی خدا هم از اونور تنهات نمیزاره ‌!
  مثل همین الان که من هم درگیری هایی داشتم و درست چند دقیقه پیش شما جلو چشمم سبز شدید!!!
  به نظر من اصلی ترین نکته ای که باعث میشه آدم تغییر کنه :
  شناخت خودش هست..!
  خوبی ها بدی های خودش رو پیدا کنه و بررسی کنه تا پُلی بشه که با استفاده از اون بتونه به خدا برسه..
  با به عبارتی :
  خود شناسی همون، خدا شناسی هستش

 45. زینب
  زینب گفته:

  سلام داداش خدا قوت
  احسنت به حالت و روزگارت
  داداش لطفا جواب سوال منو بده
  من خیلی برام سوال بود تا اینکه خودت تو کانال یه چیزایی گفتی
  مگه کسی که خواب اهل بیت و یا خوابای معنوی میبینه نباید به کسی بگه؟؟؟
  آیا بده بگم
  به خدا هم صاحب الزمان و دیدم که حتی یه خال رو صورتش داشت هم امام حسین و هم علی اصغر و …
  نگم برات
  الحمد و لله خواب خوب گاها میبینم
  ولی خوبه به کسی بگم یا نه؟؟
  هر چند خودم گفتم😁

   • Maddox
    Maddox گفته:

    سلام داداش رضای گل خواستم تشکر کنم بابت کتابایی که نوشتید. این کتاب ها (راز ترک شهوت) خیلی به من در کنترل کردن شهوت کمک کردن. ازت خیلییییییییی ممنونم و هزاران بار شکر خدا میکنم که با سایتتون و کتاب های شما آشنا شدم و اجرتان با الله یکتا خیلی ممنون

 46. شهید محسن حججی
  شهید محسن حججی گفته:

  سلامی دوباره برادر،
  امیدوارم حالتون خوب باشه
  میخواستم بدونم چه کتابهایی در باب ازدواج و دیگر موضوعات پیشنهاد می کنید؟
  لطف میکنید اگه به سوالم جواب بدید🙏
  داداش؟
  التماس دعا🤲
  در پناه حق…

  • لیلی✌
   لیلی✌ گفته:

   سلام با اجازه داداش رضا. در زمینه ازدواج، کتاب همسر نمونه و کتاب تا بوی گل ندی پروانه سمتت نمیاد تو سایت قسمت محصولات خریداری کنید در زمینه های دیگه هم بالای سایت یه سه خط هست بزنید روش بخش کتابچه رو باز کنید کتابهای مختلف تو زمینه های مختلف هستش، تو قسمت محصولات هم کتابهای زیادی هرکدوم تو یه زمینه ایی. حالا هدف خودتون چه کتابایی دیگه هست. ارزوی عاقبت بخیری برای همگی ان شاء الله🙏

 47. یازینب
  یازینب گفته:

  سلام داداش رضا.
  به نظر من شرط اصلیس خواسنه .وقتی ادم بخواد و باهمه چیز برای خواستن خدا بجنگه پس قطعا خداهم کمکش میکنه

 48. ....
  .... گفته:

  سلام.
  داداش رضا شما از اونایی هستی که بعد از تحولشون نمیگن من پاکم ، معصومم.
  این خیلی خوبه و باعث جذب اطرافیان به خدا توسط شما هست.
  اون جایی ک گفتین بعضی مذهبی ها یه کاری میکنن که آدم از دین و خدا زده میشه ، من واقعا حرفاتون رو قبول داشتم.
  دمتون گرم👌

 49. سردار
  سردار گفته:

  سلام😊✋
  برامن باورش خعلی سخته خعلیییییی این گذشته شما نشون این میده خداچقده بزرگه تو اوج فرو رفتن تو گناه دستتونو گرفته قربون حدابرم من چه خداییه وچقددد خوشبحالتون رفتنین سمت گناه برگشتین خعلی اراده میخاد کمتر کسیه واقعا عاشق خدابشه والا من عکسه قبل تحولتونو دیدم فک کردم میخاین در مورد بی حجابیو اینا صحبت کنین.
  منم از اینا میخام عاشق خدابشیو بنده هاشو راه راست هدایت کنی بشی منتظر اقا خوشبحالتون براهمه دعا کنید

 50. مهدی
  مهدی گفته:

  به نام خدا سلام داداش من انگیزه ندارم براترک کردن کارهام به نظرم ایراد از هدفم هست من برداشتم از این پستت این هست تو به خاطر کار هایی که خدا برات انجام این گناهو ترک کردی درسته

 51. zeinab
  zeinab گفته:

  سلام داداش رضا 👋
  من یه ماه پیش به طور خیلی اتفاقی با کانالت اشنا شدم🥰اولش نمیدونستم چه جور کانالیه و خوشم نیومد ولی بعد که ادرس سایتت رو دیدم کنجکاو شدم که ببینم چی داره واردش شدم و کلی گشتم داخلش😊😃😎
  بعدش مستند نون داغتو نشون گرسنه نده رو پیدا کردم و گذاشتم توی کانال خودم که خیلیا با دیدنش متحول شدن و البته چندتا از دوستای خودم هم تغییر کردن🤩😍
  و اینکه من خیلی چیزا رو درباره پسرا نمیدونستم که توی کلیپ گفتید و متوجه شدم💝
  خیلی ازت ممنونم
  فقط یه سوال داشتم چجوری میتونم شخصی به خودتون پیام بدم؟؟؟؟

 52. شهید محسن حججی
  شهید محسن حججی گفته:

  سلام داداش رضا امیدوارم حالت خوب باشه
  دمت گرم آفرین بهت
  حرفات خیلی قشنگه
  راستش من تحت تاثیر حرفات قرار گرفتم ممنونم:)
  یادمه تو کانالتون گفتید ک یه جایه خلوت با خدا حرف بزنیم،واقعیتش من این کارو انجام دادم خیلی آرام بخشه
  باز یادمه گفتید ک به تمام خواسته هام رسیدم اگه شهید بشم خواسته دیگه ای ندارم
  راستش،شب یلدا بود ک یاد شما افتادم یاد حرفتون افتادم و دعا کردم تا انشاالله مرگ با سعادت نصیبتون بشه
  خدا و شهدا بدجور هواتو دارنا
  راستی داداش،دکور جدید خونتون خیلی قشنگ شده
  نمیدونم این پیامو میبینید یا ن ولی
  یه جا یه متن دیدم درباره حجاب گفته بودید
  گفته بودید ک تو خودت دوس داری هرزه دیدی بشی
  برادر، مگه شما از زندگی تمام دختر های بی حجاب خبر داری؟
  بعضی از دختر های بی حجاب مثل خودم، عاشق حجابن نمی‌خوان دل شهیدی و بشکونن نمی‌خوان دل پسری رو بلرزونن
  شب تا صبح دعا می‌کنن ک باحجاب بشن
  ولی نمیشه با حجاب شن…
  ببین،خیلی حس بدیه یه چیز بخوای ولی نشه
  شما تمام دختر های بی حجاب و جمع بستی…
  خلاصه فقط خواستم بهتون بگم
  اینجور دخترایی ام هستن
  ازتون می‌خوام، واس من، واس اونایی ک مثل منن دعا کنی…

  راستش چند روزی هست یه اتفاقاتی داره میوفته واسم ک انگار دارم به خواستم میرسم انگار دوست شهیدم (شهید محسن حججی) و تمام شهدا و خدا دارن کمکم میکنن تا باححاب شم
  یه خواسته دیگه ام ازتون دارم…
  انشاالله رفتید حرم حتما حتما به امام رضا بگید:
  اون دختری ک هر سال میومد حرمت ب کمکت احتیاج داره…
  پایدار و استوار باشی داداش…

 53. Hani
  Hani گفته:

  سلام داداش رضا من تقریبا ۲۵ روز بود تو ترک گناه ارتباط با محرم بودم دیشب نمیدونم چی شد نخواسته رفتم سراغش بعدش فهمیدم که چیکار کردم حالا من چیکار کنم ؟عذاب وجدان دارم تروخدا جواب بدین تو ایمیل شخصیم

 54. ghaf
  ghaf گفته:

  سلام
  ببخشید میشه بگید من میتونم کتاب های داداش رضا رو به صورت چاپی هم تهیه کنم یا نه؟!
  یعنی موجود هست؟!

 55. MSS...kign
  MSS...kign گفته:

  سلام وقت بخیر …
  اول اینکه از کجا باید بفهمم ک کِی جواب پیام منو میدید؟؟
  دوم اینکه
  میخواستم بگم ک
  من نه انقدر بدم ک از خودم متنفر باشم ن انقد خوبم ک ب خودم افتخار کنم…
  ولی میگن برای پاک شدن و رسیدن به خدا باید از حال فعلیت بهم بخوره تا بتونی ب سمت خوبی بری
  خب من نمیدونم خوشبختانه یا متاسفانه ب اون قسمت نرسیدم…نمی‌دونم درواقع باید چیکار کنم ؟؟؟ باید ب کدوم سمت برم…
  ممنون میشم کمکم کنید

 56. دختر دی
  دختر دی گفته:

  سلام راستش من ازتون کمک میخوام من ۱۷ سالمه توی گذشته ام خیلی گناه داشتم دوست پسر داشتم آخرین بار بر میگرده به ۲ سال پیش که عاشقش شدم اونم گذاشت رفت بعد اون دیگه زندگیم مثل قبل نشد گوشیم پر شد از محراب تیغ و سیگار اما الان چندماهه واقعا پاک پاکم ولی نمیدونم چرا حالم خوب نمیشع احساس میکنم قلبم کدر شده حتی نمیتونم گریه کنم اینا خیلی عذابم میده احساس میکنم درونم یه آدمی بوجود اومده که اصلا دوسش ندارم من سال دیکه کنکور دارم اما اشتیاقی اصلا ندارم واسه خوندن میگن خدا بزرگه توکل به خدا نترس اما منی که از زندگی افتادم حال هیچ کاری و هیچ کسی ندارم چطوری بدون تلاش توکل کنم بگم خدا بزرگه اصلا از کجا معلوم خدا هنوز دوسم داره شاید ازم خسته شده ولی خوب میدونم دوای دردم فقط پیش خداست هیچ کسی نمیتونه واسم کاری کنه اگه میتونی لطفا کمکم کنید

  • Me_B
   Me_B گفته:

   سلام آبجی🌹
   خیلی خوشحالم که به خدا امید داری و به فکر تغییری .😀
   اگه نماز نمی خونی شروع کن به نماز خوندن .♥️ امیدت به خدا باشه از ته ته دلت فقط از خدا بخواه که کمکت کنه بخواه که کمکت کنه که گناهاتو جبران کنی😊 .می دونی وقتی امیدت فقط خدا باشه خدا زودتر جوابتو می ده.😊
   بهت پیشنهاد میکنم بیای و پست های سایت رو بخونی .اون بالا قسمت جستوجو🔍 هم می تونی تا حدودی پستی که مد نظرت هست رو جست و جو کنی و بخونی .
   من بهت پیشنهاد میدم پست ذهن جایگاه شیطان رو هم بخونی.😊
   فقط نا امید نشو .باشه؟
   میگی حال هیچ کارو نداری ، از خدا بخواه حالشو بهت بده .
   اینو هم به یاد داشته باش: منتظر نباش یکی دیگه تو رو خوشبخت کنه خودت تلاش کن خوشبخت شی با کمک خدا .
   تلاش کن و به خدا توکل کن.
   موفق باشی 😊

  • Sot-yam
   Sot-yam گفته:

   تاحالا شده ،یه جایی از زندگیت
   به
   خدا بگی
   دیگه داری تو تقسیم بلا بی انصافی میکنی؟؟؟؟؟

   ۲روز دیگه جواب ازمایشم میاد
   #سرطان
   التماس دعا

 57. دختر دی
  دختر دی گفته:

  سلام خدا قوت
  راستش من حالم اصلا خوش نیس مثل گذشته نیستم و این ادمی که الان هستم رو اصلا دوست ندارم من فکر میکنم درجه گناهام مثل شما باشه اخه از خودزنی گذشته من ۱۷ سالمه بعد تو این سن احساس میکنم به بی حسی مطلق رسیدم به هیچ چیز خوب و بدی واکنشی ندارم
  کاش باشع باهاتون حرف زدم شدیدا نیاز دارم یکی پیدا شه راهی بهم نشون بده من وضعم خیلی بده کاش از باتلاق بیرون بکشه منو کمک کنه درد و درمونم رو پیدا کنم

 58. روی سیاه از گناه
  روی سیاه از گناه گفته:

  سلام ‌‌من تو خانواده معمولی بزرگ شدم و میتوتم بگم که خانوادم مذهبی هستن والا کمبود محبتم از طرف خانواده ندارم و بهم توجه هم میشه در درسم هم موفق ام ولی نمیدونم چرا منه خاک بر سرایمانم قوی نیست من حتی تونستم با اراده خودم و کمک خدا خ.ا رو هم ترک کنم و تا حدود زیادی موفق شدم اما من یه مشکل اساسی تو زندگیم دارم اونم اینکه هدف دارم ولی اصلا برنامه ریزی مناسبی ندارم و همیشه زمان کم میارم طوری ک بعضی وقتا شده دو سه روز نخوابیدم و همین ک برنامه ریزی ندارم باعث شده که وقت برای نماز خوندن هم ندارم 😔 و از این موضوع خیلی خیلی ناراحتم مطمئنم اگه نماز خوندنمو ثابت کنم گناه های دیگه رو خیلی اسون تر میتونم ترک کنم اگه میتونید راهنماییم کنید لطفا .

 59. Sot-yam
  Sot-yam گفته:

  ۲۶سالمه _مسیر پراز سختی رو پشت سر گذاشتم
  از بی محبتی گرفته تا بی پولی
  از دعواتو خانواده تا تحقیر
  ازاینکه توسن کم خیلی از کارای بزرگترارو فهمیدم
  و اشتباها انجام دادم
  ازکوچیک شمردن
  از کتک خوردن
  از ادم حساب نشدن
  از دزدی کردن
  از دروغ گفتن
  تهمت زدن و افترا زدن بهم
  ….
  خیلی بلاها سرم امد و سرم اوردن
  نمیتونم بگم تقصیر خودم بود یا خانوادم
  اما منم از بی محبتی رونده شدم
  ازاینکه بغض تو گلوم رو فقط بالش زیر سرم
  حس میکرد
  رد پای خدارو تو زندگیم داشتم
  نماز میخوندم
  روزه میگرفتم
  حق الناس میدونستم چیه
  تا زمانی ک عاشق شدم گناه کبیره انجام دادم
  میدونستم اشتباه اما نیاز داشتم به محبتش
  به دوست دارم های دروغش
  اینقد تکرار کردم تا عادت شد
  قسمت بدترش میدونی چی بود اینکه
  خدا پدرومادرم ازم گرفت
  نیازمند برادر و زن برادر شدم
  هر روز دعوا هر روز بحث
  هر روز گریه
  ایمانم ضعیف شد
  چادر گذاشتم کنار
  نمازم یکی دوتا شد
  گناهام بیشتر شد
  دلم سیاه شد !
  دلم برا خودم تنگ شده
  راهی هست؟؟؟

  • Mahdi_12
   Mahdi_12 گفته:

   صد در صد راهی هست…
   خدا رو از ته دل صدا بزن و نماز رو شروع کن…
   نشونه‌ها میاد…
   از مادر حضرت زهرا کمک بخواه…
   خدا عاشقته…شاید از کارات ناراحت بشه ولی از خودت نه…
   مثل مادر ولی بی نهایت بار عاشقتر…
   میدونم شرایط سخته ولی دیگه بسه…یه بار واسه همیشه بلند شو و زندگی بساز که تا ۵ سال بعد خیلیها حسرتشو بخورن…تمام چیزایی که برای تغییر نیاز داری رو الان داری…
   یه یا علی بگو و بلند شو…

   • Sot-yam
    Sot-yam گفته:

    کمک خواستم ،چندبار چله گرفتم پارسال ماه محرم بعد این همه زجری ک کشیدم از امام حسین خاستم حاجتمو بده ،تقریبا نزدیک شدم بهش
    قسم خوردم دیگه کارای اشتباه نکنم
    توبه کنم بعداز چندین سال یه خوشحالی از ته دل نصیبم شد اما بعد چند روز بی دلیل همه چی یهو خراب شد،نمیدونم چرا اما واقعا کاری نکردم
    واقعا از ته دل کمک خاستم اما نشد و این اتفاق بیشتر باعث شد ک بفهمم حتی خدا هم دیگه دوسم نداره 😭

  • بنده در جستجوی پاکی
   بنده در جستجوی پاکی گفته:

   سلام میدونی باید بگم واسه جواب راهی هست بگم اره
   اول سعی کن عزت نفستو درست کنی تا بتونی اون حس دوست داشته شدن رو خودت در خودت ایجاد کنی و وقتی به این باور رسیدی که میتونی خوب از پس مشکلاتت بربیای تک به تک برحسب اولویت درستشون کن توی ارشیو از اول پستارو بخون و راه حلشو پیدا کن

 60. Sot-yam
  Sot-yam گفته:

  اینکه تو از یه ادم خوشگذرون به قول خودت شدی رضای متولد شده ی الان درست !
  اما منی ک مسیره ۲۰سالمو تغیر دادم و شدم
  برده نفسم چیکار کنم ؟؟؟؟

   • Sot-yam
    Sot-yam گفته:

    مشکلاتم زیاده _یکی دوتا نیست ،بستگی به جنسیت هم داره ک چقد دستت باز باشه برای انجام یه سری کارا _نمیدونم شاید اسون باشه شایدم سخت اما
    یه حس دوگانگی این وسط اذیتم میکنه
    دلم برا خودم تنگ میشه برا حجابم ک ی زمانی زبان زد بود برا پاکی برا درخواست هایی ک چقد زود اجابت میشد
    اما تا یه خوشی ازاین دنیا میبینم میگم بیخیال این همه ادم منم روشون ….
    شایدم بخاطر اینکه ک این همه عذاب کشیدم تو زندگیم ی جورایی خسته شدم نمیدونم چی درسته چی غلط!

    • ...
     ... گفته:

     این حرفو اصلا نزن کهخدا دوسِت نداره
     همیشه گمانت به خدا خوب باشه
     اگه به خدا سوء ظن داشته باشی خدا برات کاری نمیکنه
     نظرت نسبت به خدا این باشه که او ارحم الراحمین هست و بهتراز هرکسی تورو میشناسه
     و این نظرو هم داشته باش که خدا قطعا نجاتت میده چون اون بهترینه و سخت ترین مشکلات رو تویه چشم به زدن میتونه حل کنه

     خودت رو دست کم نگیر
     تو اگه به سمت خدا برگردی بهترینه پاداش هارو میگیری
     زیاد مشکلاتت رو جدی نگیر
     دنیا جوری میره که انگار هیچ نبوده و آخرتم جوری میاد که انگار همیشه بوده
     در این حد
     دنیا با تموم سختیاش تموم میشه و خداروشکر کن که خدا بهت سختی میده
     روایت داریم که اگه مومن میدوسنت ارزش این مصیبت ها چیست آرزومیکرد که با قیچی تیکه تیکه بشه
     یعنی آرزومیکرد ازسر انگشت پا تا دست و سینه و… تیکه پاره بشه

     توصیه من اینه که دنیا رو نزد خودت خوار وذلیل جلوه بده و واجباتت رو انجام بده هرچند شل و بی توجه
     نماز اول وقتزندگیتو میتونه درست کنه پس رهاش نکن
     بازم تاکید میکن که اگر شما به سمت خدا برگردی خدا برترین پاداش هاروبهت میده
     به قدری که تمام این سختی هارو ازیاد ببری و خوشحال باشی که اینقد سختی دیدی

 61. فاطیمآه
  فاطیمآه گفته:

  سلام خوبین آقا رِضا
  من یه مشکل خیلی بزرگ دارم و اینه که گذشته ایی که داشتمو نمیتونم فراموش کنم و نمیتونم خودمو ببخشم واقعا ازاین حالت خسته شدم نمیدونم چیکار کنم!

  • محمد
   محمد گفته:

   سلام
   این یه ندا از طرف شیطان هست که میخواد تورو بخاطر گذشتن از مسیر داستان غافل کنه اما یادت باشه به گذشته تو از از حر بدتر نبود شما اصلاً زندگی شهید مجید قربانخانی رو مطالعه کنی به حرفم میرسی شهید مجید قربانخانی یه بچه لات بوده که شد شهید

 62. گمنام
  گمنام گفته:

  سلام برادر ،خیلی خیلی خوشحال شدم از خوندن حال خیلی زیبا ومعنوی ونورانی شما
  از خداوند متعال می خواهم تا لحظه آخر ثابت قدم بمونین
  حالا که انتخاب شدین حالا که هویت واقعی خودتونو پیدا کردین
  فقط واسه ماهم دعا کنین تو حال خوش دعاتون
  یاعلی

 63. خادمة العبّاس ع ♥️
  خادمة العبّاس ع ♥️ گفته:

  راستی من اصلاً نمیدونستم رفیق شهیدو این حرفا چیه .. اما چند ماه بعد تحولم فهمیدم و الآن اسم رفیق شهیدم مجید قربانخانی هست . داداش مجید هم از این لحاظ تحولش حس میکنم زودی به دلم نشست. روحش شاد باشه ان شاء الله 🤲🏻🌺😊

 64. خادمة العبّاس ع ♥️
  خادمة العبّاس ع ♥️ گفته:

  اصلاً من انگار یه بار دیگه دنیا اومدم اون آدم قبلی مرد و خیلی فرق کرد. این از لطف خدا بود فقط همین و شکرش 😍🤲🏻💚

 65. خادمة العبّاس ع ♥️
  خادمة العبّاس ع ♥️ گفته:

  سلام صبحتون مهدوی
  خدا خیرتون بده
  من از شب ۱۶شهریور یعنی زمانای آخرش با شما آشنا شدم و از ۱۷شهریور تحولم اتفاق افتاد. در واقع اینم یکی دیگه از لطفهای خدا ❤️ بود در حق منه رو سیاه.
  خیلی وقتی نزدیک خدا💚♥️شدم حالم خوبه. قبلاً گناه میکردم فقط میگفتم خدایا ببخشید. اما الآن عذاب وجدان میگیرم . خیلی حالم بد میشه خلاصه . ولی بازم نباید ناامید شد چون خدا غفور، کریم ، رحیمه، بازم می‌بخشه فقط باید پشیمون باشی و اینکه ما امید نشی چون از خصلت شیطونه و این خودش بد ترین گناهه. باید پا شد و از نوع شروع کرد. و اینکه هیچ وقت برای شروع دیر نیست!🤞🏻
  خدایا به حق خانوم فاطمه زهرا س ♥️ گناهان همه ما رو ببخش و بیامرز لطفاً الهی آمین 🤲🏻🌺

 66. Mahdiye
  Mahdiye گفته:

  سلام مرسی ازت
  من ی آدمی بودم مثل الان خودت اما ی آدمی شدم مثل قبلا خودت چن بار توبه کردم باز شکست دیگ نای بلند شدن ندارم
  اما اگر ی روزی خاستم باز برگردم مطمعنم ک به این سایت سر میزنم
  بازم مرسی ❤👍

 67. نازنین
  نازنین گفته:

  سلام نمیدونم شما این رو می خونی یا نه اما می نویسم شاید بخونی و جوابم رو بدی بین من خیلی گناه کردم خیلی زیاد انقدر که گناه هایی که تو کردی در مقابل گناه های من جک به نظر میاد ادم خیلی مزخرفی هستم اما نمیخوام این باشم من خانواده نه مذهبی دارم نه خیلی باز اما خب من خودم کثافت بار اومدم یه چیز هایی در مورد خدا و بهشت و جهنم شنیدم از این خانوادم اما من همیشه جدی نمیگرفتم دلم میخواد تغییر کنم دلم میخواد آدم خوبی باشم من نمیخوام بد باشم ببین من از اون لحضه که وارد سایت شدم فقط دارم گریه میکنم من تا خر خره تو گناهم خیلی نیاز دارم به این خدایی که همه ازش حرف میزنن اما سختمه تغییر کردن انگار گیر کردم تو یه باتلاق که هر چقدر بیشتر دست و پا میزنم بیشتر تو گوه فرو میرم من آدم بی ایمان و کثیف ولی نمیخوام که این باشم گیر کردم اگه راه داره برات به اون خدات سفارش ما رو هم بکن یه پارتی بازی کن ایول بهت سلطان

  • داداش رضا
   داداش رضا گفته:

   سلام.
   تو که انقدر درونت خدارو میخواد چرا یه یا علی نمیگی و شروع نمیکنی؟
   ها ؟
   باور کن این تو هستی که باید دست خدارو بگیری..
   وگرنه خدا خیلی وقته منتظرته…یه یا علی بگو .
   باید عمل کنی و بهاء بپردازی…
   حاضری این کارو کنی ؟

  • تسلیم نشو
   تسلیم نشو گفته:

   اگه بنده ی غرق گناه من میدونست چقدر من دلم میخواد اونا سمتم بیاد ازشدت خوشحالی میمردن
   .
   تو میتونی
   خدا خیلی دوستت داره
   به این فک کن خدآ با اون همه عظمت دوستت داره من که فک میکنم اینقد ذوق میکنم که نگو اینو یه بچه
   خداس هآ شوخی نیس
   کسی که همه ی ادمایی که محتاجشونی همه چیزایی که ارزو شو داری همه ی این جهان تحت اختیارشه دوستت داره برگرد خدا دوستت داره…. میفهمی

 68. زینب
  زینب گفته:

  چه تحولی ماشالله چشم بد ازت دور داداش
  ان شاءالله خدا از این جور فضلاش هم نصیب من کنه
  واقعا ماشالله
  پایدار باشی داداش
  ما بدا رو هم دعا کن
  ان شاءالله خدا به واسطه خوبی تو و بودن تو کانال شنا ما رو هم از این فضلش بی نصیب نکنه
  خدایا به حق رضا که بنده خوبته من به گذشتش کار ندارم ما رو هم خوب کن🤲
  هر کسی نمیتونه راه عوض کنه
  هر کسی نمیتونه توبشو بشکنه
  واقعا ماشالله داداش
  خیلی دعا کن در حق من
  من بدم خیلی هم بدم
  فقط بگو امام رضا یه بار دعوتش کن شاید درستش کردی😭😭

 69. زينب بانو
  زينب بانو گفته:

  سلام داداش رضا من یه مدت میشه با سایتتون آشنا شدم..گاهی میبینم منم تو بعضی مواقع زندگیم شبیه شمام
  اما وقتی صداقت تو حرفاتون دیدم راستشو بگم حالم از خودم بهم خورد..
  تو یه خانواده مذهبی بزرگ شدمو شکر میکنم خدارو چون طرفه خیلی از گناه ها هیچوقت نرفتم،همین هم که الان از اشتباهات گذشته‌ام پشیمونم و عهد بستم دیگه تکرارشون نکنم،یجوری مدیون شما هستم
  دمتون گرم داداش:)

 70. پرواز 🌻
  پرواز 🌻 گفته:

  سلام داداش رضا پست های امروز صبح رو از دست دادم .
  داداش رضا واقعا اونی که گفتید یازده سالشه دیگه سرباز امام زمانه . مخصوصا تا اون زمان نابودی اسراییل خیلی رشد میکنه . خدایا گذشتمو کمکم کن جبران کنم . ای خداااااااااااااااا
  داداش میشه اسمش رو بگید ؟

 71. داداش امیر
  داداش امیر گفته:

  سلام داداش رضا. امروز با سایتتون آشنا شدم خیلی سایت مفیدیه خداقوت.
  یه نکته جالب این که تولد منم تو ۰۵/۱۹ عه.
  داداش رضا من به بیماری خود ارضایی مبتلا هستم تو که به خدا نزدیک تری از خدا بخوا شفام بده.

 72. م ه
  م ه گفته:

  سلام من شوهرم در سن ۳۵ سالگی بر اثر کرونا به تازگی فوت شده و من دارم دیوونه می شم منو با ۴ تا بچه تنها گذاشت لطفا بگید چیکار کنم همه امیدم به خدا و امام رضا بود ولی اون رفت و نمی دونم چی صلاح خدا بوده لطفا کمکم کنید احساس می کنم به بن بست رسیدم

  • داداش رضا
   داداش رضا گفته:

   سلام.هیچ اتفاقی بی حکمت نیست…فقط همین…دنیا به هیچکس وفا نکرده.من و شما و همه اعضای کانال به مرور میریم. پست حب دنیارو بخونید…تو سایت هست.

 73. ساداتم
  ساداتم گفته:

  سلام
  من امروز با سایتتون اشنا شدم و بشدت بهش نیازم دارم‌.اول سایت گفته بودین اومدن هیچکس اتفاقی نیست خواست خدا بوده.مطمعنم که همینطوره.
  یه راهنمایی میخواستم.من الان تو دل درس خوندنم.یعنی مهمترین وظیفه خودم رو درس خوندن میدونم و وقت برای کتاب خوندن و خودسازی ندارم.
  از طرفی اصلا دلم نمیخواد برگردم به اون آدم قبل.و لازمه اش خودسازیع.
  توی نمازم خیلی مشکل دارم.چجوری بگم…یجورایی میلی بهش ندارم.راجب فلسفه اشم خوندم ولی‌‌..‌..
  چون گفته بودید صادق باشیم منم صادقانه مشکلمو گفتم.
  چاره چیه؟

  • جُون غلام المهدی🤞🏻
   جُون غلام المهدی🤞🏻 گفته:

   سلام
   اگه واقعا بخوای راهشو پیدا میکنی!
   کسی که چراییِ محکمی داشته باشه با هر چگونگی ای میسازه!!

   • a2595
    a2595 گفته:

    سلام آبجی سادات.. خدا آدمای نماز خونو دوستداره..اگه دلت میخواد خدا خیلی دوستت داشته باشه،برو نماز اول وقتتو بخون..نماز رو ب درس نفروش..روزی میرسه گ پشیمون میشی..چون منم چن سال بود نمازمو مثل تو سبک میشمردم و حتی ترکش کرده بودم ..ولی الان خیلیییی پشیمونم از اون رفتار بدم ..نماز اول وقت بخون..بذار خدا وفرشته ها از این کارت خوششون بیاد..درس رو هر زمان میشه خوند..

  • مادرم زهرا
   مادرم زهرا گفته:

   میدونی چیه فلسقه فقط نمیشه…..
   نماز معیار کارامونه
   نماز ستونه دینه همه از بچگی به ما گفتن نماز تون دینه حالا این ستون دین یعنی چی اجرا مثل اعمال خوب میمونن خونه ای که میسازین خودتونین نمازم ستونه خونه اس مثلا شما دارین خونه میسازین اگه
   ستون ها رو اسکلت بتون بسازین خیلی محکم میشه عالیه عالی میشه اگه ستون شناݫی بسازین بازم محکمه اما به اندازه ی اسکلت بتون نیس اگه عادی بسازی دیگه حالا بنده ولی به اندازه دو تا بالایی نیس اگه دیگه ستون نزاری فوقش چند روز این خونه دووم میاره و بعدش یگبا یه بارون یا یه زلزله یا یه چیز کوچولو بر باده
   نمازم مثل همینه اگه سر وقت بخونیش😎میشه اسکلت بتون اگه بکم شل بخونی😕میشه شناݫی اگه همش بخوای تند تند بخونی و اخر وقت میشه ساده و عادی …. اما اگه نخونی اجرای ثوابتو میزاری امایه روزی با باد نابود میشه
   اینو از من به یاد داشته باش نماز معیار و نبض اعمالته
   ایت الله بهجت حدیث *کل شی تبعو لصلاه باورش شده بود معنیش میشه همه چیز از نماز تبعیت میکنه…..
   ابجی یا برادر ببینید نماز تلخه اره نماز تلخه ولی اخه شمام خالی خالی لذت و ارامش و بندگی میخواین هآ
   باید یه سختی و تلخی رو بخا‌طر خدا بچشین …. خدا میگه من اول ببینم تو حاضری بخاطر من از استراحتت و راحتیت بزنی…. من اون موقع میام اون لذت رو تو وجودت میزارم ….خیلی زرنگی ها لذت بی سختی میخواین؟!
   در راه معشوقت سختی بکش
   اصلن یه چیزی میدونستین؟!
   اذان سیاله زمان اذان هر کس فرق داره
   اِ مگه میشه فرق داشته باشه
   اره میشه😌
   خدا میبینه الان بی حالی الان خیلی گشنته حال نداری الان غرق درسی وسطشی تو تجارتی …. میگه الان اذان بگو ببینم کارشو ول میکنه بیاد سمتم
   ول کردی بیای سمت خدا بردی….
   یه برد به تمام معنا ها
   خیلی چیزا گیرت میاد
   مثلا من چند سال پیش که کلاس زبان میرفتم به زور اجازهدمیگرفتم یا با کانتر صحبت میکردم که برم نمازمو اول وقت بخونم ولی بعضی معلما باهام لج میکردن😑 گفتم به درک خدا مهم تره یا شما…
   بعد چونکه بخاطر خدا میرفتم نمازمو اول وقت میخوندم نمیدونی چه کیفی داش😍 بعدش با همه اخم و تخم معلمممنون میخونم و همیشه هم عالی بودم تو کلاس و تاپ میشدم تازه حتی وسط امتحانم بودیم من گفتم باید برم نمازمو بخونم تیچرمون گف ببین من دیگه وقت اضافه بهت نمیدم میبینی که سختن و زمان میبرن خدایی وقت خیلی کم بود بعضی ها که زمان کم اوردن ولی در من رفتم یه ربع ده دقه نمازمو خوندم و اومدم بعدش تاپ هم شدم….
   شما نماز بخونین بخاطر خدا سختی بکشین خدا حیلی با معرفته خیلی خدا باحاله خیلی جیگره اینقد برات جبران میکنه که نگووووو و نپرس
   خدا خیلی مهربونه خدا عالیه عالیییییییییی
   شما خدا رو با بقیه مقایسه میکنی خیال میکنی خدا کم میزاره برا بتده اش
   نه …….
   درضمن منم قبلا نمیخوندم رفتم تحقیق کردم اینا دستاوردامه😬
   خیلی منو دعا کنین
   آللهم جعل عواقب امورنا خیرا
   اللهم عجل لولیک الفرج
   آللهم الجعنا من خیر انصار صاحب الزمان

 74. محمد امین
  محمد امین گفته:

  سلام داداش رضا
  میخواستم ازت اجازه بگیرم کتاب راز کنترل شهوت رو توی یک کانال ترک خودارضایی قرار بدم تا اعضا کانال ازش استفاده کنند
  اجازه میدی؟؟؟

 75. سیده بانو
  سیده بانو گفته:

  داداش رضا سلام
  یه سوالی از دیشب مخ منو خورده اونم اینکه وقتی بین نفس اماره و لوامه گیر کردی باید چیکار کنی؟
  مثلا بخاطر خدا میای و رابطه ای که قرار بوده به ازدواج ختم بشه رو تموم میکنی بعد میفهمی طرف از دستت دلخور شده و واقعا میخاستتت و میخاسته پاپیش بزاره اما از یه شهر دور…خب من گفتم بخاطر خدا تموم کردم رابطه رو و گفتم ولش کن اگ خدا بخاد هرجور بشه قسمتم میشه ولی خب از یه طرف آدم با این دل شکسته طرف چیکار کنه خب

 76. سیده بانو
  سیده بانو گفته:

  واای داداش رضا سلام
  من دیروز ک ۹۹.۹.۹ بود خیلی اتفاقی واقعا اومدم تو چنلتون یه نفر یه پستی تو یه گروه گذاشته بود بالاش نوشته بود هدایت شده از داداش رضا من حس کنجکاویم بهم گف برو ببین این داداش رضا کیه رفتم و بعد با کانال تلگرامتون آشنا شدم و بعدم سایتتون…جالبه بدونین دو سه تا از کتاباتونو دیروز خوندم با اینک پشت کنکوری ام ولی خیلییی برام جذابیت داشت بیشتز وقتا باهاتون هم درد بودم کتاب محاسبه نفس هم خوندم و گرگمم تنبلیه…
  ولی داداش رضا باور کن تو همین دو روز اونقدر خدا رو حس کردم درون خودم ک حد نداره همین دیروز بیشتر چله ها رو دیدم اولین استغفار بود گفته بودی تا ۲۴ ساعت باید هزار تا رو بفرستین اولش گفتم نه بابا چجوری میتونم ولی بعدش قشنگ از درون بهم الهام میشد حس درونیم میگف الان برو استعفار کن و دقیقا جالبه بدونین تو یکی از کتاباتون نوشته بودین ساعت ۱۲ عه ک دارین مینویسین منم ساعتو نگاه کردم ۱۲ بود یا اینک تاریخ تحولتون ۱۹ مرداد ۹۳ بوده تاریخ تولد منم ۱۹ مرداده ولی سالش متفاوته…اصن تو همین دو روز خیلیی خودمو شناختم مشکلم نماز صبحمم بود ک امروز چن بار گوشی زنگ خورد بلند نشدم با اینک تو خوابم عذاب وجدان داشتم بعد یهو ساعت ۶ و ۱۳ دقیقه بلند شدم بعد گوشیمو نگا کردم دیدم طلوع ۶ و ۲۳ هس بعد واقعا خواستم عشقمو ب خدا نشون بدم و بلند شدم اصن خیلی کیف کردم واقعا خدا رو حس میکنم و حتی امام رضا رو هم حس میکنم من مشهدی ام باور کن داداش رضا من امروز خیلیی دوس داشتم بیام حرم ولی خانوادم اصن اجازه نمیدن میگن بری حرم چیکار کنی خیلیی ناراحت شدم خیلیی دوس دارم هر هفته بیام حرم تو کتاباتونم خیلیی راجب زیارتتون نوشته بودین منم خیلی دوس داشتم امروز حرم بیام ولی متاسفانه اجازه صادر نشد
  اما همین امروز دقیقا شما هم رفته بودی حرم و عکس فرستادی و ویدیو و… و منم امام رصا رو زیارت کردم و واقعا فهمیدم امام رضا هم هوامو داره…خیلی وقتا حسش کردم امروزم پررنگ تر شد…الانم کتاب تنبلی رو خریدم…ان شاءالله خدا کمکم کنه برسم به پاکی و تنبلیمو بزارم کنار…تو هم داداش جان برام دعا کن…ممنون

   • سیده بانو
    سیده بانو گفته:

    داداش باور کن ظهر ک خواستم کتاب تنبلی مادر همه گناهاست رو بخرم زورم میومد ولی ته دلم میگفت این پولی ک خرج میکنی چند برابرش بهت برگردونده میشه باور کن از جایی ک فکرشم نمیکردم ۵۰۰ هزار تومن بهم رسید…باورم نمیشد اصن اینقد سریع…من قبل این سایت تو ی سایت قانون جذب و… هم پول پرداخت کردم واسه سحرخیزی و نماز صبح اول وقتم ولی اصن موثر نبود قانون جذب همش دروغه اگ بخای طبق قوانین خدا پیش بری…دو روز نیست تحولو شروع کردم و اینقد اتفاقات خوب برام واقعا لذت بخشه از ذوقم میام اینجا پیام میدم بقیه هم انرژی بگیرن
    راستی اون تمرین اولو جایی ک نظرات کتاب تنبلی میدن نتونستم وارد کنم اینجا میگم آسیبهای تنبلیمو
    ۱.باعث شد پشت کنکوری بشم
    ۲.باعث شد معدلم پایین بیاد
    ۳.کلاس حفظ قران حرمو از دست دادم حداقل به واسطه اون هفته ای یکبار حرم میرفتم ولی…
    ۴.همه تحقیرم کردن که تو هیچی نمیشی
    ۵.و مهم ترینش احساس گناه داشتن دارم و حس میکردم این تنبلیم از خدا دورم میکنه و خدا رو صدهزار مرتبه شکر که باهاتون آشنا شدم

  • یا مهدیِ زهرا (عج)
   یا مهدیِ زهرا (عج) گفته:

   وای آجی!🌼
   خدا عمیقا بهت رو کرده😍
   خوش اومدی به جمعمون! ^^
   بترکونی🤞🏻💪🏻🌼

 77. بابک اسمعیلی
  بابک اسمعیلی گفته:

  سلام
  امیدوارم حالت خوب باشه
  داداش به قران من دیگه از این همه گناه خسته شدم…
  میخوام توبه کنم
  عزم و اراده ندارم……
  از خدا بخواه منو کمکم کنه…
  اومدم مشهد زیارت امام رضا علیه السلام….
  هیچ اتفاق خاصی نیفتاد…
  خسته شدم
  خیلی خسته شدم
  دیگه نمیدونم چیکار کنم
  هشت ساله یه غلطی رو میکنم هیچ اتفاق جدیدی برام نیفتاده…
  مثل اینکه عمرم به تباهی صرف شده
  چیکار کنم😭😭😭😭😭

 78. زینب
  زینب گفته:

  سلام داداش رضا
  تو میگی بگو به امام رضا تا بخوادت
  ولی هیچ کس از دل من خبر نداره که من چقدر میخوامش و میخوام برم
  اما انگار آقام رضا منو نمیخواد😔
  والا بخدا من نمیدونم چی بگم و چیکار کنم
  بقیه رفتن به مشهد براشون سوار یه تاکسی شدن تا یه راه خیلی نزدیکه
  فقط یه چیز و میگم چه خودت و چه بقیه تو رو خدا راز اینکه که چیکار کردین که دستتون به ضریح خورده رو به من بگید
  آخه مگه شما چیکار کردید که این سعادت واقعا بزرگ نصیبتون شده
  دلم اصلا آروم نیست
  حتی با اینکه خبر قبولی دانشگاهم رو شنیدن ولی یه ساعت بود
  میشه شخصا بری پیش امام رضا یکم از من بگی
  آخه تو مقبولشی
  میشه داداش؟

   • بنده در جستجوی پاکی
    بنده در جستجوی پاکی گفته:

    زینب جونم زنگ حرم بزن ۰۵۱۴۸۸۸۸
    منم وقتایی که دلم میخواد واقعا برم کربلا زنگ حرم میزنم و حرف میزنم تازه نوحه هم که گوش میدم ارومتر میشم
    راستی داداش سرش شلوغه ناراحت نشو که جواب نمیده باشه؟
    شماره حرم امام حسین ع ۱۶۴۰ دوست داشتی بزنگ

 79. زینب
  زینب گفته:

  داداش من تو بگو من چیکار کنم
  هر خوشحالی تو زندگیم پیش میاد زود گذره حتی اگه کل دنیا رو بهم بدن
  ولی متاسفانه امام رضا یه بار تو این ۲۱ سال عمر بیهودم دعوتم نمیکنه تا این دلم آروم بشه
  باور کن تو حسرت این موندم که پام و رو کاشی های صحن و سراش بزارم ولی مه سود که یه بار امام رضا آدمای بد و مثل من نمیبره همش خوبا رو میبره پیش خودش😭😭😭😭

 80. زینب
  زینب گفته:

  داداش رضا ازت میخوام یه کلمه رو به امام رضا بگی
  بگو که تو رو جان حسین دعوتم کن
  به خود خدا زیر چشام خشک شده از بس برا حسین گریه کردم
  بهش بگو من دلم تو رو میخواد منو ببر پیش خودت تا اجازه کربلا رو ازت بگیرم….
  هرچند بدم

   • زینب
    زینب گفته:

    چه جوری آخه وقتی اصلا نگام نمیکنه دعوتم نمیکنه
    چی بگم
    داداش تو از طرف من اجازه ی منم بگیر
    منم خواهر کوچیکت زینبم
    بگو یه بار دعوتش کن ببینم چی میشه

    • بابک اسمعیلی
     بابک اسمعیلی گفته:

     سلام خواهر
     ببین منم باور نمیکردم که مشهد برم
     ولی از مادرمون حضرت زهرا سلام الله علیها خواستم…
     ایشون هم…
     😭😭😭

 81. یا مهدی ادرکنی
  یا مهدی ادرکنی گفته:

  سلام داداش رضا با اجازتون داشتم شما و سایتتون رو با دوستم آشنا میکردم که به سایت سر بزنه و خودسازی کنه یکم از گذشتتون براش گفتم غیبت نباشه یه وقت…
  دیگه حلال کنید

 82. ستایش
  ستایش گفته:

  شرط تغییرمن خستگی ازگناه بود واینکه چرا بااینکه چادری بودم ونمازمیخوندم زندگیم پازازیاس وناامیدی واسترسه.منم نودوهفت باسایت شماآشناشدم وتغییرکردم

 83. علی محمد
  علی محمد گفته:

  شرط تغییر کردن به نظر من متفاوت
  اما شرط تغییر من اینکه میخوام اولا کلا گناه بزارم کنار یعنی در اون حد که بتونم امام زمان ببینم
  و دوما به اهدافم تو زندگیم برسم

 84. دایی
  دایی گفته:

  سلام به همگی و داداش رضا
  داداش من کلی توبه کردم ولی باز شکستم میخوام راه حل بگم کع واقعا کارسازه من از شما هم وضعم داغونتر بود از ۱۰ سالگی تا ۲۰ سالگیم به فنا رفت(فقط یه بازه سه ماهه ول کردم که فوایدش هم دیدم ولی بازگشت به گناه ضررهایی داشت که اون رو هم دیدم و باعث شد رتبه کنکورم از تک رقمی به سه رقمی نزول پیدا کنه ) اواخر ترک هام ۲ یا ۳ روز طول میکشید
  هزار بار با خودم گفتم ای کاش سیگاری یا معتاد بودم حضوری میرفتم کمپ ولی اینو آدم خجالت میکشه به کسی بگه یا اینکه هزار بار فحش میدادم چرا درست فیلتر نمیکنن که با فیلترشکن باز نشه تا اینکه تو نظرات دیدم یکی یه روش گفته بود که دیگه تو مرور گر عکسی لود نمیشد روش خوبی بود و هنوز هم دارمش ولی کافی نبود ولی یه جرقه تو ذهنم زد

  یه مدت هم فکر میکردم گوشی و …. رو بدم بره که با توجه به درس و … عملی نبود

  پس واسه خودم یه کمپ ساختم و کلید کمپ هم دادم مامانم(البته کمپ مجازی نه فیزیکی)

  کمپ مجازی یه سری برنامه های خاصه که سایتا رو بلاک میکنن یا مثلا محدودیت زمانی برای استفاده میذارن

  دیدم بازی و فضای مجازی کلا زیاد هستم و همین که نفس با اینا سرگرم میشه من به سمت گناه کشیده میشم

  پس اپ Boss time رو نصب کردم رو لپ تاب

  خیلی اپ خفنیه

  کلا میتونی یه سری سایتا رو بلاک کنی و برای بازی یا تلگرام و …. هم محدودیت بذاری

  جون میده واس زمانیکه تازه گناه کردی و پشیمونی

  میری اپ رو متناسب با برنامه روزانت تغییر میدی

  حتی ساعت روشن بودن لپ تاب هم تنظیم میکنی مثلا ۱۱ تا ۵ صبح روشن نشه

  خلاصه که خیلی امکانات خفنی داره

  و به مادرم هم گفتم واسش رمز بذاره (که بعدا نتونم تغییرش بدم)(البته به مادرم گفتم بابت کم کردن تایم بازی و بیشتر درس خوندن)و به هیچ وجه به من نگه بالاخره تموم شد

  بعد ۱۰ سال یعنی نصف عمرم

  امیدوارم بقیشو درست طی کنم

  راستی نسخه گوشیش زیاد به درد من نمیخوره چون کلا با لپ تابم(البته دقیقا همین اپ که نسخه گوشی نداره ولی اپ مشابه داره مثلا باید ۲ تا اپ نصب کنی یکی بلاک سایت یکی محدود کننده زمان استفاده )

  داداش رضا ازت خواااااااااهش میکنم تمنا میکنم تو رو به امام حسین اینو یه مطلب کن و بذار حیفه فقط کامنت باشه راه حل ۱۰۰ درصد قطعیه فقط اگه واسه کسی مفید بود اون موقع که میخواد گناه کنه و نمیتونه منو یه دعا بکنه یا حق مخلص همتون دایی ببخشید نمیدونستم کجا کامنت بذارم

 85. زهرا
  زهرا گفته:

  سلام داداش رضا ببخشید مزاحمتون شدم حرفم هیچ ربطی به کانال و حرفای کانال سایت اینا ندارع به اتفاقی افتاده که هرررچی فکر کردم تهش رسیدم به شما که بهتون بگم شاید تونستین کمکم کنید قصد مزاحمت واستون ندارم یه آقا پسری هست که چند ساله میشناسمشون و چیزای خییلی کم ازشون میدونم تا حالا چننندین دفه میخاستم بهش بگم ولی نمیدونم واقعا کارم درسته یا نه.
  ایشون نه من رو میشناسن نه هیچ اطلاعاتی از من دارن. اما خب چند باری توی موقعیت های مختلف دیدمشون و ذهنمو مشغول کردن.
  اما این حس اصلا زود گذر و الکی نیست.
  شمارشون رو از یه جایی گیر آوردم اما نمیدونم بهشون بگم این قضیرو یا نه
  آخه خیلی میترسم اگر این قضیرو با ایشون مطرح کنم راجع به من غلط فکر کنن
  ب نظر شما چیکار کنم؟؟؟؟

   • 123
    123 گفته:

    سلام داداش رضا خوشبحالتون که همچین توفیقی داشتین برای ماه دعا کنید ببخشید میشه پی دی اف کتاباتون رو که از سایت دانلود کردیم رو با گروه هامون به اشتراک بگذاریم؟ اشکال شرعی نداره؟ ممنون🌺

    • Zaaaa
     Zaaaa گفته:

     سلام داداش رضا
     اول از همه ازت خواهش میکنم این پیام منو بی جواب نزار
     شاید کمکی که من ازت می‌خوام با همه کمکایی که قبلاً ازت خواستن فرق داره
     من دیشب فهمیدم دامادمون اعتباد داره خواهرم می‌دونه ولی نزاشتن هیچکس بفهمه از دیشب که فهمیدم کلی خدارو شکر کردم برای اینکه اعتباد کاری نکرده که افتاده بشه یا حتی ابجیمو اذییت نمیکنه و با بچش بد رفتاری نمیکنه اما میترسم کم کم بدتر شه و همه بفهمن بهم بگو چکار میتونم بکنم براش
     البته اینم فهمیدم که یک هفته ترک کرده ولی خب میترسم دوباره شروع کنه تو پیامات دیدم تو گفتی پدرت معتاد بوده خواهشن کمکم کن و هرچی که به نظرت باید بدونم تا کمک کنم به خواهرم بگو
     دیشب قرار بود اینجا بخوابن ولی دامادمون همش بهونه آورد که نمیشه و میرم خیلی بی قرار بود میترسم دوباره شروع کنه

 86. ALIREZA.R
  ALIREZA.R گفته:

  به نظر من اولین شرط لازم برای تغییر اینه که از وضع موجود و از وضعیت خودت به شدت دلخور باشی به قول معروف از اینی که هستی حالت به هم بخوره و واقعا از ته دل بخوای که پیشرفت کنی و دیگه اون ادم سابق نباشی

 87. Rahimi
  Rahimi گفته:

  سلام . به نظرم شرط اصلی تغییر کردن ، باور به خدا و اینکه خدا میتونه به ما در مسیر رسیدنه به خودش کمک کنه ، هست . انسان باید باور قلبی برای هدایت شدن داشته باشه …

  • فاطمه
   فاطمه گفته:

   فاطمه خانوم😊🌸شما گناهات و بنویس تا بدونی چه عیبی داری بعد شروع کن به ترک کردن گناهات ..دونه به دونه برا گناهات چله بگیر و سعی کن مثلا به ناسزا نگفتن(مثلاااا)عادت کنی 😊موفق باشی🌼🌼

   • اژدر
    اژدر گفته:

    اینو بیش از ۱۰۰۰ بار دیدم
    چرا الان برام متفاوت شد؟!
    کاملا روش درست و کاربردی ایه
    دم شما گرم
    خدا حفظتون کنه 🙏

 88. Faezeh344883939
  Faezeh344883939 گفته:

  ممنون واقعا از سایت فشنگتون من یه سوال داشتم من از بچگی چاد رو دوس داشتم و الان خیلی توی تصمیم پافشاری میکنم که به تغییراتی توی زندگی بدم چه از لحاظ روحی چه ازلحاظ فیزیکی و ظاهری فقط خیلی سردرد گمم

 89. Maedeh
  Maedeh گفته:

  سلام داداش
  میگما سایتتون برا بعضی از گوشیا بالا نمیاد برا بعضیام هنگه😶
  بعد اینکه اون پستی که آبجی فاطمه خاطره محجبه شدنشون رو گفتن رو هر چی میگردم پیدا نمیکنم میشه لینکشو بزارین ممنون میشم🤕

 90. محمد مسعود
  محمد مسعود گفته:

  سلام به داداش رضای عزیز.به نظر من شرط اصلی اینکه آدم تغییر کنه اینه که اراده داشته باشه.

 91. ضحی
  ضحی گفته:

  سلام .برام دعا میکنی لطفا.من به سن ازت خیلی بزرگترم ولی ازت توی رفتار خیلی خیلی کوچیکترم.برام زیاد دعاکن.جون مادرت تورو به صاحب اسمت قسم برام دعا کن خدا یه حالی بهم بده و هوامو داشته باشه. دمت گرم

 92. بنت الحسین
  بنت الحسین گفته:

  سلام
  شرط اصلی تغییر اینه که خود آدم از ته دل بخواد…
  از خدا کمک بگیره و شروع کنه
  باید اراده ای قوی داشته باشه تا بتونه به موفقیت برسه چوی این راه آدم خیلی شکست میخوره اما کسی برنده میشه که تا تهش پیش بره …کم نیاره
  اگه شکست خورد باز پاشه
  آقای داداش رضا من ارادم ضعیفه…
  نمیدونم چیکار کنم
  میخوام پاک شم هــا
  اما …
  کمکم میکنید ارادم قوی شه؟😢

 93. عرفان
  عرفان گفته:

  سلام داداش رضامیخواستم این کتاب راز کنترل شهوت رابه چندتادوستام بدم بخونن مشکلی ندارم داداش

 94. Sina rouzbahani
  Sina rouzbahani گفته:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  با سلام و درود خدمت برادر بزرگتر از برادرم
  برادر خیلی حرفات به دل میشینه

 95. یا اله العاصین
  یا اله العاصین گفته:

  سلام
  به نظرم هرکسی یجور تغییر میکنه…
  یکی به ته خط میرسه…
  یکی انقدر از وضعش خسته میشه که تصمیم به تغییر میگیره…
  یکی یه جایی یجوری میشکنه و تصمیم میگیره تغییر کنه…
  یکی با یه تلنگر…

 96. شکریه احمدی
  شکریه احمدی گفته:

  شرط اصلی اینکه آدم بتونه تغییر کنه همون صداقت با خودشه و پای بندی به تمام مرزهایی است که دوباره به سمت گناه نره و خدا را در زندگی خودش محور اصلی قرار دهد.

 97. Reihy
  Reihy گفته:

  سلام داداش رضا خوشحالم ک انقدر تغییر کردید و ممنونم از دوست خوبم که منو با شما و سایتتون آشنا کررد خوشحالم که آشنا شدم باهاتون
  من واقعا نیاز به یه هول محکم دارم تا عوض بشم
  برامون دعا کنید داداش 😥

 98. ریحانه
  ریحانه گفته:

  سلام داداش رضا خوشحالم ک انقدر تغییر کردید و ممنونم از دوست خوبم که منو با شما و سایتتون آشنا کررد خوشحالم که آشنا شدم باهاتون برامون دعا کنید 😥

 99. ☆r
  ☆r گفته:

  سلام داداش رضا
  زندگی منم تا حدودی شبیه توئه منم ی اتفاقاتی افتاد و برگشتم
  من این جمله سکوت طلاست رو خیلی قبول دارم به شدتتتت اما نمیدونم چجوری این سکوتو به دستش بیارم توصیه ای داری؟

 100. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام داداش رضا، چقدر مطالب سایتت زیاد و جذابه، از کجا شروع کنم؟! همشون جذابن برام و فکر میکنم همشون بدرد زندگیم میخوره.

 101. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام داداش رضا، بنظرم شرط تغییر کردن ادم اینه اولا ادم باید خودش بخواد(چون اگه نخواد هیچ وقت نمیشه)، و اینکه بگه خدایا! من دستمو به سویت دراز میکنم و لطفا دستمو بگیر!، و اینکه باید تا تهش بره و سعی کنه که اصلا شکست نخوره(چون ارادش ضعیف میشه)، داداش رضا، من مهدی ایراندوست هستم، سنم حدودا ۱۴ سال و ۸ ماه هستش، از شهر زیبای قزوین.

 102. زهرا
  زهرا گفته:

  داداش سلام این بود ک گذاشته بودی پروفایل کانال ک به هیچکسبه جزخداواهل بیت قدرت نده اینونفهمیدم ک شعاره؟واین ک برچه دلیلی اینومیگی

 103. Fatan
  Fatan گفته:

  سلام داداشی
  میخواستم ببینم نشر مطالبایی که خودتون میزارین حلاله یانه???
  تروخدا جواب بدین

 104. خدایا فقط خودت
  خدایا فقط خودت گفته:

  سلام داداش رضا من چن هفته ای هست که با سایتتون اشنا شدم واقعا خیلی برام جالب بود و دوره هاتون کمکم کرده
  فقط من سوالی ازتون داشتم
  شما زمانی که تونه نکرده بودید قطعا دوست هایی داشتید
  با دوست هاتون چیکار کردید؟
  چطوری رهاشون کردین؟

 105. Alizadeh
  Alizadeh گفته:

  سلام من واقعا نمیدونم اینجا کجاست و من اینجا چیکار میکنم از زندگیمم بخوام بگم مثل یه کلاف سردرگمه که خودمم سر و ته اش رو نمیدونم منم به اندازه خودن گناه کردم یه جورایی از اینکه همیشه این شیطون برنده ی میدون باشه ناراحتم منم بسیار بسیار سستم در مقابلش همیشه به خدا هم میگم مقاومت من پایینه منو با این ملعون امتحان نکن ..یه مدت هست حالم یه جوریه از گناه خسته ام حالت کسلی و افسردگی بهم دست میده حالم دگرگون میشه تو جمع های زنونه که هستیم هر چی میگم نگین گناهه حرف مردم نزنید یا میگن صحبته من خودشم ببینم بهش میگم عذاب میکشم نه جایی دارم برم نه کاری ازم برمیاد این یه غیبته از پسش برنمیایم ..دنبال یه چله ایی چیزی میگشتم برای ترک گناه نیت داشتم دست به دامن خدا و اهل بیت بشم تا خدا باقی عمرم رو بدون گناه بنویسه نهوگناه کنم نه کسی رو به گناه بندازن نه کسی منو به گناه بندازه الان سر از اینجا در آوردم خودمم نمیدونم اینجا کجاست شما چه راه حلی دارید؟؟

 106. رفیق داداش رضا
  رفیق داداش رضا گفته:

  سلام داداش رضا
  عاشقتم داداشییی
  واقعا که رسالت پاکی رو داری
  ولی من نا امید هستم
  از ۱۳سالگیم شروع به گناه کردم
  الانم که تازه ۱۴سالم شده هم پشیمونم وهم امیدی به برگشت ندارم.چیکار کنم؟

 107. سید
  سید گفته:

  شرط اصلیش اینه که آدم فقط یه لحظه از این دنیا بکشه بیرون اون لحظه درجا هدایت خدا میاد سراغش

 108. گناهکار
  گناهکار گفته:

  شرط اصلی تغییر یه ادم عمل به اون چیزیه که تو ذهنته
  با خودمون روراست باشیم صادق بودن مهمه

 109. Mahin
  Mahin گفته:

  سلام داداش رضا
  الهی به سلامتی برید و برگردین
  خدا پشت و پناهتون باشه
  التماس دعا
  از چه برنامه ای دارین قران گوش میکنید خیلی خوبه اخه

 110. بنده
  بنده گفته:

  با سلام.
  خدا قوت به این همه تلاش
  دو روزه با سایت داداش رضا آشنا شدم سیر نمیشم از خوندن مطالب قشنگش.
  دیدم این همه نفوذ کلام
  این همه کاربر پیگیر و مشتاق
  گفتم این پیشنهاد رو بدم چه خوب میشه که دوره های تدبر در قرآن برگزار کنن. تا قرآن رو از مهجوریت در بیارن.

  من خودم چند وقتی هست پیگیر قرآن شدم. صوت های تدبر در قرآن استاد صبوحی گوش میدم و واقعا لذت میبرم از فهمیدن قرآن.

  تو این صوت ها خیلی ساده و روان سوره ها رو بیان میکنن.
  مثلا در مورد کنترل شهوت تدبر در سوره ناس هم کنارش بیاد خیلی عالی میشه. همون طور که استاد میگن در موقع وسوسه به خدا پناه ببرین و سوره ناس بخونین. اگر آقای داداشی هم صحبت های نابشون رو با قرآن ادغام کنن دیگه خیلی عالی میشه.

  http://tadaborquran.com/صوت-دوره-ترویجی/

  این آدرس سایتشه. برای دانلود صوت ها.

  موسسه تدبر در کلام وحی. استاد علی صبوحی.

 111. Maryam
  Maryam گفته:

  بنظرم شرط اصلی اینکه کسی تصمیم ب تغییر بگیره اینه ک نبود چیزی وک توزندگیش باید باشه و کلا هدفش از بودن اونه حس کنه تاوقتی نبود چیزی و حس نکنی بنظرم نیاز اونچنانی ب تغییرنمیگیری
  خیلییی خوبه داستان زندگیتون و خدارو شکر ک برگشتین ب سمت مسیراصلیتون بارها شکر
  و این نوشته هاتون خیلی تاثیر داره رومن موفق باشید و ادامه بدین شاید همین مطالب و زندگینامتون زندگی کسی و عوض کنه ک بنظرم از هر کاری بهتره
  ی سوالم ذاشتم مثلا میگین کتاب بخون چ کتابایی بخونیم یکی دومورد ک براتون خوب بوده رو بگین لطفا بعدشم اون دوتاکتاب شمارو فایل Pdfشو از کجا بگیریم

 112. -.-
  -.- گفته:

  سلام داداش رضا
  من چن وقتی هست که همش دل تنگ خداهم
  هر کاری میکنم از گناه دور شم انجام ندم باز یجای کارم میلنگه
  دل م برای خدا خیلی تنگ شده
  از دست کارای اشتباهی ک ه انجام میدم خسته شدم
  بار خیلی سنگینی رو روی دوشم احساس میکنم
  حس میکنم خدا دیگه از دستم خسته شده
  چیکار کنم چیکار کنم که دلم اروم شه

 113. Soheila
  Soheila گفته:

  سلام داداش رضا
  من هر مدل برنامه ریزی روزانه انجام میدم اما اکثر مواقع به مشکل میخورم
  مثلا مینویسم ۸ تا ۹ فلان کارو انجام میدم اما خیلی وقتا همون تایم یه کار دیگه پیش میاد و اون کارم که در برنامه بود عقب می افته و ذهنم بهم میریزه.
  اومدم تغییرش دادم و کلی نوشتم. و گفتم اول اولویتهارو انجام میدم و دیگه تمرکزمو رو ساعت نمیذارم که همش ببینم زمان داره میگذره و من کارامو انجام ندادم. باز هم دیدم نشد. در موردش کتاب خوندم. گوگل سرچ کردم اما نمیدونم چه مشکلی باعث میشه من از برنامه م راضی نباشم
  لطفا در موردش که خودتون انجام میدین یه راهکار میدین؟
  برنامه رو کلی مینویسین ؟ که مثلا در طول روز فلان کارهارو انجام میدین یا ساعتی؟
  چون راهکارهاتون ساده اما واقعا کاربردیه
  ممنون

  • بنده ای که خدا دوسش داشت...
   بنده ای که خدا دوسش داشت... گفته:

   سلام عزیزم منم دقیقا مثل تو بودم و مشکل تورو داشتم پوستم کَند تا تونستم خودمو درست کنم البته اونم تا حدودی… بنظر من ماهایی که تو خط پاکی هستیم مبنامون رو تو برنامه ریزی باید بذاریم نماز ینی برنامه هامون در نهایت بر مبنای نمازمون باید چیده بشن شما بیا یه کاری کن روزت رو تقسیم بندی کن به چهار قسمت: از نماز صبح تا نماز ظهر، از نماز ظهر تا نماز مغرب و از نماز مغرب تا وقت خواب و از خواب تا اذان صبح.از وقت خواب تا اذان صبح که باشه واسه خوابت ولی اون سه بازه ی دیگه رو قشنگ تقسیم بندی کن و تو هر بازه یه سری کار رو قرار بده سنگ بزرگ همیشه نشونه نزدنه خیلی خودتو خسته نکن از کم شروع کن بعدم اصلا این روش که بنویسی از ساعت چند تا چند فلان کار، این صد در صد غلطه شما مثلا چندتا دونه کار رو مشخص بگو از اذان صبح تا اذان ظهر وقت دارم انجامشون بدم بعد که انجام دادی بیا هم ساعت بزن که از کی تا کی طول کشیده و هم جلوش رو تیک بزن بازم تاکید میکنم از کم شروع کن برنامه ت رو شناور کن این یه اصل مهم هست تو برنامه ریزی ینی برای هر بازه دو سری کار مشخص کن یه گروهش باشه اصلی یکی دیگش باشه شناور که اگر اصلی رو نتونستی شناور رو انجام بدی که احساس خسران نکنی.یا حتی اگر اون کار اصلیت خیلی ضروری بود و نشد انجام بدی مثلا مهمون اومد یا خدایی نخواسته مریض شدی یه ساعت دیگه واسه جبرانش برای خودت در نظر بگیر. تو برنامه ریزی انعطاف خیلی مهمه به خودت سخت نگیر و از کم شروع ان شاء الله خدا هم کمکت میکنه اگر حرفام رو دیدی و به دردت خورد حتما دعام کنی. امیدوارم موفق باشی.

 114. Soheila
  Soheila گفته:

  سلام داداش رضا
  داشتم کتاب از سفیر ابلیس تا سفیر پاکی رو میخوندم
  از خوندنش سیر نمیشم.
  یه جایی که گفتی میخوای اونقدر پیشرفت کنی که قرآنو بغل کنی و با خدا عشق بازی کنی. واقعا یعنی میشه به اون مرحله رسید؟
  کاش خدا توفیقشو بهمون بده.
  میگن اگه انسان بدونه که خدا چقدر دوستش داره
  هرآن ممکنه از شدت شوق
  جان بده.
  داداش من یه مساله دیگه دارم
  لطفا در موردش میتونی پست بذاری؟
  در مورد عزت نفس و اعتماد بنفس.
  خیلی ذهنمو درگیر میکنه. اینکه ممکنه که یکی عزت نفس داشته باشه ولی اعتماد بنفس نداشته باشه؟؟
  مثلا من که کلاس زبان میرم
  فکر میکنم که خیلی عزت نفس دارم
  چون هم خودمو دوس دارم هم به خودم احترام میذارم
  و حالم خوبه.
  اما مثلا وقتی میخوام برم پای تخته و تدریس کنم و یاد بگیرم تدریسو
  تمام تنم میلرزه. نمیدونم این از چیه!
  اعتماد بنفسمو از دست میدم
  بارها امتحان کردم
  اما وقتی در موقعیتش قرار میگیرم بازم همون آش و همون کاسه😕

 115. Maedeh
  Maedeh گفته:

  سلام داداش
  داداش چ کنم که اینقد آخرتو باور کنم که بخاطرش گناه نکنم و کارای خوب انجام بدم؟🤔

 116. نظرکرده
  نظرکرده گفته:

  حتی گناه کردنم نصیبم نمیشه
  نه هدایت میشم
  نه اجازه گناه بهم داده میشه
  مثل بودن بین زمین و آسمون

 117. یکی مثل تو
  یکی مثل تو گفته:

  به نظر من شرط اولش اینکه آدم بفهمه اشتباهش کجاس بعدش از خدا کمک بخواد دستشو بگیره واقعا خدا خدایی شو بلده❤ بعدشم تلاش (که توی این قسمت کلی لنگ میزنم🤦‍♀️)

 118. ناامید
  ناامید گفته:

  من میترسم ازمرگ از جون دادن از دست دادن عزیزان دیشب یه جا خوندم ادم ممکنه بدون دلیل تو خواب بمیره اونم سالم وجوون ! یعنی عمر طبیعی کشک ! (منظورم تا مثلا ۸۰ سالگی)
  میدونید کسایی که سکته قلبی میکنن بعضیاشون افسردگی میگیرن ؟ حالا فک کن طرف تو خواب سکته بکنه از روح ورانش چی میمونه اخه؟ من فقط یه حمله عصبی داشتم الان اینجام به احتمال زیاد ناامیدی دارم شایدم افسردم دهنم سرویس شده از این بلا تکلیفی
  میگم اگه اینجوری رو هوا میمیریم اخه چطوری برای سه ماه ایندم برنامه بچینم ؟وقتی معلوم نیست فردا زندم یا نه ؟ اصن نمیتونم از هیچی لذت ببرم چرا مردم اصن زندگی میکنن ؟چرا به خودشون حق میدن یه بچه دیگه بیارن ؟خب خودتونو بکشید این همه عذاب برای چی ایمان به خداهم که سخته چند وقته دارم نماز میخونم ولی از خدا وبرنامه هایی که برام ریخته میترسم !از روی اجبار رو ترس عبادت خدا کردن !!ترس از فنا شدن خیلی سخته همش تو بک گراند ذهنم مرگ مرگ ممکنه بیدار نشم ترس از جون دادن انگار خدا داره بهمون میخنده وسرکاریم وقتی سرنوشت مادرم میاد توذهنم به عدالت و حکمت و عدل خداشک میکنم توبچگی یتبیم شد ازدواج زود مرگ از سرطان حالا اون همه دردی که کشید یادم نمیره اون موقع منم تو دوران بلوغ بودم ویه احمق یا دیروز یه چیزی دیدم طرف ماردزاد دربو داغون بود مریضیای عجیب غریب بدنی من اونجوری بودم فک کنم تاحالا مرده بودم از افسردگی خدا نسیب نکنه !
  تو این دنیا یه خواهر و پدر دارم خیلی دوسشون دارم وابستگی زیادی به خواهرم پیدا کردم کلی سئوالای دینی دارم مثلا مردن چ شکلیه ؟ خب رفتیم بهشت بعدش چی ؟
  از اخونده پرسیدم خدا چرا انسان روخلق کرد میگه چون به انسان شدن برسه !خب چرا منو خلق کرد که این همه غم داشته باشم الان ؟ادم و حوا رو خلق کرد اون که میدونست شیطون گولشون میزنه چرا امتحانشون کرد!
  بعضی وقتا میگم این خارجیا چطور زندگی میکنن انگار توگمراهی زندگی کردن اسون تره هدف این زندگی چیه ؟!اصن
  داش رضامونم که انگار جواب کسی رو نمیده

 119. محمدرضا
  محمدرضا گفته:

  سلام رضا
  برادر منم دقیقا در مسیر تو قرار گرفتم منتها با سنی کمتر
  کمکم کن آرزو دارم
  خودارضایی که می کنم توبه نمی کنم چون می دونم می شکنند خلاصه داستان داره باید برات بنویسم ولی احساس می کنم زندگی من مثل زندگی شما هستش
  واقعا به کمک نیاز دارم سنم کمه
  مشاوره هم نمی تونم برم و تو مغزم فکر های پرحاشیه زیادی هست
  مثلا چرا اینجور شد علتش
  باید اینکارو
  باید اینجوری می شد خلاصه به کمکت و تجربه هات که امیدوارم کسی تجربه چیزی بدی رو نکنه نیاز دارم
  و واقعا شرایطم بهرانیه
  و به کمکت نیاز دارم و یه عمر مدیونت میشم
  خیلی ممنون میشم پاسخ بدی چون حرف باهات زیاد دارم برادر
  خدانگهدار

 120. توروخدااااا راهنماییم کنین
  توروخدااااا راهنماییم کنین گفته:

  سلام خسته نباشید من یه سوال داشتم اونم اینکه من چطوری پیج ها و کانال های مستهجن قفل کنم که دیگه هییییچوقت نتونم بازش کنم چون من فقطططططط با این جور چیزا دست به این کار زشت میزنم سایت هارو بستم هاااا ولی اینیستا و تلگرام نمیدونم چطوری ببندم لطفا راهنماییم کنین

  • بنده ای که خدا دوسش داشت...
   بنده ای که خدا دوسش داشت... گفته:

   سلام قسمت ترک خود ارضایی که بالای صفحه هست رو باز کن ۱۰۰۰ و خرده ای کامنت هست من قبلا خوندم ولی یادداشت نکردم چند نفری از دوستان عزیز تو نظراتشون گفتن چطوری میشه این کار رو کرد آدرس سرورها و نحوه ی قفل کردن و حساس کردن سرچ هاتون به کلمات مستهجن روکامل با جزییات آموزش دادن.
   درباره ترک اینستا و تلگرام باید حوصله کنید و به مرور از یک روز ترک شروع کنید و هی زیادش کنید ولی اصل اول پاک کردن کانال ها و پیج هایی هست که محتوای مخرب دارن بعد ترک اصلی رو شروع کنید اگر عزمتون راسخ باشه خیلی راحت دل میکنید من خودم با همین شروع ترک از یک روز و به مرور زیاد کردنش تونستم اینستا و تلگرام رو کامل ترک کنم و در نهایت حذفشون کنم.

 121. yousefi..
  yousefi.. گفته:

  سلام…..
  عضو سایتتون شدم که ازتون کمک بخوام …
  نمیدونستم باید چیکار کنم ….
  اما بعد از خوندن خاطرات و گذشتتون تصمیم گرفتم به جای کمک و راه حل ازتون به خوام دعام کنید ‌..
  می خوام خودم راه مو پیدا کنم … خودم فکر کنم و ببینم چجوری اروم میشم ….
  حالم خیلی بده همش گریه میکنم ..گاهی وقت ها هم خودزنی میکنم دیشب رفتم هییت و فقط از خدا می خواستم من و بکشه …تموم حس هایی که شما ازش حرف میزنید از اون آرامش تو سجده تا دیدن خورشید صدای کولر و ….. انگار همش و من قبلا داشتم ولی قدرشون و ندونستم …همه چیز آزارم میده ..
  مهم ترینشون اینه که روم نمی شه با خدا حرف بزنم ……به گذشته و کارام که فکر میکنم می خوام سر به تنم نباشه ….همش با خودم میگم اگه خانوادم متوجه کارایی که کردم بشن هیچ وقت هیچ وقت منو نمی بخشند ولی خدا حتی یک بار هم به روم نیورد …..
  الان فقط تنها چیزی که از خدا می خوام مرگ …
  فقط مرگ .

  • Hoda...
   Hoda... گفته:

   سلام. ناامیدی از همه گناهان بدتر است و کار شیطان. به جای دعای مرگ، دعا کنیم عاقبت بخیر شویم. قطعا خداوند شنونده و اجابت کننده دعاهاست. همین که بعد این همه گناه بازم به رحمت خداوند امیدوار باشیم کمر شیطان رو میشکنیم.

 122. توروخدااااا راهنماییم کنین
  توروخدااااا راهنماییم کنین گفته:

  سلام داداش رضا راستش نمیدونم چطوری بگم من تازه با سایتتون آشنا شدم و کاملا اتفاقی بود یعنی دنبال یه چیز دیگه بودم و این سایت برام باز شد
  من یه دختر ۲۰ ساله هستم که سالهاست که این کار زشت میکنه و خیلییییییی تلاش کرد بزاره کنار ولی نشد الانم فعلا یه هفتس ترک کردم میدونم خیلیییییی کمه و تازه شروع کردم
  راستش من خیلیییییی استرس دارم خیلییییی من تو یه خانواده مذهبی بزرگ شدم و خودمم چادریم (بعضی وقتا از خودم متنفر میشدم که چرا با این همه گناه باز چادر سرت میکنی در حالی که هییییییچ اجباری از طرف خونواده نداشتم) و الان کلی خواستگار دارم ولی شدیدااااا میترسم که اگه خدایی نکرده من دختر نباشم چیکار کنم و همششششش استرس اینو دارم و شبا موقع خواب فقط گریه میکنم واقعا نمیدونم چیکار کنم اصلا نمیدونم اگه پسره بفهمه چیکار میکنه حتماااااا میزاره میره هرچند من خوندم اون نوع خودارضایی باعث آسیب نمیشه ولی واقعااااا ترس دارم نمیدونم چیکار کنم
  و این عمل هم از یه دوست ناباب شروع شد
  از خودم از خدا خجالت میکشم که اون همه برو مسجد برو مکه اخرش اینطوری کثافت کاری کنی
  لطفا کمکم کنین خواهش میکنم

  • 🌻🌼🌻
   🌻🌼🌻 گفته:

   عزیزدلم خواهری خودم نمی دونم پیاممو می خونی یا ن؟اما می خواستم بهت بگم که به امام حسین علیه السلام متوسل شو.چهل روز زیارت عاشورا بخون به نیت عاقبت بخیری همه ی مومنین و مومنات زنده و از دنیا رفته و هدیه کن به خانوم جانمان مادر جانمان بی بی جانم حضرت فاطمه ی زهرا علیه السلام.من متاسفانه درگیر این مشکل بودم عزیز جانم اما یهویی به دلم افتاد که این کار ختم رو بگیرم تا به خودم اومدم دیدم چهل روزم تموم شده من پاکم به دعای حضرت مادر و فردا هم اول محرمه خودتو وصل کن به خانوم حضرت زهرا باهاشون حرف بزن همه ی حرفاتو بگو ایشون مادرانه پای حرفات می شینن و از جون و دل برات مادری می کنن الهی همه دورشون بگردیم و فداشون بشیم.دوست دارم خواهری ،اونم زیاد انشالله که خوشبخت بشی و با بهترین فرد ممکن با آرامش و شادی صد ها سال با هم زندگی کنین و در کنار هم عاقبت بخیر بشین خواهری جانم.

   • توروخدااااا راهنماییم کنین
    توروخدااااا راهنماییم کنین گفته:

    نمیدونم پسرین یا دختر ممنونم راهنماییم کردین ولی بخدا از همه چیز بریدم عشقمم ترکم کرد عشقی که ۲سال باهام بود و همه چیزمو میدونس ولی ترکم کرد… از همه پسرا متنفر شدم و واقعا تصمیم گرفتم ازدواج نکنم اون روزم مادرم یه تیکه انداخت گفت ما خودمون اجازه نمیدیم دختر به آزمایش نبرن باید ببرن و بدونن که ما سالم تحویل میدیم از اون موقع همه چیییییز برام مثل شب و فقط تو تاریکی میشینم و گریه میکنم
    ا واقعا چرا به خاطر یه ندونم کاری باید اینطوری مجازات بشم…… خستم…. از همه چیز همین الانم با اشک اینارو مینویسم… ولی چشم کار شمارم میکنم ممنونم از راهنماییت جانم :)❤

    • ستایش
     ستایش گفته:

     سلام عزیزم پیام دادم که بدونی تنها نیستی من ۲۷ سالمه و حدود ۸ ساله سعی کردم این گناه رو تکرار نکنم اما هنوز افکار نامناسب تو خواب اذیتم می کنه و نگران ازدواجم هستم چون وسواس در این مورد گرفتم و الکی فکر می کنم باید غسل کنم البته که سعی می کنم بها ندم من هم تاوان اشتباهم دارم می دم اما به لطف خدا امیدوارم می تونست بذاره توبه نکرده از دنیا بریم اما همین که بهمون فرصت داده واقعا جای امیدواری پس به بقیه ش فکر نکن خودش درستش می کنه ان شاءالله مشکلی نیست
     واسه این خواهر بزرگترتم دعا کن

 123. Selin
  Selin گفته:

  وارد گوگل شدم
  یه ۳باری اومدم برنامه آخرو باز کنم گفتم بی خیال بخوابم آخره شب.. ولی یهویی یه حسی گفت دوباره کلیک کن.. شروع کردم به خوندن پیش خودم گفتم چقدر نویسنده قشنگ و بی شیله پیله نوشته.. ادامه دادم که الان تقریبا ۲ نصفه شب یهو دیدم عضو سایت شدم

 124. HPH20200406141914
  HPH20200406141914 گفته:

  سلام داداش رضا ازت یه خواهش دارم امروز که گفتی تا دو ماه دیگه خودسازی میکنم لطفا کتاب ها یا سخنرانی یا هرچیزی که میخونی و گوش میدی تو کانال هم بزار ما هم استفاده کنیم ممنون.

 125. خانم*******حتما حتما حتما جواب بدید داداش رضا
  خانم*******حتما حتما حتما جواب بدید داداش رضا گفته:

  سلام داداش رضا خسته نباشید خداقوت به شما و خواهرعزیزم فاطمه خانم گل

  ان شا ء الله همیشه تنتون سالم باشه و موفق و عاقبت بخیر
  سئوال داشتم برادر رضا
  من کتاب های شما رو اگر خریداری کنم به صورت پی دی اف هستش؟؟
  اگر به صورت پی دی اف باشه من اون کتاب کپی کنم ایا از نظر شما اشکال داره؟
  و اینکه اگر اون کپی به دوستانم بدم مطالعه کنن اگر علاقمند بودن ایا از نظر شما اشکال داره یا باید بیان از سایتتون خریداری کنن؟

  اینکه یک سایت که کل کتاب هاتون و اسم هاشونو یه یک توضیح مختصر کنارهرکتاب باشه قرار بدید تا یکم برای پیدا کردن کتاب هاتون کمتر عزیزان به مشکل بربخورن چون همه با شما در تلگرام و سایر مکان ها نیستن و لطف کنید لینگ سایتتون رو ادامه داستان زندگیتون قرار بدید

  خیلی ممنوم از شما برادر بزرگوار و ان شا ء الله خودشما و خانمتون عاقبت بخیر باشید و زیر علم امام حسین(ع)خدمت کنید 🦋🕊

  • بنده ای که خدا دوسش داشت...
   بنده ای که خدا دوسش داشت... گفته:

   سلام دوست عزیز.داداش رضا معمولا سوال هایی که جوابشون از داخل خود سایت پیدا میشه رو پاسخ نمیدن.منم بار اولی که وارد سایت شدم کلی از این دست سوالا پرسیدم که بی جواب موند ولی کم کم که قسمتهای مختف سایت رو بررسی کردم به جواب سوالام رسیدم حالا واسه این سوالای شماهم تا جایی که بلدم توضیح میدم و توصیه میکنم قسمت سوالات متداول رو که انتهای سایت هست کامل کامل بخونید خیلی از سوالاتم رو من اونجا جواب گرفتم.
   اما در خصوص اینکه پرسیدید کتابا به صورت pdfهست؟باید بگم بله. داداش رضا گفتن در زمان حیاتم کتاب ها به همین صورت به فروش میرسه ولی بعد از شهادتشون ان شاءالله چاپ میشه و نسخه های الکترونیکی کتابها ینی همین فایل های pdf رایگان میشه. در خصوص کتاب های رایگان کپی و منتشر کردنشون اشکال نداره و حلاله ولی کتابهای پولی رو داداش گفتن فقط برای استفاده خودتون و اعضای خانوادتون هست به دوست و آشنا و رفیق و ایناتون ندید اگر خواستن بیان بخرن که سایت هم حمایت بشه. درباره موضوع هر کتاب و سر فصل هاش تو قسمت محصولات خود داداش توضیخاتی رو گذاشتن ولی اگر دیدید کفایت نمیکنه قسمت نظرات کسانی که محصول رو خریدن بخونید چون خیلی کمک میکنه.
   عاقبت بخیر باشید دوست عزیز التماس دعا

   • خانم**********
    خانم********** گفته:

    خیلی ممنون از جواب مفید و جامع اتون
    شماهم عاقبت بخیر باشیددر جواب محبتتون فقط دعا می کنم
    ان شا ء الله مثل اسم کاربریتون واقعا سرنوشتتون همین طور رقم بخوره و خدا همیشه دوستون داشته باشه و عاقبتتون با شهادتت به پایان برسه موفق باشید
    🌷🌷

 126. عاشق حسین (ع)
  عاشق حسین (ع) گفته:

  منم چند ساله درگیرم ولی خوب یه مدت گذاشتم کنار خودارضایی رو ولی خوب از دست دادن نامزدم خیلی بهم ضربه زد و باعث شد دوباره این کار حرومو شروع کنم .خدا به هممون کمک کنه التماس دعا

 127. Safary
  Safary گفته:

  سلام ممنون بابت مطالب خوبتون. راستش من سردرگم و میخام که نجات پیدا کنم ازش .
  دوست دارم که عاشق خدا شم ولی نمیدونم چطوری باید بشناسمش
  ممنون میشم کمک کنید

  • Sahar
   Sahar گفته:

   سلام خوش اومدین به سایت ما اینجا هممون همینو می‌خوایم و چون داداش رضا سرش شلوغه نمیتونه تک به تک جواب کامنتا رو بده..من خودم خداروشکر چندوقتی هست توفیق داشتم دنبال پیدا کردن خدا و ارضای روحم برم و امروز طبق برنامه قبلیم تصمیم گرفتم از اول اول همه دوستای داداش رضا رو بخونم بنظرم شما هم همین کارو کن چون می‌دونم داداش رضا کلی کتاب خونده و سخنرانی گوش داده حالا چی از این بهتر که ما چکیده و لپ مطلب چیزایی که یادگرفته رو بخونیم اینجوری سرعت خودسازیمون از داداش رضام بیشتر میشه😄موفق باشین

 128. Maedeh
  Maedeh گفته:

  سلام داداش
  راستش ما یه کانال مذهبی داریم خواستم ببینم اگه پست های شما رو ‌pdf کنیم و بزاریم کانالمون البته حتما با ذکر منبع و کلی تعریف از خوبیاتون شما مشکلی ندارین؟

 129. روح الله داداشی
  روح الله داداشی گفته:

  بنظرم انسان تا وقتی قدرتمنده و احساس نیاز به خدا نمیکنه نمیتونه خدا رو درک کنه حتما باید یه نیازی یا یه بلایی به قول گفتنی سرش بیاد تا خدا رو صدا کنه … مثل کفتری که پرش میدی میره وقتی گشنش میشه خودش برمیگرده بعضی کفترا دیر برمیگردن ارزن گیرشون نمیاد ولی خدای ما اغوشش همیشه بازه برای بنده هاش

 130. Maltoof21
  Maltoof21 گفته:

  سلام داداش رضا…
  امیدوارم حالتون خوب باشه.
  حقیقتش من در خانواده مذهبی به دنیا اومدم.ولی خب همون داستان همیشگی رفیق ناباب برای من هم پیش اومد.همیشه میگفتم کاشکی زمان به عقب می رفت و من تو سن ۱۲,۱۳ سالگی با شهوت روبه رو نمیشدم اما الان فهمیدم اگه همون اتفاق نبود هیچوقت به اینجا نمی رسیدم.
  من تا امروز که ۱۶ سالمه خیلی فراز و نشیب تو زندگیم داشتم.
  ولی پروردگارم تا الان انقدر به صورت عجیب و قریبی ادم های خوب و درستی مثل شما رو جلو راهم قرار داده که نمیتونم بی تفاوت باقی بمونم.
  به امید خدا از همین امروز کم کم تمام عادات و رفتار های بدم رو کنار میذارم.
  دوست دارم تو این راه شما در کنار شما باشم.

  {اهدنا الصراط المستقیم}

  یاعلی[ع]

 131. A
  A گفته:

  سلام
  حالم خیلی داغونه …….. همش هم به خاطر خودارضایی…… همه چیزمو از من گرفت … قبلا حداقل درس می تونستم بخونم اما الان خودارضایی کاری کرده که وسواس در نوشتن و ناراحتی اعصاب گرفتم و دیگه درسم نمی تونم بخونم … امسال هم کنکور دارم چشم همه به منه …… دیگه نمی کشم . این قدر کلافم که همش به خودم می گم کاش می مردم ولی این روزارو نمی دیدم …. همه ی رفقام مدرسه ی خوب قبول شدن و رفتن ولی من بی عرضه هیچ کاری نتونستم بکنم . بیچاره پدر و مادرم ….. لعنت به من …. پدر و مادر من لیاقتشون خیلی بیش تر از من بود . فکر کنم خدا منو اشتباهی داد بهشون . لعنت به خودارضایی که نابودم کرد . دیگه ناامید ، ناامیدم . هیچ راهی واسه برگشت من نیست … سمت درس هم که می رم به خاطر وسواس در نوشتن و ناراحتی اعصاب جرئت ندارم کتاب باز کنم . چیکار کردم با خودم …. کاش می مردم ولی این روزارو نمی دیدم . تک تک این سالها فقط تحقیر کشیدم . دیگه خسته شدم .

  • Maedehُ
   Maedehُ گفته:

   سلام🌱
   کتاب کنترل راز شهوت رو اگه نخوندین حتما بخونین
   در ضمن کار نشد نداره به حضرت ابوالفضل متوسل شین
   بنویسین تا اتفاق بیوفته
   ان شاءلله پایدار باشید🌿

  • غلام مهدی
   غلام مهدی گفته:

   سلام بر A

   درکت میکنم منم روزی مثل تو بودم ولی اصلا نباید ناامید بشی خودم ۱۷ سالمه تازه ی لغزش داشتم وگرنه از آذر پاک بودم دوباره توبه کردم هیچ نگران نباش به امید خدا همه چی برای تو هم درست میشه یادت باشه تنها نیستی در این راه و من بعلاوه تو و خدا و باقی ملکوت او با هم شیطان رو شکست میدیدم

 132. jaber
  jaber گفته:

  سلام…
  داستان زندگیتون جالب بود خصوصا برای
  من داغون
  خدا خیلی دوستون داره
  کاش بشه منم یروزی پاک بشم((؛

 133. Mohammad.19
  Mohammad.19 گفته:

  سلام داداش رضا میخوام در مورد خودم بگم من وقتی کلاس سوم ابتدایی بودم پسر درسخون و گوشه گیر بودم و دوستام همیشه منو مسخره یا اذیتم میکردن یا حرف های رکیک میزدن اون موقع من پسر کاملا مسلمان و پاکی بودم و هیچ گناهی هم نکرده بودم اما اون دوستان ناباب باعث شدن من به سمت گناه کشیده بشم من هم اون موقع بچه بودم و چیز زیادی از اون گناه نمیدونستم و گفتم تو دلم حتما چیز خوبیه که اونا در موردش حرف میزنن یا انجام میدن این گناهی که میگم اسمش شهوت هست من اون موقع مجبور شدم اون گناه رو انجام بدم از اون موقع به بعد من همیشه اون گناه رو انجام دادم و بعدش با فیلم های مستهجن آشنا شدم من راستشو بگم پسر افسرده و احساساتی و کمرو و گوشه گیری بودم که از خونه بیرون در نمیومدم نه دوستی داشتم نه خواهر و برادری همیشه تنها بودم ولی اون موقع نماز میخوندم درسته بچه بودم ولی میخوندم و ایمانم هم به خدا و پیغمبر زیاد بود و اعتقاد داشتم و روزه گرفتن رو از ۱۶سالگی شروع کردم به گرفتن ولی نماز نمیخوندم من همیشه تو سری خور بودم و دوستام منو اذیت میکردن تقریبا فکر کنم تو سن ۱۶یا ۱۷ سالگی فکر خودکشی یا مردن به ذهنم رسید چون من خیلی ناراحتی کشیدم از دعوای والدین تا زندگی سخت و طاقت فرسا و احساس بی عرضگی میکردم انگار هیچ کاری از من برنمیومد و تا چندسال این فکر های مثل خودکشی و مردم به سرم میزند و گاهی وقتا هم خودزنی میکردم و شهوت هم ولم نمیکرد و تا همین سنی که دارم اسیرش بودم و الان که ۱۸سال سن دارم نه دوستی دارم نه انگیزه ای و نه امیدی و امسال که قراره کنکور بدم از درس زده شدم و هیچ انگیزه ای به درس ندارم حتی با خودم میکم خودم رو بکشم تا از این دنیا راحت بشم و الان که نشستم این متن رو مینویسم احساس بی عرضگی و پوچی و نا امیدی دارم حتی یک دوست هم ندارم که به حرف هام گوش کنه من الان پسر تنهایی هستم و جز نابودی خودم هیچ فکری ندارم و این شهوت که همون خودارضایی و دیدن فیلم مستهجن هست امونم رو بریده دیگه خسته شدم میخوام این گناه کثیف رو برای همیشه ترک کنم و برای خشنودی خدا هرکاری میکنم داداش رضا از شما میخوام در این باره کمکم کنید خیلی از خودم بیزارم.

  • مهناز دهقانی
   مهناز دهقانی گفته:

   سلام آقای داداشی، عید غدیر مبارک
   من زن ۳۱ ساله هستم که دوران مجردیم سعی میکردم از هرگناهی نسبت به سطح فکر خودم دوری کنم،مخصوصا در مورد نامحرم…. پیش خودم گفتم من به هیچ نامحرمی نگاه نمیکنم به جز در موارد نیاز و نظر و رفتار و کردار و فکر سوئی ندارم، خدایا تو خودت یه همسر خوب بهم بده، من سال نود به طور سنتی عقد کردم و از دو روز بعد از تقدم تا الان خیلی زجر کشیدم و الان دو بچه دارم که سه ماهه حتی برای یک ساعت شوهرم نداشته اونها رو ببینم و در شرف طلاق هستم، خلاصه می‌دونم گناهانم باعث شده من به این وضعیت دچار بشم اما نمی‌دونم چه گناهی
   اگه براتون ممکنه لطفاً کمکم کنید خیلی دلتنگ بچه هام هستم

  • man
   man گفته:

   داداش تو که کپی منی !!
   هم سن همیم منم به خودکشی فکر میکنم و منزوی ام و هیچ دوستی هم ندارم و امسال کنکور دارم و درسمم افتضاحه و هیچ انگیزه ای هم برا درس خوندن ندارم :/
   فکر نمیکردم بتونم یکی اینقد شبیه خودمو پیدا کنم!
   میشه بیشتر آشنا شیم چون دقیقا مشکلات تورو دارم!

  • مبینا
   مبینا گفته:

   سلام
   میدونید من هم دو سال پیش خیلی تنها بودم و به جبران اون تنهایی امسال خیلی دوست داشتم و خب به خودکشیم فک کردم و یه دوست دارم که طی دعواهای خانوادگی میگه همه چی درست میشه و افکار مثبت واقعا تاثیر مثبت میزاره
   با خودکشی اون دنیا مدام زجر میکشی و واقعا دلت میخواد بقیه درد تو رو بکشن؟
   شاید خیال کنی خیلی تنهایی ولی حتی با اینکه فک میکنی خیلی زندگیت پوچه شاید امید زندگی یه نفر دیگه باشی سعی کن قوی باشی
   امروز سخته فردا سختتره پس فردا یه روز خوبه

  • میثم
   میثم گفته:

   سلام محمدجان چندتا صحبت نه نصحیت برادرانه بهت دارم تموم بچه هایی که اینجا هستیم تقریبا همدردیم پیامتو که خوندم یه جورایی انگار یکی زندگی خودمو برام شرح داده ولی داداش من اینو به جرأت میگم اکثر ماها فقط یه توسل به ائمه تو زندگی کم داریم شاید هم وجود داره اما باید بیشترش کنیم ائمه سفینه نجات هستند من از کلاس اول دبیرستان که پدر و مادرم از هم جدا شدن یه پسر آزاد شده بودم که هرکاری دلم میخواست میکردم که بعید میدونم کسی انقدر غرق در گناه بوده باشع مثل من اما سه تا کار رو هیچوقت نکردم الحمدلله.پارسال تو حالت غیر معمول نصف شب از خواب بلند شدم حال عرفانی عجیبی داشتم نفهمیدم چیشد دو رکعت نماز خوندم هفته بعدش هم زائر امام رئوف شدم همونجا قول دادم گناهانم رو به ترتیب بذارم کنار تو این مسیر همیشه بوده زمان هایی که جا زدم سست شدم حتی رقبت به گناه پیدا کردم همه هم از خ.ا سرچشمه می گیره و این شده ام الفساد نفس من هروقت میخاد به کلام مولا علی علیه السلام به وسیله این گناه شیطان منو به بازی میگیره و رو وجودم تاثیر میذاره

   اینارو گفتم که بدونی خیلی نقاط مشترک داریم با این تفاوت که من چندسال قبل تر از این مراحل فعلی شما گذشتم به نظرم برو هیئت ها وهم مساجد و رفیقای خوب پیدا کن رفیق که تورو با خدا رفیق کنن باهم مسافرت های مذهبی برید محرم نزدیکه توسل پیدا کن به آقا امام حسین علیه السلام و اینو بدون عفو خداوند تعالی از گناهان ما خیلی خیلی بزرگتره چیزی که من امروز بهش رسیدم اینه که جز توسل به اهل بیت علیهم السلام هیچ راهی برامون نیست تنهایی با غیررو با دوستی اهل بیت و دوستی با دوستان اهل بیت پر کن مثل من و تو زیاد هست که هرچند گنهکاریم ولی دلمون پاکه ان شاءالله روزای خوبت رو با مدد حضرت حجت عج می بینی یه پیشنهاد دیگه هم دارم که زندگی بزرگان رو بیشتر بخونی سلوک اونها رو. الگو برداری کن مثل علامه بروجردی رحمه الله یا سید بحرالعلوم رضوان الله و…

   ان شاءالله تونسته باشم کمکی بهت بکنم محب علی بن ابیطالب علیه السلام و برامون دعا کن تو نمازهایی که از این به بعد مستمر میخونی یاحق

  • جُون غلام المهدی
   جُون غلام المهدی گفته:

   سلام داداش
   چقدر ساده و بی الایش نوشتی…
   میدونی اون دنیا خیلی بد میشه اگه خودکشی کنی!
   یکم جاه طلب باش…اگه این دنیای خوبی رو تجربه نکردی لااقل بذار اون ور بهت خوش بگذره!!
   از دو جهان خودتو داغون نکن…

 134. Fatemeh
  Fatemeh گفته:

  سلام
  مطالبتون واقعا قشنگ‌بود و ادما باید خودشون بخوان تابتوننتغییر کنن من خودم بارها خواستم و نشد فقط ی سوال داشتم شما چطور تونستین از همه کاراتون دل بکنین از خوشگذرونی هاتون از اون لذت های زود گذر مسلما اسون نبود اما میشه بگین چطور همه چیزو زود ترک کردین و تغییر کردین؟؟

 135. محمد
  محمد گفته:

  سلام داداش رضا منظور از این حرفتون چیه که اگه میخوای چیزایی که بقیه نمیبینن رو ببینی آهنگ گوش نده؟
  مثلا شما چیا میبینی؟

 136. ★♪
  ★♪ گفته:

  سلام
  ببخشید من یه سوال برام پیش اومد
  اهنگ های رپی که نه فحشی توش هست و نه حرفای نامربوطی…گوش کردن به اونا حرامه؟؟
  کلا اهنگ گوش کردن حرامه؟!!!

 137. ‌...
  ‌... گفته:

  سلام ،کتاب راز کنترل شهوت رو بخونین ،و سعی کنین خودتون رو مشغول کار کنید تو خونه زیاد تنها نمونید بیشتر ورزش کنین ،و فعالیت روزانه تونو بیشتر کنین مثلا سعی کنین کتابای خوب بخونید سخنرانی گوش بدین در این مورد و از زمینه ی این کار دوری کنین
  یعنی اگه وقتی با رفیقتون تنهایین سعی کنین تنها نباشین برین بیرون یا کلا از شرایط گناه دوری کنین و حتما از خدا بخوایین کمک و هدایتتون کنه
  یاعلی ،ان شا الله موفق باشین

 138. 🦋
  🦋 گفته:

  سلام داداش رضای خوبم،من دو روزه با سایتت آشنا شدم
  من ازت یه راهنمایی میخوام بعنوان خواهر کوچیکت راهنماییم کن
  یه بار تو محلمون بسیج ایستگاه بازرسی زده بود دیدم الکی به دخترای جوون گیر میدادن به بهانه چشم چرانی و اون دخترا از شدت ترس دستو پاشون میلرزید و گریه میکردن منم خونم به جوش اومد و باهاشون درگیر لفظی شدم و به منم گیر دادن چون چندین بار با این صحنه روبه رو شده بودم ،مردای گنده با اسلحه و لباس چیریکی به اصطلاح بسیجی ایستگاه بازرسی میزدن و خانومارو گیر میدادن و باهاشون لاس میزدن و اذیتشون میکردن من لجم میگرفت که به اسم انقلاب و دین و اسلام دارن این کثافت کاریارو میکنن که آخر سر باهاشون بحثم شد اما این درگیری لفظی همیشه عذابم میده همینطور که به شما گشت گیر داده و همیشه از اون صحنه در عذابی،چه کنم که با اون خاطره بد کنار بیام و فراموشش کنم؟من توی کل عمرم یه بسیجی آدم حسابی ندیدم کلاً از همه ی بسیجی ها متنفرم با چشمام دیدم حتی اون گنده گنده هاشونم بدبختن و رنگ خوشبختی ندیدن!میدونی چرا چون همش به ناموس مردم نظر انداختن و نظر داشتن
  حالا ازت میخوام راهنماییم کنی که اون آدم های کثیف رو فراموش کنم
  چجوری تو با خاطرات بد گشت کنار اومدی؟
  چون گشتم میدونم کار همین بسیجی های کثیف

  • علی
   علی گفته:

   کافر همه را به کیش خود پندارد
   والا ما که تا حالا هرچی بسیجی دیدیم خدا رو شکر خوب بودن طوری شما دارید میگید که بسیجی از داعش هم بدتره،فک کنم شما خودتون مشکل داری

 139. مجتبی
  مجتبی گفته:

  سلام و عرض ادب برای داداش رضا گل لطفا کمکم کن من هر چقدر زور میزنم بازم نمیتونم یه وقتی دلم میشه برم خود کوشی کنم لطفا لطفا لطفا کمک ام کن دارم دیوانه میشم

  • مبینا
   مبینا گفته:

   سلام
   میدونی من خودم خیلی وقتا فکر خودکشی به سرم زده و میدونی خیلی خیلی لحظه های بد تو زندگیم داشتم نمیدونم مشکلات تو چیه ولی امروز سخته فردا سختتر و پس فردا یه روز خوبه یه روز خوبم قرار نیس همینجوری بیاد باید بسازیش سعی کن به جای اینکه جا بزنی بمونی به قولی مردن دیگه خز شده همه بلدن تسلیم بشن و جا بزنن پس تو شبیه اونا نباش برو زندگیتو درست کن بعد همینجا زیر همین کامنتت بیا بگو درستش کردم ناامیدی هم ممنوع
   ۱۱ تا صلوات برات میفرستم
   موفق میشی

 140. roya
  roya گفته:

  من یه زمانی نماز میخوندم ولی الان دیگه سمتشم نمیرم… میدونین تو وجودم همیشه انگار یکی منتظر وایساده بود تا من شروع کنم ب نماز خوندن و همون لحظه کلی فکر پلید و منفی رو تو ذهنم بیاره… یعنی هروقت نماز میخوندم بجای اینکه حس کنم دارم بخدا نزدیک میشم و باهاش حرف میزنم برعکسش پیش میومد… الانم که از همه چی دلسرد

  • میثم
   میثم گفته:

   سلام علیکم.در کتاب شریف مفاتیح الجنان شیخ عباس اداب نماز خوندن هست حتما مطالعه کنید با خلوص نیت به نماز واستید شاید مشکل تون حل شد.اما هیچوقت دلسرد نشو خواهر چون حجت الله مهدی عجل الله رو داری و اینکه همیشه به بچها گفتم بخشش خدا از گناهان ما خیلی خیلی بزرگتره پس دلسردی و ناامیدی معنا نداره بعضی وقتا جوشن کبیر رو از روی ترجمه فارسی بخونید شاید کمک تون بکنه.یاحیدر

 141. قابل‌پور
  قابل‌پور گفته:

  سلام و عرض ادب به داداش رضای گل.
  اولا اینکه من به خاطر همه چیز و همه رویداد های زندگیتون که اتفاق افتاده و خواهد افتاد،، به شما تبریک میگم و امیدوارم در راه اهداف بزرگ و پاکی که دارید همیشه موفق و خرسند باشید.🌷

  و شرط اصلی اینکه یه آدم موفق بشه اینه که اولا خودش با خودش روراست باشه و از صمیم قلب “بخواد” و به قول شما حرفش ای کاش نباشه و واقعا بخواد تغییر کنه.
  دوما اینکه به حرف هیییچ احدی امید و وابستگی نداشته باشه و تنها و واقعی‌ترین امیدش خدای مهربونمون باشه که ان‌شاءاللّٰه به هدفی که داره برسه.

 142. عمار
  عمار گفته:

  سلام داداش رضا من به لطف خدا هشت روزه توبه کردم و دارم به کم کم به خدا نزدیک میشم اما فکر و ذهنم خیلی درگیره نمی دونم نفس خودمه یا شیطانه که داره اذیتم میکنه مثلا میخوام نماز چ فرادا یا جماعت بخونم یا روزه بگیرم یا شروع به نماز شب خوندن بکنم همش تو فکرم میاد که اگر هرکی یا اشخاص خاص و خوبی منو ببینن بگن چه پسر خوبیه باریکلا اما خداشاهده من از ریا و خودنمایی بدم میاد ولی این فکرا همش میاد سراغم و اذیتم میکنه دوست ندارم از این فکرا بکنم و فقط دوست دارم خدا منو ببینه و براش بنده خوبی باشم نه برای بنده خدا تو رو خدا بگو چی کار کنم راهنمایم کن خدا اجر بی پایان بهت بده🙏

 143. تقی
  تقی گفته:

  کتاب راز ترک شهوت را خواندم جالب بود. برای موفقیت و سلامتی ات دعا می کنم.
  نظر من چاپ کردن کتاب هایت (مخصوصا کتاب ترک شهوت) به خط وادبیات رسمی و انتشار آن در خارج از ایران است. در اینصورت بهتر و بیشتر می توانی دیگران را نجات بدهی.

 144. ملیکا
  ملیکا گفته:

  سخن کز دل بر آید لاجرم بر دل نشیند
  حرفاتون خیلی ب دل نشست من خودم متاسفانه بار ها شروع کردمو نشده
  راستش وقتی کسایی مثله شما رو میبینم خجالت میکشم از سست عنصریه خودم
  از اینکه ب عنوان ی بچه شیعه فقط ب اسم مسلمونم اعتیاد چیز بدیه ب همه چی
  شما عمل کردی دمت گرم
  ما ک فقط خوب حرف میزنیم

 145. آتنا
  آتنا گفته:

  سلام داداش رضا .. من ی دختر مذهبیم و سه ماهه ک افتادم ب دام ارتباط با جنس مخالف؛ باور کن من نمیخواستم که وارد این رابطه بشم ولی قدرت ن گفتن ندارم و اینکه خب اونطرف قلبش درد میکنه و به شدت احساسیه.. کمکم کن ی جوری اینو از سرم بازش کنم از لحاظ همه چی واقعا بهم ریختم! دلیل اصلیش هم این که از خدا دور شدم و بشدت عصبی .. خواهش میکنم کمکم کن نمیدونم چیکارش کنم خسته‌ی خسته شدم):
  کمکم کن .. توروخدا ازت خواهش میکنم..

 146. ایلیا
  ایلیا گفته:

  سلام آقا رضا من ۱۴ سالمه و دقیقا کار های که شما میکردید قبلا انجام میدم ولی بعدش عذاب وجدان میگیرم چیکار کنم میخام مثل شما بشم توروخدا کمکم کنین به دادم برسین😭

 147. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام.داداش میدونی من چطوری تغییر کردم؟من تصمیم گرفته بودم خودارضایی و ترک کنم با سایتت اشنا شدم خیلی خیلی حالم بد بود بعد ی ترسی باعث شد کلا تغییر کنم جن زده شده بودم ی سایه هاییو میدیدم شبا تا صب از ترس بیدار بودم میگفتم خدایا غلط کردم درستش کن خدا رو شکر الان خوبم و خدا میخواست من بترسم تا بیشتر بهش نزدیک بشم

 148. Elahe
  Elahe گفته:

  سلام آقا رضا . من بعد از مدت ها که دیگه تمام سایتارو گشته بودم و دنبال راه موثری برای توبه بودم یک شب توی سرچ تلگرام همش اسم خدا رو سرچ میکردم که ی کانالو اورد واردش که شدم چند تا فایل pdf بود که روشونو نوشته بود کتاب ویژه ترک خود…. .منم همینجوری محض فان دانلودش کردم گفتم بعد از کنکور حالا اگ وقت شد میخونمشون ببینم چی بودن.اما طاقت نیاوردم نمیدونم چی شد که یهو وسوسه شدم و رفتم و اون جلد اولو شروع کردم به خوندن .نویسنده کناب شما بودین و دقیقا نمیدونم جلد اول چند صفحه بود اما تا اخرشو خوندم و همش نت برداری میکردم .و این کار فقط دو ساعت طول کشید .بغضم گرفت . اصلا انگار بیشتر اون راه هایی که شما رفته بودینو منم رفته بودم .اونجایی ک نوشته بودین مطمئن باش خوندن این کتاب ی حکمتی داره واقعا ب دلم نشست .من اصلا فکرشو نمیکردم که بعد از اون همه توبه و اون همه عهد شکنی و اون همه گریه و ناله ،خدا کتاب شمارو سر راهم قرار بده . دوباره توبه کردم .دفتر خاطراتمو ک توش فقط اشتباهات گذشته و گناهامو و عهدشکنی هام بود رو از بین بردم .چون دیدم شما نوشته بودین اعتراف به گناه خودشم یجورایی گناه محسوب میشه و من همش این کارو میکردم تا اینکه دیگه حوصله خودمم نداشتم و از خودم متنفر بودم .کتابتونو برای ترک همه گناهام میخوام استفاده کنم . من قبلا نمیگم ادم خوبی بودم اما لااقل از گناهان کبیره دوری میکردم .هرچند که میدونستم گناه به اندازه سر سوزن هم باشه بازم زیاده .اما فقط برای یک لحظه پام لغزید و دیگه شدم پست ترین شکل خودم .همش ب این فکر میکردم ک احتمالا اون همه قضاوت هایی ک توی ذهنم درمورد بقیه داشتم باعث شده خودم بشم یکی بد تر از اونا. فکر میکردم چون نماز میخونم یا روزه میگیرم اصلا ب گناه کشیده نمیشم و خیلی مؤمن تشریف دارم .اما غافل از اینکه دچار غرور شده بودم و پیش دوستام برام مایه افتخار بود که تا بحال دوستی با جنس مخالفو تجربه نکردم. خدا روشکر میکنم که با وجود اینکه دچار لغزش شدم بازم سمت اونجور دوستی ها نرفتم و از خدا ممنونم که نذاشت بیشتر از این توی گناه غرق بشم .خداوند شما رو سر راهم قرار داد .من قراره امسال کنکور بدم و به خاطر تمام احساسات منفی و عهد شکنی هام با خدا خیلی وقت بود که درسو کنار گذاشتم .اما وقتی دیدم که شما نوشتین شیطان با ادم بیکار بیشتر ور میره ،اصلا ی تلنگری ب من خورد که توی هیچ کدوم از کتاب هایی ک واس موفقیت خونده بودم حتی نمونش هم وجود نداره .این که نوشته بودین هیچ وقت از روزهای پاکیت مغرور نشو باعث شد یک ساعت گریه کنم .اون ۹ تا فرمول طلایی رو نوشتم که برای همه گناهان و زشتی ها ب کار ببرمش .امیدوارم که خدا کمکم کنه تا دوباره اون عهدیو ک باهاش بستمو نشکنم.از خدا میخوام که شما همیشه تندرست و موفق باشین و چه توی این دنیا و چه توی اون دنیا به سعادت برسین.

 149. طیبه
  طیبه گفته:

  سلام داداش رضا..من یکساله پاکم ن چتی ن نگاه حرامی..توبه کردم رفتم کربلا…من پارسال عاشق شده بودم بعد شمارمم عوض کرده بودم..الان دارم با همون پسر دوباره چت میکنم هرچی میگه ن نمی‌گم انگار طلسمم کرده نمیتونم فراموشش کنم.تقصیر خودم بود بش پیام تسلیت دادم بخاطر مامانش..خیلی ناراحت شدم…ولی چرا فراموشم نمیشه..چی کنم رابطمون حلال بشه.هرچند میدونم ک اشتباهه…ی راه جلوم بزار جان مادرت

 150. فهیمه قدیمیان
  فهیمه قدیمیان گفته:

  سلام به آقای رضای عزیز من از نظر سنی مثل مادر شما هستم به حال شما غبطه میخورم و ازتون التماس دعا دارم

 151. رضا
  رضا گفته:

  سلام داداش خسته نباشی
  مطلبتو کامل خوندم انشالله که همه نجات پیدا کنن به خدا نزدیک بشن
  خیلی حال کردم خوندم ❤❤❤موفق باشی باشی پسر

 152. بانو
  بانو گفته:

  سلام داداش رضا
  من ۱۶ سالمه
  الان که دارم براتون مینویسم اشکام همینجوری داره میریزه ، همین دو ساعت پیش به پیشنهاد یه بنده خدایی با سایتتون اشنا شدم ، می خواستم بگم من فکر میکنم از خیلیا بهترم و اعتقاداتم بد نیست و خدا رو خیلی دوست دارم و بهش باور دارم ولی می خوام بهتر باشم و ادم بهتری شم ، مثلا من اولین باری که درمورد خودارضایی فهمیدم و به علت کنجکاوی سمتش رفتم و بعد از چند روز فهمیدم چه گناه بزرگیه خودمو خیلی سرزنش کردم و با اینکه بازم یه چیزی تحریکم میکنه به سمتش برم ولی به خودم این اجازه رو نمیدم و تا الانم موفق بودم و همین الان با خوندن حرفاتون تمام رمان های با موضوع های بد رو پاک کردم ، من کل ماه رمضونو روزه میگیرم و نماز می خونم و دعا میکنم ولی بعد از ماه رمضون هرچقدر تلاش میکنم نمازمو ادامه بدم نمی تونم ، خودم دوست دارم بخونم و نزدیکی به خدا رو احساس کنم و تلاشمو میکنم ولی انگار یه چیزی منو میکشه و ازش دور میکنه ، نمیدونم چکار کنم ، راهکاری دارید؟!
  اگه تونستید جوابمو بدید ، ممنون میشم.

 153. اشکان
  اشکان گفته:

  سلام به همه خواهرا و داداشای عزیز
  الی الخصوص داداش رضا که از طرف خدا شد نجات دهنده ما و دست خدا شد.
  دوستان یه مطلبی میخوام بگم که طی هفته گذشته بدست آوردم
  اینم راجع به حمام رفتن هست
  توصیه من اینه چون نمیشه وارد جزئیات شد واسه دختر خانم ها باید بگم تا اونجا که میتونید توی حمام با یه شلوارک برید چون ممکنه شما چله برداشته باشی اما هنوز تحریک بشی
  شاید یه نفر چه دختر چه پسر
  واسه شستن پایین تنه (نواحی شرمگاهی ) تحریک بشه و خودشو ببینه چله خودشو بشکنه آخه خواهرام بیشتر میدونن لباساشون چه شکلیه و وارد جزئیات نمیشم
  بنابراین خیلی مراقب حمام رفتنتون باشید چون این مشکل خودم شده بود
  آقا پسرای گرامی و خواهرای گلم

  لطفا نگید من کاملاً برهنه میرم حمام هیچیم نمیشه قوی ام فلانم و طوری نمیشه بلکه بر عکس بدبخت میشی و یه نگاه ناگهانی زمینه تحریک میشه و تا مدتی فکرت رو مشغول میکنه و ممکنه چله ای که برداشتی رو بشکنی

  امیدوارم همه به درگاه حق وصل بشیم مثل زنجیری که هیچ چیزی نتونه پارش کنه

  و لطفا به این توجه کنید اگر شب ها نمیتونید بخوابید و خوابتون نمیبره به جای بیکار نشستن توی گوشی و بالا رفتن احتمال تحریک شدن از بیکاری برید نماز شب بخونید تا وقتتون رو بگیره

  الهی همه از یاران ائمها بشیم

 154. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام.. دوست دارم بمیرم… از هیچی زندگیم خوشم نمیاد… از هیچی خودم خوشم نمیادد.. هیچی برام رنگی نداره… میخواستم خوب باشم.. نشد.. هیچی پیدا نکردم..چرا چرا اصن این خوبی دیدم… تو بدی بودم.. با داغون بودن میمردم. حالا ک دیدم. خوبی وجود داره… و من نمیرسم بهش دردناک تره…توخالیممم .. خیلی.. توخالیم… شهوتم از ی طرف داره داغونم میکنه. چیکارکنم… خستم..

  • Elahe
   Elahe گفته:

   فقط کافیه ب تمام نمتوانم های زندگیتون بگین که داداش رضا تونست پس منم میتونم.

   حتما کتابای سه جلدی داداش رضا رو بخونین حتی اگ فکر میکنین که تمام روحتون آلوده گناه شده .اون کتابارو بخونین و فقط از خدا بخواین که کمکتون کنه

 155. رضا
  رضا گفته:

  سلام بعد از ۴۶ روز شکست خوردم دلیلشم نداشتن قوای جنسی بود.که باعث شد برم سمتش نمیدونم چرا اصلا قوای جنسی از بین رفته.

 156. نگار
  نگار گفته:

  سلام داداش
  منم استرس دارم… منم میترسم… خیلی میترسم از حق الناس‌هایی که به گردنمه… کارایی که کردم و هیچوقت فکر نمی‌کردم این حق الناسه!
  همیشه افتخار میکردم که به مال حلال مقیدم اما الان فهمیدم که پایان نامه نویسی اشکال داره! که یک میلیون و نیم پول پایان نامه ای که برای یکی نوشتم اشکال داره! من این پولو خرج کردم! ممکنه به تنم گوشت و پوست و استخوان شده باشه!!! من چیکار کردم داداش رضا….مال حرام؟ گور خودمو کندم….. می‌ره نسلمو آلوده میکنه اره؟
  بگو چیکار کنم که خدا ببخشه منو؟ من دست از گناهام کشیدمم می‌خوام این حق الناس‌ها رو جبران کنم اما دستم خالیههه… بگو چیکار کنم… به خدا چی بگم که کمکم کنه که آدمم کنه
  اونقدر که از حق الناس میترسم از نمازهای نخوندم نمیترسممم میگم خدا مهربونه حق خودشو میبخشه اما بقیه رو چیکار کنم….. وای خدا من چیکار کردم

  • داوود و.
   داوود و. گفته:

   سلام
   ببین من کاملا درکت می کنم… چون خودم تجربه اش کردم… ما داریم زندگی می کنیم و هر روز صبح چشم باز می کنیم که پیشرفت معنوی کنیم دیگه… خلاصه اصلا ترس به خودت راه نده… تنها راهش اینه که از اون حق الناس هایی که از همه آسون تر هستن شروع کنی… بعد جبران اونا بهت انرژی و حال خوبی می ده که برای جبران بزرگترهاش آماده می شی… فقط حواست باشه اگر ولشون کنی دوباره هِی بیشتر و بیشتر می شن…

   پس در عمل:
   ۱. یه دفترچه (یا یک فایل تو موبایل) داشته باش که توش همه این حق الناس ها رو یادداشت کنی… (اصرار نداشته باش که همه شون رو بنویسی کم کم یادت می یاد اونجا یادداشت می کنی ولی هر روز به این لیستت یه سر بزن و اونایی که یادت اومد بهش اضافه کن و اونایی که جبران کردی رو پاک کن [اگر لیستت بزرگ شد نترسی ها! لیست منم خیلی بزرگ بود!]…)
   ۲. وقتی یه لیست ازشون به دستت اومد برو دنبال آسون ترین هاش تا جبرانشون کنی…: مثلا گیر آوردن شماره کارت خیلی ها راحته… از کارتت براشون کارت به کارت کن… (اگر مبلغش زیاده تو چند نوبت بریز که جلب توجه نشه)
   ۳. یادت باشه تا می شه خودت رو به اون افرادی که حق الناسشون رو جبرران می کنی نشون ندی! مگر این که واقعا مجبور بشی…
   ۴. اگر مجبور شدی خودت رو بهشون معرفی کنی مطمئن باش خدا برات راه رو باز می کنه و با برخوردهای مثبتشون رو به رو می شی.
   ۵. اگر بعضی چیزا رو واقعا یادت نیست یا اونی که حقی ازش ضایع شده رو نمی تونی پیدا کنی… به جاش «رد مظالم» بده که از این جا امکان پذیره: https://www.leader.ir/fa/monies#monies_form
   ۶. راستی اگر برای جبران بعضی هاشون پول نداشتی؛ بدون کا لازم نیست همه رو در جا جبران کنی… با یه برنامه ریزی یکی دوساله می شه تمامشون رو جبران کرد… یادت نره حرکت رو به جلو مهمه… این حس خوبت رو نگه دار و از خدا بخواه که راه جبرانش رو بهت نشون بده…

   بازم اگر سوالی داشتی ازم بپرس.

   امیدوارم موفق باشی
   شک نکن که خدا بیشتر از اونی که فکر می کنی دوستت داره

  • نگار
   نگار گفته:

   سلام
   خیلییی گناهکارمممم
   امروز بیشتر همیشه احساس میکنم غرق گناهم
   همون طور که گفتین همه حق الناس هایی که به گردنم بود نوشتم
   واسه اونایی که غیبت کردم و حق غیرمادیشونو ضایع کردم شروع کردم طلب استغفار واسشون… همون جوری که مراجع گفتن
   چیزای مالی کم نبود…. اما زیادم نبود…. بدهی های مالی ام به بقیه چندان نبود… از چند نفر حلالیت خاستم خوب پیش رفت…. حتی کتاب‌هایی که رایگان دانلود کردم رو زنگ زدن انتشاراتیا حلالیت طلبیدم…..
   اما بدهی من خیلی بیشتر از ایناست
   من یه عمر موزیک خارجی، سریال و فیلم خارجی دانلود کردم…. در حالی که همش گناهه… من حقوق یه عالمه آدم رو زیر پا گذاشتممم. چون کشور لعنتیم قانون کپی رایت نداره…..چون هرچی تو خارج تولید میشه رو کرک میکنن یا دانلود میکنم و اینجا پخش میکنن
   واااای…. امروز آرزو مرگ کردم…. من شایدم بالای دویست تا فیلم و سریال ژاپنی و چینی رایگان دیدم که الان دیدم هیچ راهی نیست جبران کنم….. حتی پولشم ندارم…. چرا اینقدر زندگی تو ایران سخته… کاش زودتر می‌فهمیدم… کاش زودتر خدا بهم میگفت….آخه چرا خدا بهم نگفت؟

   • شروین
    شروین گفته:

    فقط فیلما و کتابا و نرم افزارای داخلی استفاده غیرقانونی ازش حرامه
    نه آت آشغالای چینی نجس
    و آمریکای کودک کش…اونا یه مشت کثافت تولید میکنن رایگانم ازشون استفاده کنی حرامه چه برسه پول بدی حق الناس بشه؟؟نخیر پول بدی تو اقتصادشون تو کودک کشیشون شریک میشی
    نرم افزاراشم مفت مصرف کن گور باباشون

 157. ادریس
  ادریس گفته:

  سلام داداش رضا گلم من اومدم کانال تلگرامیت ولی نمیتونم چیزی بنویسم میخام باهات صحبت کنم کمکم کن داغونم ممنون میشم

 158. حمزه قلیزاده
  حمزه قلیزاده گفته:

  سلام داداش رضا گلم. نمیدونم چی بگم ولی واقعا به خاطر مطالبی جدیدی که روز به روز به ما یاد میدی خیلی ممنونم.انشالله همون شهید بشیم و مقام شهادت تو دفترمون ثبت بشه

 159. Winner
  Winner گفته:

  سلام به داداش عزیز و بقیه دوستان خوب میدونید بنظر من تو وقتی راهت رو بسمت خدا شروع میکنی وارد یه مسیر بی انتها قرار داری و به اندازه ی قدرت درک و تفکرت در این راه جلو میری و قدم بر میداری ما با یک منبع نامحدود طرف هستیم! نفس اینجاست که جایگاهش رو به عنوان یه نفس بد از دست میده شرط نزدیکی به بی نهایت همینه و موضوع اصلا دنیایی نیست البته میگم باید خیییلی به اون درک عمیق برسی و نیازمند اراده و تمرینه در مسیر، هدف از خلقت شدنت رو هم پیدا میکنی و ماموریتت رو هم میفهمی!!! خلاصه محدود بودن رو رها کنید و برای نزدیکی به بی نهایت جلو برید بی باکانه و سنگ های بزرگ مانع رو خورد کنید من خودم با این جمله پا تو مسیر گذاشتم از (خودت که بگذری به خدات میرسی) یا حق موفق باشید

 160. Maedeh
  Maedeh گفته:

  سلام داداش
  داداش این کتاب هایی که رایگان نیستن مثل بهترین نسخه خودت باش چاپ هم شده؟؟؟؟
  یعنی میشه از کتاب فروشی ها دریافت کرد یا فقط نسخه الکترونیکی داره؟؟

 161. ساغر اجی داداش رضا
  ساغر اجی داداش رضا گفته:

  شرط اصلی نماز خوندنه اصلا از اسمشم معلومه..نماز ستون دینه اگه نماز بخونی خدا کم کم راه درست رو بهت نشون میده..مرسی از حرفای قشنگت

 162. یا حسن مجتبی
  یا حسن مجتبی گفته:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام علیکم
  چرا من اینقد ب تو شبیهم؟ چرا خدا تو رو بهم معرفی کرد؟ منم عین تو غرق گناه بودم اما توبه کردم، انگیزه هام از ترک، وضعیت خانوادگیم و……. همه شبیه تون، کاش میتونستم از نزدیک ببینمت یا مستقیم ب خودت پیام بدم
  همه حرفاتو باور دارم من خودم چند روز دیگه اولین تولدمه، من متولد ۱۵رمضانم و بقیعم آرزوست

 163. Fatemehh
  Fatemehh گفته:

  سلام داداش رضا نماز و روزت هات قبول درگاه حق.
  امروز خیلی اتفاقی داشتم فایل های اضافی گوشیمو پاک میکردم که رسیدم به کتاب نون داغتو به کسی نشون نده برام جالب شد کامل خوندمش بعد دیدم اخرش ادرس سایت و کانالتون رو نوشتین وقتی مطالب رو خوندم ماجرای توبتون و همه ی این موارد رو
  به یاد صحبت های استاد پناهیان که شما یه تنهامسیری واقعی هستین همه خواسته های کم ارزش و ظاهرتون رو سر بریدین تا به خواسته های پنهاتون برسید و بقول استاد جوری شدید که فقط و فقط از بودن با خدا لذت میبرید و کیف میکنید.

  نمیدونم ولی فکرمیکنم شما به راز حیات برتر رسیدین.خوشبحالتون من که هنوز تو اول راهم

  راسی میخواستم پیشنهاد شماکه تونستید یه تنهامسیری بشید یه سر به کانال حاج اقا حسینی بزنید.
  اسم کانالشون تنهامسیرآرامش هست.
  نتونستم ادرسشو بفرستم براتون

  راستی خیلی التماس دعا

  • Fatemehh
   Fatemehh گفته:

   راسی داداش رضا یه سوال مهم چجوری یه تنهامسیری واقعی شدین؟خیلی سخت بود؟چجوری بود؟
   میشه یه کوچولو توضیح بدین؟

 164. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام،امروز ۱۳ اردیبهشت۹۹
  واسه اولین بار،پیج شما رو دیدم،نمیگم اتفاقی،تاخدانخواد،برگی از درخت نمیفته،خیلی خوشحالم،نمیدونم چرا،اما همین الان که در حال نوشتنم حس خیلی خوبی دارم،خداروشکر پیج شما رو دیدم

 165. محمد جواد
  محمد جواد گفته:

  یه چیز دیگه اینکه حالا که اینهمه آدم خوب دور هم جمع شدین بیزحمت یه دعای دسته جمعی بکنین برای منم (با مضمون مرگ بنده)
  با تشکر از خوبان ( :
  راستی داداش رضا قدر خودتو بدون… ( ؛

  • ف
   ف گفته:

   خیلی عذر میخوام که دخالت میکنم اماادم عاقل وخدادوس نبایدهمچین تقاضایی داشته باشه ،یه زمانی من به حدخودکشی رفتم اماحالاکه توبه کردم دیدم کاراحمقانه ای میکردم،توادم بزرگی هستی بااین کار زشت بزرگیتوکوچیک نکن وخداروازخودت راضی نگهدار.

  • حسینم
   حسینم گفته:

   سلام عزیزم. برات دعا میکنم که با حقیقت زندگی آشنا شی تا هیچ وقت آرزوی مرگ نکنی

   یه کتاب بهت معرفی میکنم اگه پیدا کردی بخونش

   امام حسین شهید فرهنگ پیشرو و انسانیت

   نوشته علامه جعفری

   اصلا به اسم کتاب نگا نکن این کتاب اصلا اون شکلی نیست که تصور میکنی

 166. محمد جواد
  محمد جواد گفته:

  آفرین بر تو ای غیور…..
  حالا خوبه تو متحول شدی ……قدر خودتو خوبیاتو بدون ……
  من داشتم دنبال کانال فروش قرص برنج میگشتم آخراش نا امید بودم
  همینجوری الکی الکی کانالتو دیدم …..
  امیدوارم خدا همه رو نحات بده …….مرگ منم برسونه…..
  الهی آمین

  • منیب
   منیب گفته:

   داداش ناامید نباش نمازبخون خدا حتما کمکت میکنه یه برنامه هست به اسم پاکسازی کوانتومی که زندگی خیلیا روتغییرداده ومعجزه میکنه تواینترنت سرچ کن میاره وبرنامشو نصب کن شک نکن حاضرم قسم بخورم نتیجه میگیری به جان مادرم واقعیه اعتمادکن

 167. عرفان قنبری
  عرفان قنبری گفته:

  سلام داداش رضا شما راضی هستید که کانالتون رو داخل تلگرام تبلیغ کنم؟کار من تبلیغاته و رایگان براتون انجام میدم تا شاید بتونم شمارو به چندین نفر معرفی کنم تا پاک شن…
  لطفا جواب بده.ممنون❤

 168. ف
  ف گفته:

  سلام داداش رضا،من ۱۹سالمه،وچندروزیه ازطریق pdfها تون باشمااشناشدم،منم الان با تکیه به خداچندروزیه پاکم،واشناشدن بااثارتون باعث شده از اون گناه مسخره و پوچ دوری کنم ازتون ممنونم،و ارزوم پاکی همه ادماس،التماس دعا.

 169. گمنام💙💌
  گمنام💙💌 گفته:

  داداش پدرتون جانباز اعصاب و روانه ؟؟
  بنده خدا…
  پدر و مادر خیلی از ماها بدون هیچگونه مشکل جسمی از سر عقده ما رو اذیت کردن … مادر من هیچیش نبود…عزت نفس منو ترکوند… شاید خدا به من اجازه بده که از مادرم شکایت کنم…نمیدونم…
  ولی بنظرتون به شما هم اجازه میده ؟ نمیخوام بگم به شما اجازه نمیده… برام سواله…
  هر چند الان هم دیگه شما بخشیدید…

  منم ان شاءالله میبخشم…

 170. ...... H....... G
  ...... H....... G گفته:

  سلام خوبی انشاالله. به خاطر سایتتون خیلی ممنون من واقع در بعضی موارد مشکل داشتم اون م به خاطر مطالبی که گذاشته بودید حل شد. ولی اگه میشه تو تلگرام مطالب بیشتری بذارید. در پناه خدا😊😊😊🙏🙏🖐️

 171. محسن
  محسن گفته:

  سلام داداش رضای گلم.
  امیدوارم حالت خوب باشه و کم کم بتونی به درجات بالاتر برسی.
  به نظر من شرط اصلی اینکه بتونی خودتو تغییر بدی این هست که خودتو باور داشته باشی و محکم قدم برداری و به خدا توکل کنی
  خیلی دلم میخواد باهات بیشتر ازا ینا حرف بزنم و خیلی حرفا دارم که باهات بزنم
  ممنون میشم جوابمو بدی(:

 172. نرجس
  نرجس گفته:

  سلام به نظرم فقط باید خودت بخوای وحالت از اوضاع زندگیت بهم بخوره وگرنه تا به نقطه عطف نرسی نمیتونی تغییر کنی …ممنون بابت این سایت خوشحالم ک اینقدر غیر منتظره باهاتون آشنا شدم

  • ✿𝓷𝓪𝓻𝓰𝓮𝓼 𝓼𝓪𝓵𝓿𝓪
   ✿𝓷𝓪𝓻𝓰𝓮𝓼 𝓼𝓪𝓵𝓿𝓪 گفته:

   سلام، اینکه بعد از ۲۲سال حبس در تاریکی نفس به لطف خدا تونستین به روشنایی خدا برسید خیلی ارزشمنده بهتون تبریک میگم.
   وقتی این نماد رو میبینم حال خوبی بهم دست نمیده، میشه بگین دلیلتون برای این انتخاب چی بوده🙏🏻

 173. رضا
  رضا گفته:

  خودش بخواهد تغییر کنه زندگیش عوض بشه مهمتر از همه خداوند ازش راضی باشه ترس از گناه بنده محبت و دوستی خداوند رو می خواهم

 174. الهه
  الهه گفته:

  خیلی وقته که دارم دستو پا میزنم که خودمو نجات بدم،ولی ترس از اینکه زندگیمو از اینی که هست بدتر کنم،نذاشته هیچ وقت تلاشی بکنم..به قول خودتون خدایی بوده که الان اینجام..
  ادم باید واقعا از ته ته دلش بخواد تا تغییر کنه.باید فکر و عقلشو یک جهت کنه و تردید و از بین ببره..ممنون که با حرفاتون باعث شدین که برای تغییر مصمم بشم.

 175. رقیه
  رقیه گفته:

  سلام یهویی داشتم ناامیدمیچرخیدم تو نت ک این سایتودیدم خواستم بگم اگه واقعا کسی ب اسم داداش رضاهست اگه تونست جواب منوبده که خیلی نابودم و سردرگم

  • محمدحسن🤞
   محمدحسن🤞 گفته:

   سلام.
   تبریک میگیم بهتون.
   خوش اومدین.
   واسه شروع این مسیر فوق العاده یعنی تغییر و تحول و پاکی، مطالب و پست های سایتمونو بخونید.

 176. sahar
  sahar گفته:

  سلام فکرمیکنم داشتن و انگیزه و کسب آگاهی میتونه باعث تغییر باشه البته قبلش باید نسبت به این تغییر احساس نیاز کنی و از خودت خسته بشی

 177. دوست
  دوست گفته:

  سلام داستان زندگیتون رو خوندم خداروشکر که تو سن پایین و جوونی به این شناخت رسیدید ….
  خدا خیلی دوستتون داشته
  شما در مورد سطوح صحبت کردیدازشماسوالی دارم میشه در مورد اینکه با دختر ۱۵ سالم چجوری در مورد خدا و نماز صحبت کنم راههای مختلفی امتحان کردم بیفایده 😢کمکم کنید .
  عاقبت بخیر باشید .

 178. این خدا خیلی خداس(چادری شدم)
  این خدا خیلی خداس(چادری شدم) گفته:

  سلام داداش…من یه سوال دارم…شما از مرداد ۹۳ که از خودارضایی توبه کردید…دیگه هیچ وقت نرفتید سراغش؟…پس اون هزار بار شکستی که میگید مربوط به قبل از اون تاریخه…یا مربوط به کارهای دیگه س؟

 179. گناه کار
  گناه کار گفته:

  سلام
  من دو سه سالی هست با سایت و داداش رضا آشنا شدم اما تو این مدت نتونستم پاک بشم و بیشتر حتی گناه کردم تا جایی که الان رسیدم اتفاق خیلی بدی برام افتاده و یک دفعه به خودم اومدم حالا میفهمم چرا داداش رضا میگفت تهوعی باید باشه تا تحولی ایجاد شه
  حالا به شدت دنبال جبران و اصلاح گذشته ام هستم یه روزایی خیلی خوب جلو میرم یه روزایی فقط سعی میکنم عقب نکشم و گام بردارم.. نمیدونم این برای همه هست یا نه
  اما هرجور که باشه من تمام تلاشمو برای اصلاح خودم و گذشته ام میکنم
  از اون اتفاق حدود ۲ ماهی گذشته
  و از همون روز قرآن و دعا خوندنم شروع شد
  الانم قرآن رو با معنی میخونم خب خیلی چیزا فهمیدم و حالا دنبال انجامش هستم
  (متاسفانه من مثل داداش رضا نیستم و سخت میتونم به دانسته هام عمل کنم، اما با تمام سختیش چیزایی که توی ۲۴ ساعت برنامه گذاشتم رو حتما انجام میدم)

  چند روز دنبال این بودم خب از کجا باید شروع کنم، و اگه این سوال بقیه بچه هام هست بد نیست به سایت استاد پناهیان سری بزنن و لیست موضوعی مطالب سایت خیلی کمک کننده ست +سایت داداش رضا

  و یه سوال مهم از داداش رضا من بعد اون اتفاق تقریبا بزرگترین گناه م خود به خود کنار گذاشته شد و بقیه گناه ها نه اینکه بخوام بگم گناه کوچیکی هستن مثلا عادت به دروغ به دروغهای الکی… حالا نمیدونم باید روی اون گناه بزرگم تحقیق کنم یا نه چون مطمئن نیستم برای همیشه کنار گذاشته شد یا نه.. یا روی گناه های دیگه ام کار کنم.. یا اصلا کلا برم دنبال شناخت درست دین؟؟؟
  اگه لطف کنین راهنمایی بکنین خیلی خیلی ممنونم

  • محمدحسن🤞
   محمدحسن🤞 گفته:

   سلام.
   اسمتو عوض کن و بذار جنگجو.
   چون اینجا همه میجنگیم و در مسیر جبرانیم.گناهکار خیلی کلمه سنگینیه.
   برو بخش کتابچه کتاب هفت قدم تا پاکی رو بخون.جواب سوالاتته

 180. Amir
  Amir گفته:

  سلام داداش واقعا خیلی دوست دارم به نقطه ای برسم مثل خودت که از دیدن ماه و گل و… عمیقا لذت ببرم. با اینکه یسال و خورده ای از تحول جدی ام میگذره حس میکنم بعضی وقتا اون حس رضایت درونی رو ندارم و گیجم هی برنامه سال آیندمو عوض میکنم. نمیدونم شاید کمال گرا شدم.تنبلیم خیلی اذیتم میکنه از دست خودم خسته شدم ولی این خستگی موقته یادم میره و تنبلیم نمیذاره انقد برا خودم وقت بذارم تا بمیرم…
  تهوعی باید تحولی شاید…
  حس میکنم به این نقطه رسیدم تا تغییر کنم اما یچیزی مانعمه…

 181. زهرا
  زهرا گفته:

  سلام.
  ببخشید من نابینا هستم.
  یک کتابی دارم درباره رحمت، اجابت، مهر و محبت خدا.
  میخواستم هرچی بیشتر در ایران پخش بشه که هرکس گناه کرده نا امید شده فکر میکنه خدا نمیبخشش، یا دعا کرده و حاجتی داره، فکر میکنه خدا اجابتش نمیکنه، و کلا به مطالب امیدبخش نیاز داره، مطالب این کتاب رو بخونه و حالش خوب بشه!
  هنوز اون طوری که میخواستم این کتاب در ایران پخش نشده.
  میشه لطف کنین خودتون برام ایمیل بفرستین تا من فایل word کتاب رو براتون ارسال کنم که بتونین در سایتتون و کانالهاتون منتشرش کنین؟
  فقط خودتون زودتر بخونینش و بعد منتشرش کنین.
  نذر کردم و با خدا عهد بستم.
  خواهش میکنم کمکم کنین که بتونم به عهدم وفا کنم!

 182. دوست دارم همسرشهیدبشم
  دوست دارم همسرشهیدبشم گفته:

  سلام.واسه تغییرباید خسته شده باشی از چیزی که هستی و با تمام وجود تموم شدن شرایط فعلیتوبخوای و دست بکاربشی واسه تغییرونجات. یا خداترس باشی و بخاطر خدا وبخاطر علاقه ای که به خدا داری از هرچیز بدی که بین تو وخدافاصله انداخته دست بکشی.یایه بلائی سرت بیاد که حواستوجمع کنی. درکل باید خودت تصمیم بگیری واسه تغییر یا از قبل کاری کرده باشی که نظرخدارو جلب کرده باشه یا نفست خوی حیوانی نگرفته باشه باوجود بدی هایی که کردی که درنهایت بتونی اصلاح ومتحول بشی. که اگه اینابود دعای خیر دیگران هم به دادت می رسه. شایددلایل دیگه ای هم باشه…

 183. فاطمی ام
  فاطمی ام گفته:

  سلام داداش رضا
  ببخشید مزاحم شدم
  یه سوال داشتم… اگه ما به نامحرم نگاه کنیم و نگاهمون بدون هیچ قصد و نظری و گذرا یا چند ثانیه ای طول بکشه، ایا گناه نگاه حرام رو داره؟

 184. zohreh1360
  zohreh1360 گفته:

  سلام و عرض ادب،بسیار عالی🌹شرط اصلی تغییر یه آدم ،خواست خداست که بواسطه دعای پدر یا مادر و یا بواسطه کار نیک و محبت به دیگران،روزی آدم میشه🌸

 185. reza
  reza گفته:

  سلام داداش..بابا تورو خدا یه راهی بزار برا حداقل ده دقیقه باهات صحبت کنم…بخدااا من تو زندگیم مشکل دارم..از زندگی کلن عقب افتادم…تورو قران داداش…اگه واقن عمل میکنی به حرفت بیا یکم حرف بزنیم تورو خدا😔😔😔

 186. فاطمی ام
  فاطمی ام گفته:

  سلام
  به نظرم شرط اصلی میتونه شناخت خدا باشه
  ادم وقتی خدارو بشناسه میتونه به خیلی چیزا پی ببره
  من خودم وقتی خدا رو شناحتم خیلی تغییر کردم از جمله نمازام اول وقت و دلی شد

 187. فاطمی ام
  فاطمی ام گفته:

  سلام داداش رضا
  میتونید چند تا از کتاب ها و سخنرانی هایی رو که خواندید و گوش دادید رو بهمون معرفی کنید؟؟؟

 188. محمد
  محمد گفته:

  سلام. داداش من هرچی تلاش میکنم نمازمو باعشق بخونم نمیتونم چند مدتی میشه اینطور شدم موقع نماز حواسم به همه چی هست به جز نماز به خاطر همین خیلی دچار شک وتردید داخل نماز میشم احساس میکنم اعتقاداتم خیلی کم رنگ شده. لطفاً راهنمایی کنید

  • Winner
   Winner گفته:

   سلام دوست عزیز دقیقا میدونم چی میگی
   برای همه همینه چون انگار واقعا شیطانی واسه اینکار ساخته شده که هر وقت نمازو شروع میکنی حواست رو هرجایی میبره به غیر نماز و مطمئنا به لذت خواندن اون و حضور خدا نمیرسی خودم مشکلو داشتم بخش عمدش فکر میکنم بخاطر درست نخوندن نماز به روش صحیح و تلفظ غلط هست وقتی نمازو درست بخونی حضور خدا رو لمس میکنی و اونموقع هست که دیگه دلت باید عشق رو بدست بیاره اول وقت هم بخون موفق باشی ❤🙏

 189. Ftmh
  Ftmh گفته:

  سلام
  هیچ راه ارتباطی باز نزاشتید تنها جایی ک میتونم نظر بزارم
  میخواستم ببینم چ جوری عزت نفس رو تقویت کرد یا اصن عزت نفس چیه ممنون میشم توضیح بدید

 190. هدیه
  هدیه گفته:

  سلام داداش عیدتون مبارک روزتون مبارک انشا… که سایه تون سال های سال بالای سر خانواده بباشه داداش من ی سوال دارم توروخدا کمکم کنین خواهش میکنم من سال ۱۴۰۰ کنکور رشته ی ریاضی و دارم تا چند ماه پپیش خودمو ی مهندس میدیدم ولی همین جور که جلوتر میرم توی ی درسی مثل فیزیک به خودم میگم اینا توی زندگی اینده ام چه تاثیری داره اصلا بدردم میخوره یانه؟ همش احساس میکنم ته این رشته برام پوچی و اینم بگم این رشته با خواست خودم بوده پدر مادرم میگفتن برو رشته های فنی که من علاقه ای به این رشته نداشتم و ندارم حالا کمکی که از شما میخوام اینه من کنکور ریاضی بدم ولی دانشگاه رشته علوم معارف اسلامی بخونم چون واقعا علاقه ی خیلی خیلی زیادی به این رشته پیدا کردم
  یا از همین الان تغییر رشته بدم ولی اگه از ریاضی علوم معارف بزنم درصد قبولیم خیلی بالاتر میره
  با رشته ی ریاضی فقط اعصابم خورده چرا نمره ام ایجوریه من اوایل به این رشته علاقه داشتم ولی الان اصلا علاقه ای ندارم
  همش احساس خلاء دارم این که همش امار بخونم همش فیزیک همش حسابان ه ته چیه در اینده اصلا بدردم نمیخوره
  میدونم اگر دانشگاه علوم معارف برم خیلی خوب میرم جلو راهنماییم کنین خواهش خیلی به این رشته علاقه دارم و دارم حسرت دو سال پیشو میخورم چرا از همون اول نرفتم علوم معارف
  ااتماس دعا توی این ایام 🙂

  • zohreh1360
   zohreh1360 گفته:

   سلام و عرض ادب، میدونستید حافظ کل قرآن دارنده مدرک کارشناسی رسمی ازسازمان سنجش میشه، و می‌تونه با اون در آزمون ارشد شرکت کنه؟ جسارتا ،میتونید کنار هر رشته تحصیلی که برای آینده خودتون و کسب و کارتون درنظر گرفتید ، حفظ قرآن رو هم شروع کنید

   • هدیه
    هدیه گفته:

    ممنون ابجی گلم بهترین راه حل ممکن دستتون درد نکنه دعام کنین
    توی این ایام که مدرسه ها تعطیل فرصت خیلی خوبیه ممنون
    من خیلی به رشته های مذهبی خیلی علاقه پیدا کردم دعا کنیین موفق بشم
    قرآن رو هم شروع میکنم مطمئنم خیلی کمکم میکنه لایق باشم دعاگوتونم
    انشا.. سال خوبی براتون باشه

   • هدیه
    هدیه گفته:

    سلام ابجی گلم نه خیر نمیدونستم خیلی خوبه اینجوری هم به درد دنیا و هم اخرت ادم میخوره
    ممنون انشا… شروع میکنم به حفظ کردن
    دعام کنین راهی که به درد دنیا و اخرتم میخوره برام اتفاق بیوفته
    انشا.. که سال خوبی داشته باشین
    انشا… سال ظهور اقا باشه

  • خادم الزینب
   خادم الزینب گفته:

   سلام آبجی منم دقیقا شرایط شمارو دارم تنها بااین تفاوت ک من تجربی میخونم.نهم که بودم خیلی بین معارف و تجربی شک راشتم ولی اونموقع خیلی جوگیر بودمو و ته علاقه ای داشتم به تجربی ولی الان قشنگ میفهمم ک من علاقه و عشق و استعداد بینظیری داشتم برای معارف خیلی حسرت اونروزارو میخورم یادمه خیلی گریه میکردم برای اینکه چ رشته ای برم.حتی گفتم استخاره میکنم پیش ی آقایی ک استخاره هاش خیلی خوب بود ولی لحظه آخر پشیمون شدم
   الان میگم کاش حداقل استخاره رو میکردم ک خیالم راحت باشه حتی اگه تجربی اومد بدونم اشتباه نکردم
   حالا دیگه اصلا جرئت ندارم برم تغییر رشته حوصله درس خوندن ندارم البته سعی خودمو میکنم برا خوب درس خوندن .برام خیلی دعاکنید موفق و عاقبت بخیر بشم.

 191. Narjes
  Narjes گفته:

  توراخدا داداش رضا اینقدر زود ادرس ربات برندارین من هر لحظه نمیتونم انلاین باشم خواهش میکنم یه بار دیگه بزارینش

 192. Narjes
  Narjes گفته:

  سلام داداش رضا میشه لطفا ادرس اون رباتی که بقیه ناشناس برات پیام میدن تو کانالت بزاری ? من تازه عضو کانالت شدم .. خواهش میکنم

  • سیما
   سیما گفته:

   سلام خواستم یک سوالی ازتون بپرسم اهنگ کلا در عرض چهل روز نباید گوش داد ؟؟؟؟؟؟البته من موسیقی بیکلام گوش میدم ایا این هم گناه محسوب میشه؟

 193. شیوا حاتم بخش
  شیوا حاتم بخش گفته:

  خیلی خیلی اتفاقی وقتی داشتم توی یه کانال روانشناسی مشکل یکی از مریضا رو می خوندم دیدم یکی اسم کانالتونو رو پیشنهاد کرده.خودم متاهلم و خدا رو شکر زندگی بسیار عالی دارم.
  خیلی از جو صمیمی اینجا خوشم اومد و دوست داشتم بیشتر از صحبت های شما استفاده کنم.
  آقای داداش رضا اگر تمام کارتون برای رضای خدا باشه مطمئن باشید اجرش رو می بینید.
  در پناه خدا

 194. Erfan
  Erfan گفته:

  داش رضا جان مدارت کمک کن همش فکرای بد درباره خدا و پیامبرا میکنما فحش میدم دس خودم نیس عذاب وجدان دارم تروخدا کمک کن😔😭

  • شیوا حاتم بخش
   شیوا حاتم بخش گفته:

   سلام من می تونم کمکتون کنم .
   چون درکتون می کنم و چندین سال پیش این اتفاق برای منم افتاد!
   چهارسال پیش نمایشگاه کتاب تهران حضور داشتم
   یه طلبه ی جوان مشاوره بود و یه غرفه داشت و پذیرای کسانی بود که ازش کمک می خواستن.
   خدا خیرش بده تا آخر عمرم دعاگوش هستم
   یه تکنیک یادم داد که واقعا آب رو آتیش بود .

    • شیوا حاتم بخش
     شیوا حاتم بخش گفته:

     سلام چرا که نه حتما بهتون میگم،
     این طلبه مشاور بهترین درس زندگی رو بهم داد.
     گفت همیشه یادت باشه هیچ وقتِ هیچ وقت با شرّ و افکار شیطانی که مربوط میشه به ائمه و اماما مقابله نکن چون این از طرف شیطانه و نقطه ضعف نشون بدی دیگه دست از سرت بر نمی داره در عوض هر وقت این افکار اومد تو ذهنت همونجا تائیدش کن! بله درست خوندی ،(منم وقتی تعجب کردم و به ایشون گفتم بهم گفتند کار شیطان هست و خدا و ائمه می دونن و به هیچ عنوان نگران و ناراحت نباشم ) باهاش مبارزه نکن می بینی که اونم بعد از چن وقت خسته میشه و راهش رو میگیره و میره به همین راحتی !!!
     من خودم چهار و خرده ای هست بهترین احساس رو دارم و با این راهکار روزی نیس که دعای خیر نکنم براشون .
     امیدوارم تونسته باشم لپ مطلب رو برسونم.
     در پناه خدا

 195. ...
  ... گفته:

  سلام من تازه وارد سایت و کانالتون شدم این ماجرای چهل روز توبه رو خوندم من اصلا اراده درستو حسابی ندارم دبیرستانی ام تو سرویسو اینور اونورم زود تحت تاثیر بقیه قرار میگیرم خانوادم مذهبی ان ولی من اصلا اخلاقم خوب نیس زود ناامید میشم چند وقت یه بار اینستامو حذف میکنم و سعی میکنم تو یوتیوب نرم ولی دوباره میارم و مسائل دیگه که اینجا نمیشه گفت اگر جایی هست که بتونم ناشناس بگم بگید چون واقعا به کمک یکی نیاز دارم که راهو بهم نشون بده دیگه از تکراری بودن خسته شدم…

 196. علی
  علی گفته:

  سلا داداش رضا میخواستم در مورد ی مسئله ای ذهنم رو بدجور مشغول کرده بپرسم؛آیا این درسته که بعد از ی مدت پاکی مثلا ۲۱ روز یا ۴۰ یا ۲ماه فرد دیگران رو جذب میکنه و فرصت شهوترانی براش بیشتره؟آیا همچین چیزیو خودت یا کاربرات تجربه کردی؟صحت داره یا نه؟

  • فاطمه بهمنی نیک
   فاطمه بهمنی نیک گفته:

   سلام چند روزه با کانالت اشناشدم خیلی خوبه چندتا توصیه داشتم حتماحتما تنهامسیر اقای پناهیان رو گوش کن و با اون مردم رو راهنمایی کن جواب خیلی از سوالات رو میده

 197. نرگس
  نرگس گفته:

  سلام داداش رضا ..بنده میخواهم یه مسئله ی رو با شما در میان بذارم که راهنمایم کنید …ولی نمیخواهم اینجا تو سایت بگم اگه میشه یه گروه در اختیار ما که نمیتونیم تو سایت مشکلمون بگیم درست کنی داداش خواهشااا بعضی از دوستام نمیتون ایمیل داشته باشند حتی اگه داداش میتونید ایدی تلگرامتون تو کانال برامون بذارید واقعا به راهنمایی شما نیاز داریممم …بفکر ما هم باشید داداش

 198. Daran
  Daran گفته:

  خستته شدم از بس توبه شکستم لطفا کمکم کنید
  من از بچگی بدون اینکه بدونم خود ارضایی چیه گرفتارش شدم چیکار کنم😭😭😭😭😭😭😭

  • محمدحسن🤞
   محمدحسن🤞 گفته:

   درست میشه نگران نباش.
   ببین اونایی ک ترک کردن چطوری ترک کردن و چیشد ک ترک کردن. توهم همونکارو بکن.
   چیز پیچیده ای ک نیست.

   https://40tobe.com/
   یه سر ب این سایت بزن.

 199. عرفان
  عرفان گفته:

  سلام اقا رضا من دیگه بریدم بخدا خودم دیگه خجالت میکشم از خدا که انقدر توبه کردم و شکست خوردم ، من اعتیاد به خودارضایی و فیلم پورنم تا الانم با هیچ جنس مخالفیم در ارتباط نبودم، تو رو خدا راهنمایی کنید چی کار کنم ، کدوم از کتابتو بخونم از این منجلاب نجات پیدا کنم، خواهشا جواب بدید

 200. محبوبه
  محبوبه گفته:

  داداش رضا برام دعا کن خیلی زندگیم داغونه مشکلات همینجور دارن میان توزندگیم خسته م کرده این دنیا میخوام پاشم و دوباره شروع کنم

 201. sh😔
  sh😔 گفته:

  سلام من ی دختره ۲۰ ساله ام تقریبا ۴ ساله ک معتاده خودارضاییم بعضی وقتا هفته ای ی بار بعضی وقتا هم روزی ۹ بار هرچقد عصبی ترم بیشتر میشه هرکاریم میکنم نمیتونم بذارم کنار دروغ چرا هی وسوسه میشم و دوباره میرم سمتش مخصوصا ک الان دو ماهه مادرمو از دست دادم و حالم بدتره ولی میخام بذارم کنار همش خجالت میکشم ک میبینتم و افسوس میخوره بخاطر همچین بچه ای ولی مشکلات زندگیم خیلی بدتر شده و روز ب روز حالم بدتره تو این چن سال چن بار سابقه خودکشی ناموفقم داشتم ولی این چن وقته حسابی زده ب سرم ک یا خودکشی کنم یا از خونه فرار کنم تا از دست بابام فرار کنم اما دوس پسرم (مجازیه اما خیلی عاشقشم) نمیذاره

  موندم موندم ک چیکار کنم ک برگردم من همون دختریم ک تو سوم ابتدایی با شنیدن اذان صبح مسجد محله بره نماز بیدار میشدم و ی نماز غذا نداشتم ولی حالا😔🖤قلبم همین جوری سیاه شده تنها نقطه روشنش عشقمه ک قطعا باید تو این راه ازش جدا شم ولی فک کنم دوستی با خدا انقد ارزششو داره ک عشقمو بسپرم ب خدا مطمئنم خدا بیشتر از من حواسش بهش هست
  فقط توروخدا کمکم کنید از زندگی بریدم نمیدونم چکاری درسته همش دنبال فرارم از خونه😕😓

  • سجاد
   سجاد گفته:

   سلام
   همینکه اینجایی یعنی خدا نگات میکنه.
   طوفان رو بگذرونی به آرامش میرسی.
   صبح نزدیکه !
   قدم هاتو محکم تر بردار.
   هر مشکلی در جهان راه حلی داره. برا تو هم این قانون صدق میکنه.
   نگران نباش دعای کل بچه های سایت پشتته.

  • زهرا
   زهرا گفته:

   هرگاه نا امید شدی به یاد داشته باش
   تاریک ترین ساعت شب…
   درست ساعتی مانده به سپیده دم است…
   دعا کنین زودتر امام زمان ظهور کنن.
   تازه اول خوشبختی و شروع یک زندگی پر امید و پر نوره.
   نا امیدی چرا؟
   بهتون قول میدم روزای خوش نزدیکه.
   امام زمان که ظهور کنن، اول خوشی و خوشبختی و برکت و رحمته.
   اگر از پایان گرفتن غم هایت نا امید شده ای، به خاطر بیاور که زیباترین صبحی که تا به حال تجربه کرده ای، مدیون صبرت در برابر سیاهترین شبی هست که هیچ دلیلی برای تمام شدنش نمی دیدی.

 202. سارا
  سارا گفته:

  سلام .اقا رضا چیزی که شما الان حسش میکنید و من ۲۰سال پیش تجربه کردم.ولی من اون موقع خیلی کم تجربه بودم و متاسفانه هیچ اختیاری از خودم نداشتم من تک دختر بودم با یه مادری که افسردگی داشت و پدری که هیچ محبتی بهم نمیکرد و استدلالشم این بود که ابهت خودشو حفظ کنه و من ازش حساب ببرم .اما متاسفانه فقط من و از خودش دور کرد.منم خلا عاطفی خیلی داشتم.وخیلی هم از پدرم میترسیدم.دوره کودکیم سخت بود ولی واسه من لذت بخش.نوجوانیم با خدا بودم همش.تنها بودم ولی دایم درحال دعا. نماز و درس و مطالعه.با کسی در ارتباط نبودم چون پدر و مادرم دوست نداشتن. تا اینکه اونا با تصمیم اشتباهشون زندگی من و نابود کردن.من و از یه ادم اروم با اخلاق به یه ادم عصبی و تند خو که حتی حوصله خودشم نداره تبدیل کردن.نذاشتن درسمو ادامه بدم و کلی اذیتای روحی 😔تو اون دوره خیلی از خدا کمک خواستم نمیگم کمک نکرد شاید مشکلاتم خیلی بیشتر از ظرفیتم بود .که نتونستم تحمل کنم.الان رابطه ام مثل اون مپقع نیست.نمازمم ترک نشد اما خیلی اخلاقای بد بهم اضافه شد.زبونم تلخ شد دلم مثل سنگ شد .راستش الان ۱۰ماهه دیگه نمیتونم به کسی اعتماد کنم و دیگه دلم واسه کسی نمیسوزه.شاید زیادی زخم خوردم.ولی از حال خودم راضی نیستم😔

   • سارا
    سارا گفته:

    سلام.درسته.ته دلم مطمئنم که خوب میشم.چون واقعا دل پاکی دارم تا حالا بد کسی و نخواستم و از روی عمد بدی نکردم . فقط نمیخوام دیر شروع کنم.میخوام زودتر خوب بشم.از دیروز هم شروع کردم.می دونم خدا هوامو داره

 203. ستاره جهانشاهی
  ستاره جهانشاهی گفته:

  سلام من خیلی دوس دارم نماز بخونم وانسان خوبی باشم وباخدا.ولی خیلی سهل انگارم وپشت گوش میندازم نمازمو.چکار کنم ایمانم قوی بشه خواهش میکنم کمکم کن داداش رضا

 204. رزا
  رزا گفته:

  سلام
  خیلی از کارتون خوشم اومد. ما جوونا نیاز داریم که اطرافمون از نسل خودمون آدمایی رو ببینیم که با همه ی زرق و برق دنیا بازهم پاشون نمیلغزه. ان شالله تلاشتون مستمر باشه و بتونید از خودتون میلیون ها نفر تو جامعه ی اسلامی نشر بدید.
  موفق باشید
  یا علی

 205. سید رضا
  سید رضا گفته:

  سلام داداش رضا خیلی از کارات خوشم اومد دمت گرم یه سوال آیا زندگی نامه شهدا هم تو کارت تاثیر داشته؟؟؟

 206. sh
  sh گفته:

  سلام
  خوش به حالت که اینطوری شهامت داشتی باوجود سختی هایی که داشتی به سمت خدا گام برداشتی افرین بهت افتخار میکنم گام اول رو برداشتن سخته و ادامه دادنش سخت تر مرحبا ❤️

 207. محمد
  محمد گفته:

  سلام داداش رضا .

  😭توروخدا کمکم کن😭

  خونه ما هم مثل پادگانه مامانم هر یک ساعت یه بار آروم از لایه در نگاه می‌کنه ببینه من چی کار میکنم و هرکاری میکنم سریع میاد ببینه چی کار میکنم یک لحظه آرامش ندارم.و اصلا به علایق من اهمیتی نمی‌دن یه کلمه ای گرفتن دهنشون به اسم «پزشک» و انگار من از خدامه پزشک بشم تازه آخر شب وقتی می‌خوام بخوابم هم نیم ساعت بعد رفتن به اتاقم چک می‌کنه من خوابیدم یا نه واقعا اعصابم ریخته به هم قبل خواب. هم باید کل کارای روز رو مو به مو که انجام دادم براشون بگم حتی دستشویی رفتن .خیلی استرسی شدم آخه من چند وقتیه درگیر مشکل (خودارضایی ) هم شدم و می‌خوام ترک کنم مثلا کتاب راز کنترل شهوت رو تا الان ۱۰۰ بار پاک کردم و دان کردم چون دقیقه ای یک بار گوشیمو چک‌ میکنن و مثلا بفهمم این توی گوشی من هست ….
  از استرس زیاد دچار یک بیماری به اسم «تریکوتیلومانیا» شدم که بهش میگن در فارسی «اختلال کندن مو» از استرس موهای سرم رو هم میکنم دست خودم نیست اصلا روح و روانم به هم ریخته راه حلی نداری توروخدا کمکم کن جوابم رو هم بده.
  به روانشناسی و …
  هم هیچ اعتقادی ندارن میگن آدم فقط بدنش مریض میشه….
  با این که دست خودم نیست بعضی وقتا سیلی میخورم که چرا مو هام رو میکَنَم
  خودت میتونی درباره (تریکوتیلومانیا) تحقیق کنی که دست خودم نیست واقعا .
  میشه جواب بدی واقعا ممنونت میشم یا توی کانال بزار یه نفر جوابمو بده خدا برات
  جبران می‌کنه……

  • محمد
   محمد گفته:

   اگه شما پشت کنکوری هستید یعنی حدود ۱۸ سال سن دارید و در این دوره پدر و مادر شما اصلا حق ندارند به این شکل آزاردهنده روی شما کنترل و نظارت انجام بدن…اگه نمیخواید پزشکی بخونید صراحتا اعلام کنید…چون هفت سال بعد شما ۲۵ ساله هستد و باید تماما مسئولیت موفقیتها و شکستهای زندگی و تصمیماتتون رو بر عهده بگیرید..و در اون زمان هیچکس پاسخگوی شما نیست…باهاشون صحبت کنید یا از کسی کمک بگیرید. مشاور مدرسه…دایی…عمو….

 208. یاس نرگس
  یاس نرگس گفته:

  خیلی بهتون حسودی میکنم ، به همه چیز زندگی تون ، به شخصیتتون ، به حال خوبتون ، خیلی خاص مورد توجه خدا قرار گرفتید .
  خوشبحالتون

 209. یاس نرگس
  یاس نرگس گفته:

  سلام،منم مثل شما از لاک جیغ تا خدام
  من با داستان تحول شمادوباره متحول شدم ، نه اینکه فکر کنید مذهبی شدم نه، من مذهبی هستم. اما خیلی وقته خدا یه آرزویی رو به دلم انداخته که زودبه زود برای رسیدن بهش دارم زمین میخورم، زمین خوردن هام خیلی سنیگنه،تا میخوام دوباره بلند بشم خیلی چیزهارو از دست میدم،یه وقتایی فکر میکنم خدا دیگه حواسش به من نیست. و به دعاهام توجه نمیکنه ، واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم خیلی سردرگمم اما هنوز امیدوارم
  از صبح نمیدونم چطوری رسیدم به سایت شما ، از همون صبح تا الان که ساعت ۲:۳۰ دارم با حرفای شما و مطالب شما اشک میریزم
  خدا خیرتون بده (اینارو گفتم که فقط در حقتون یه دعا کنم)
  “ان شالله تا آخر عمرتون زنده باشید”(منظور از زنده ، زندگی کردنه)
  شما اون ۲۲ سال رو زندگی نکردید
  نمیدونم پیامم رو میخونید یانه، اگه پیاممو خوندین خواهشم اینکه برام دعا کنید ، شاید دعای شما پیش خدا عزیز تر باشه، به شدت محتاج دعام
  شمارا به خدای یگانه میسپارم، یاعلی مدد

 210. مجتبی
  مجتبی گفته:

  سلام
  داداشدمن الان طلبم و سه سال تو حوزه موندم و واقعا هم به حوزه علاقه دارم.
  به نظرت چیکار کنم یه طلبه موفق بشم لطفا هر چی میدونی بگو بهم.🙏

  • داداش رضا
   داداش رضا گفته:

   سلام. بیشتر از اینکه برای هدایت آدما تلاش کنی…برای هدایت خودت تلاش کن…اینه رمز طلبه های موفق.
   اینجوری کلامت نفوذ میگیره و نفست گرم میشه.

 211. زهره
  زهره گفته:

  سلام به همه دوستان
  نظرات رو که خوندم دیدم متاسفانه چقدر بچه ها توی سن کم دچار گناه میشن برای خودم متاسفم که تو این سالها خواب غفلت بودم نمیگم گناه نکردم چرا آدمی ممکن الخطاست ولی کاش یه ذره از غیرت و تلاش آقا رضا منم داشتم واقعا الان متوجه شدم که دینم حجابم نمازم از روی تقلیده امیدوارم بتونم راهم رو پیدا کنم خیلی وقته دچار اظطراب شدم با اینکه دارم قرآن رو حفظ میکنم ولی لذت نمیبرم ….آرامش ندارم برام دعا کنید علتش رو پیدا کنم و مشکلم رو حل کنم به امید رفع مشکلات همگی یاعلی

 212. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام داداش رضا خوبی
  من الان حرم پای سخنرانی حاج آقا پناهیان هستم
  اگه میشه بگو یه ساعت و یه مکان مشخص مثل مرقد شیخ بهایی هم دیگه را ببینیم فردا باید حرکت کنم برم.

 213. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام داداش رضا خوبی
  صبح از ساعت چند دقیقه به چهار تا چهار و نیم کنار پنجره فولاد صحن انقلاب نشستم ندیدمت
  😔😔😔😔😔

 214. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام داداش رضا من فقط فردا را تو مشهد هستم پس فردا باید حرکت کنم برم
  امروز هرچقدر گشتم پیدات نکردم
  اگه میشه تو تلگرام یه پیام بدی تو کانالت هستم
  اسمم تو عضو های کانالت نوشته مهدی…
  اگه میشه یه پیام بده
  ممنون 💐 💐 💐

 215. محمد مهدی نجفی
  محمد مهدی نجفی گفته:

  وقتی توی کانال یه پست می‌زاری سوالی چیزی می‌پرسی بقیه چجوری بهتون پیام میده منم می‌خوام پیام بدم چطور میشه بگید منم نظرمو بگم

 216. محمد مهدی نجفی
  محمد مهدی نجفی گفته:

  سلام داداش رضا خوبی من احساس میکنم که شما خیلی شبیه منی فقط سیکتون متفاوته یا دقیق تر بگم من بیشتر شبیه شمام آخه ۱۴ سالمه یه سوال چطور میتونم توی تلگرام به صورت ناشناس به شما پیام بدم خیلی دوست دارم به شما پیام بدم

  • لیلی✌
   لیلی✌ گفته:

   سلام ،داداش هروقت نیاز باشه ، ربات پیام ناشناس رو در تلگرام فعال میکنن و همه میتونن پیام یا نظرتون اعلام کنن.دست خودشون هروقت نیاز باشه.یاهو.

 217. Sara.saghafi
  Sara.saghafi گفته:

  سلام، از نظرم من آدم تا دلش نشکنه از همه ناامید نشه و واقعا نیاز به یه انرژی فوق العاده نداشته باشه نمیتونه تغییر کنه…

 218. گمنام
  گمنام گفته:

  سلام،،،کاش رفته بودین برنامه ماه عسل کاش رفته بودین اون تریبون قویتری بود واسه رسوندن صداتون به مردم با ما به امثال منه……!مطمئن بودم علیخانی م اونقدر انسان بود که اگه نمیخواستین تصویرتون پخش بشه کلوز اپ نمیگرفت از صورتتون….کاش رفته بودی داداشی…البته بگم گناه نیست اینها میدونم بخیل نیستی توی خدمت به خلق این بیشتر دردودله فکر نکنی شکایته….

 219. لطفا جواب بدید
  لطفا جواب بدید گفته:

  سلام داداش⁦🤞🏻⁩🌹
  من میخواستم لکچر زبانم رو درمورد شما بنویسم!
  یه فرد موفق که کلیییییی تو زندگیش پیشرفت کرده و الگوی کنه! اجازه هست؟؟
  (فردا صبح باید ارائه بدم)

 220. zahra
  zahra گفته:

  سلام من تجربیاتتونو خوندم و همچنین هفت قدم تا پاکی … قبلا زمینه تغییر درونم ایجاد شده بود اما همین ک اومدم تو سایتتون اراده ام قوی تر شد. من یقین پیدا کردم ک اگه ی ایمان قوی و کامل ب خدا داشته باشم همه انرژی مثبتای کائنات میشه برا من! فهمیدم ارزش دارم و دوران نوجونیم باید با صحیح ترین رفتار ها و افکار همراه باشه .
  اگه قابل بدونین منم به جمع خالصانتون پیوستم . و امیدوارم بتونم قدم های بزرگی برای تغییر و خودشناسی بردارم ….
  ب امید فردایی بهتر برای همه دوستای عزیزم

 221. کاظم
  کاظم گفته:

  سلام داداش رضا
  من چهار ماهه ک پاکم تا بیست روز پیش بیشتر علاعم بدی ک داشتم جبران شد مثل قدرت بدنی و گودی زیر چشم و …
  اما جدیدا احساس میکنم ضعیف شدم زیر چشام ی زره کبود شده بدونه اینکه دوباره خ.ی کنم
  شما ک تجربه دارید خواهشا راهنماییم کنید

 222. یه نفر
  یه نفر گفته:

  داداش رضا شما توی ترک گناه گفتید همه گناهاتونو چهل روز ترک کردید؟ چطور یعنی ؟ سخت نبود ؟ همه گناها رو میشه ترک کرد؟ خیلی دوست دارم این اتفاق برای منم بیوفته اما…
  داستان منم تقریبا شبیه شماست من دوساله که خدا بهم لطف کرد و هدایتم کرد اما هی دارم راههای فرعی میرم من اول تغییرم وقتی بود که یک مدت خیلی دلبسته این دنیا شده بودم یک شب داشتم به اسمون همینجوری نگاه میکردم و فکر میکردم یه لحظه یه چیزی اومد تو ذهنم که گفت همه اینا زیبایی و جوونی و مادر پدر و … یه روزی از بین میرن تا اونموقع میترسیدم از فکر کردن به این چیزا اما یهویی اومد بعد اون انگار زمان از دستم در رفته بود نمیدونم یه هفته بود یا دوهفته که افسردگی شدید گرفته بودم از اخلاق و رفتارام خسته شده بودم با خانواده خیلی کم حرف میزدم میگفتم الان اینو بگم که چی ؟ به خلا رسیده بودم به پوچی خدا رو نمیشناختم نه میتونستم غذا بخورم نه حرفی بزنم چون کسی نمیتونست کمکم کنه تو این یکی دوهفته فقط دوست داشتم بخوابم که یادم بره چی شده اهل خودکشی هم نبودم خیلی حال بدی بود تا یه شب دیگه بریدم خسته شدم ساعتای دو یا سه نصفه شب بود و که رفتم روی پشت بوم شروع کردم گریه کردن … تا جایی که تونستم گریه کردم اما انگار اون خلا پر نمیشد قبل اینا من دنبال آرامش بودم و با چیزای دیگه میخواستم پرش کنم و به راههای بدی کشیده شدم اما پیدا نکردم آرامشو با گریه رفتم لبه پشت بوم نشستم و شروع کردم حرف زدن نمیدونستم با کی اما میدونستم یکی داره میشنوه کم کم از اونشب به بعد با خدا آشنا شدم یهو حالم تغییر کرد بیشتر از قبل شاد بودم چون خدارو حس میکردم همه جا حسی که شما داشتین و عاشق خدا شده بودینو منم تجربه کردم اما متاسفانه با رفتن تو راههای فرعی این حس کمتر شد یه جوری که از ترک گناه لذت نمیبردم چون نیتم مثل قبل نبود الان متاسفانه گناهایی که قبلا گذاشته بودم کنار رو دارم انجام میدم رفتارم با مامان و بابام درست نیست عصبانیم و … توروخدا انگیزه و کمکم کنید تا منم بتونم مثل شما گناهامو بزارم کنار همشونو اجرتون با خدا یاعلی

 223. یه نفر
  یه نفر گفته:

  سلام ببخشید داداش رضا کتاب کنترل شهوت رو توی یکی از کانالها دیدم و برای خودم فرستادم به صورت پی دی اف بود اول کتاب نوشته بودین کپی کتاب رو راضی نیستین اما من برای خودم توجیه کردم اما اولای کتاب درمورد خرید کتابتون صحبت کردین دیگه نخوندمش میخواستم بگم امیدوارم تا همینجا که خوندم راضی باشید و حلال کنید اگر راضی هستید هزینه کتاب رو میشه به آیدی تلگرامم بفرستید تا تقدیمتون کنم واقعا شرمندم که تا اینجا رو با کپی کتابتون و بدون هزینه خوندم

 224. Abolfazl75
  Abolfazl75 گفته:

  سلام داداش رضا خوبی
  من راستش خودارضاییو ترک کردم نمازمو اول وقت میخونم
  ولی تنها کاری که نمیتونم بکنم اینه که نمیتونم نگاهمو کنترل کنم لطفا بهم کمک کن

 225. کمک
  کمک گفته:

  داداش رضا سلام من یه دخترم میدونم واسه سن من زوده ولی ۱۴ سالمه و خودارضایی میکردم الان دوه فته است کنار گذاشتم میخوام بدونم واسه این که پاک بمونم باید چیکار کنم

 226. منتظر
  منتظر گفته:

  سلام داداش رضا چیزی که مهمه اینه که علاوه برخواستن واقعا به اون کار ایمان بیاره واسه ترک گناه باید دل ادم بشکنه و خدا رو صدل بزنه

 227. ناشناس
  ناشناس گفته:

  اقا رضا تروخدا کمکم کن من بدبخت یه بچه مذهبیم حق الناس به گردنمه چیکار کنم من امام حسینو التماس کردم سال پیش رفتم اربعین امسالم دارم میرم ولی نمیدونم این حق الناسو از گردنم برداره

 228. محمد حسین
  محمد حسین گفته:

  سلام خواهش میکنم کمکم کنید من الان کلاس دهم هستم و از کلاس هشتم استمنا رو شروع کردم و تا حالا هزاران بار تصمیم ترک گرفتم اما حداکثر ده روز بیشتر دووم نیاوردم الان هم روز به روز حالم بدتر میشه و گاهی به هر روز هم رسیده

  • سادات
   سادات گفته:

   سلام
   نباید نا امید بشید حتی اگه هزاران بار شکست بخورید کتاب راز کنترل شهوت داداش رضا هر سه تاش رو بخونید وعمل کنید
   وپست نعمت حواس پرتی رو در سایت چهل توبه بخونید براتون مفیده
   دوره راز حفره ها هم میتونید خریداری کنید

  • دوست
   دوست گفته:

   سلام ..
   اگه دوره ی راز حفره ها رو تهیه نکردی ، حتما تهیه کن
   یه وقت با خودت نگی پولش زیاده و .. بدون که داری برای چی پول میدی به جرئت میتونم بگم که داری با پولت ، بزرگترین حس رو میخری که اون پاکیه …
   چند تا توصیه :
   ۱.سعی کن نگاهت رو از لذت ببری به آثار مخرب این کار
   صد البته نیاز به تمرین داره
   یه کتاب هم بهت پیشنهاد میکنم : کتاب قدرت عادت از کتاب های انتشارات نسل نو اندیش
   در واقع تو تو این کتاب فرآیند شکل گیری عادت و چگونگی تغییر رو به دست میاری
   ۳.به دنبال تغییر باش و بنا رو بزار بر تغییر ..حواست هست چی میگم ؟؟
   عزم یه مرحله قبل از اراده است
   عزم یعنی اینکه تو بنا داری حالا شاید زمین هم بخوری توش ..
   ولی بعد هر بار شکست خوردن خودت رو روحیه بده و دوباره پاشو ..ما آدما باید همش انگیزه پیدا کنیم پس سعی کن به خودت انگیزه بدی و هر دفعه پاشی و تلاش کنی
   ۴.گریه کن ..داد بزن ..جیغ بکش ..فریاد بزن .. ولی گام بردار
   به خودت هی مرور کن
   من دنبال تغییر هستم
   رفیق نگران نباش
   به دستش میاری
   برو

 229. محمد رضا
  محمد رضا گفته:

  سلام داداش رضا خوبی
  میخواستم ازتون کمک بگیرم راهنماییم.کنید
  داداش رضا من خود ارضاعی میکنم ب جوری ک.بهش عادت کردم ،البته نگاه فیلم پورن هم.میکنم ،بعضی مواقع یک.هفته حتی دو.هفته هم خود ارضاعی نمیکنم ،ولی وقتی ک وسوسه.میشم حتی در روز سه بار هم انجام میدم
  لطفا کمکم کنید ک این کار شیطانی.رو.ترک کنم 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
  منتظر جوابتون هستم

 230. Somayeh113
  Somayeh113 گفته:

  سلام خیلی خوشحالم که واردسایت شدم،چندماه قبل برنامه ازلاک جیغ تاخدارودیدم دقیقاهمون قسمت که شماراجع به تنهامسیراستادپناهی صحبت میکردین رفتم پیش فقط عضوکانال استادشدم،چون یادمه مجری گفت خیلی زیاداین بحث همین باعث شدمن تنبلی کنم همش میگفتم بایدیه وقت زیادی بزارم وپشت گوش مینداختم بااینکه گوش نکردم هنوزخودم به خیلیاپیشنهاددادم،انروزدوباره سرچ کردم که یهوسایت شمارودیدم کلی نظرخوندم خیلیمشتاق شدم ازهمین امروزشروع میکنم گوش کنم،واماجواب سوالتون،بنظرمن شرطاصلی اینکه ازته دل بخای که تغییرکنی چون من دقیقاهمیشه فکرمیکردن خب لابدهمه میخان ولی خب شیطون که هس…..ونمیتونن اماوقتی خودم یجورایی دلم تنگ شدبراخدابراامام زمان دلم شکست برااینهمه غربت مولامون،تونستم وتقریبایوسالی هس که سعی میکنم البته الان پیشرفت زیادی ندارم اماخوشحالم که تومسیرم،ان شاء….داداش رضاعاقبت بخیرشین

 231. مهدی
  مهدی گفته:

  من هم از وقتی کتاب داداش رضا رو خوندیم از این رو به اون رو شدم واقعا کتابش تاثیر گذاره و الان ۳۵روزه که ترک کردم

 232. گمنام
  گمنام گفته:

  من نمازم هم دست و پاشکسته میخوندم از رو بی حوصلگی . مثلا یک ماه نمیخوندم چند روز میخوندم. ولی به تازگی یه چندروزیه رفیق شهید پیدا کردم. بهش قول دادم . نمازم و درست بخونم . و چندروزیه نماز قضای ظهر و مغرب ندارم. ولی نماز صبحام همش قضا ساعت میزارم بیدار شم ولی بیدار نمیشم . رفیق شهیدم محسن حججی.

  وقتی نمازم نمیخوندم روحم در عذاب بود . ولی الان راحت شدم وقتی نماز میخونم انگار ی بار سنگینی از رو شونه هام برداشته شده.

 233. گمنام
  گمنام گفته:

  برادر بزرگوار ببنید مثلا من تنها مشکلی ک دارم اعتماد به نفس پایین دارم و خیلی ترسو هستم. نمیتونم ی قدم بردارم ی کاری انجام بدم. مثلا میگن پشت ولایت فقیه باش. خب هستم.

  ولی من دوست دارم عکس رهبر رو مبایلم باشه ولی ی نفر میبینه رو مبایلم. چون خوشش نمیاد اجبار میکنه ک هرچی عکسه پاک کنم‌ . جرعت نمیکنم ک بگم اقا دوست دارم به شما ارتباطی نداره. مبایل خودمه. برای این ک کسی چیزی نگه حرف رهبررپیش نمیکشم اصلا . البته حضوری خیلی ترسو هستم و حرفم و نمیتونم بزنم و همش میگم چشما . ولی مجازی خوب از خودم دفاع میکنم و از هیچ کس ترسی ندارم . ولی حضوری خیلی میترسم حرف بزنم. همیشه سکوت میکنم‌ . چیکار کنم از نظر شما ؟

  مثلا محجبه باشم گیربدن ی چیزی بگن . جرعت ندارم دفاع کنم از خودم . حرف نمیزنم. ولی کار خودمو انجام میدم.

 234. گمنام
  گمنام گفته:

  برای این گفتم فعالیتتون رو در پیام رسانی ایرانی هم انجام بدین چون خیلیا هستن ک ب تلگرام دسترسی ندارن و اینجوری از پیامرسان ایرانی هم حمایت کردین . بقیه هم راحت تر میتونن باشما در ارتباط باشن و از مطالب با ارزشتون استفاده کنن.

 235. گمنام
  گمنام گفته:

  سلام برادر بزرگوار خداروشکر میکنم ک شما توبه کردین و به راه راست هدایت شدین و مورد رضایت خدا قرار گرفتین واقعا احسنت به این ارادتون. و احسنت ب این ک تصمیم گرفتین دست بقیه جووناهم بگیرید. بزرگوار اگر امکانش هست فعالیتتون رو داخل شبکه اجتماعی مثل نزدیکا انجام بدین و در پیامرسان ایرانی مثل ایتاو سروش هم فعالیت کنید .

  راستی یک سوال اجازه دارم مطالب کانال رو اشتراک بزارم؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدین
  برای بنده حقیر هم دعا کنید التماس دعا

   • گمنام
    گمنام گفته:

    چرا نگم بنده حقیر؟!
    خب اخه من کسی نیستم . من مذهبی هستما ولی شاید باورتون نشه اما شما از من ی درجه بالاترین چرا؟ چون من عالم بی عملم. یعنی کلی چی حالیم هست ایمانم به خدا قوی اطلاعات مذهبیم خوب درکم بالا پای تجربه بقیع زیاد نشستم کتاب زیاد میخونم ولی میترسم برای خود سازی و برطرف کردن بعضی ضعفام قدم بردارم. فقط خیلی میترسم اعتماد به نفسم کمه . مثلا خدا ی دستوری داده ک واجبه بندش اجرا کنه یا کتاب شهدا میخونم میبینم بعضی رفتارا کردن منم میخوام مثل شهدا بشم بعضی از کارای اونارو انجام بدم تا بنده خوب خدا بشم بشم همون بنده ای ک خدا میخواد ولی جرعت قدم برداشتن ندارم میترسم

    • داداش رضا
     داداش رضا گفته:

     سلام.با خودت مهربون و نرم برخورد کنی حتما تغییر میکنی.به خودت احساس گناه نده‌…کسی که به خودش احساس گناه میده روحش بهش وفادار نمیمونه…(یعنی بازم کار اشتباهشو تکرار میکنه…)

  • یکی ازشماها
   یکی ازشماها گفته:

   سلام من هم مثل همه ی افرادی ک توی سایت پیام دادن بودم.خیلی خوشحالم ک انسانهابرگردن وخداروبشناسن وزندگی خوبی داشته باشن،آرزوی قلبیه من هستش.
   میخوام ب دوستان بگم خداخیلی مهربونه و حضرت عباس و امام حسین و ائمه خیلی کمک میکنن توی این مسیربهتون.فقط امیدوار باشیدوتلاش کنید.الان من ارشدازیکی ازبهترین دانشگاه های کشوردارم میگیرم،بورس شدم،۳تازبان سخت و۲تارشته میخونم ودرپی خواندن رشته های دیگه هم هستم.امام حسین و حضرت عباس قربونشون برم چیزهایی بهم دادن ک هیچ وقت خوابشونم نمیدیدم،فقط پول ندارم توروخداواسم دعاکنیدیه هدف بزرگ دارم واونم کمک ب فقراس ب اونم برسم.😊😍🤗
   همگی مطمئن باشید موفق میشید.

   • یکی ازشماها
    یکی ازشماها گفته:

    راستی الان فکرکنم ۷سالی هستش ک من هم متولد شدم وزندگی میکنم.البته قبلش ۷سال فکرکنم تلاش کردم پس ناامیدنباشیدوبخوایددوروزه خوب وعالی ولی نقص بشید،هرچندالان کسی منوببینه فکر میکنه من در زندگی هیچ سختی نداشتم ولی همه روازخاطرم پاک کردم نمیدونم چجوری ولی هیچی از سختی هام یادم نمیاد یعنی واسم مهم نیستن مثلارفتارپدرومادرم اگر جایی بد بوده باهام آینده مهمه واونهاهم شایدباورنکنیدولی تغییرکردن!!!بابام کتاب میخونه مامانم ب بقیه کمک میکنه و دوستم میگن ک توآدم خوب درون من روبدون اینکه بدونم بیدارکردم!فکرکنید!
    من هم مثل شماهابودم شایدشرایط بهترازخیلی هاولی شمامیتونیدیک نیلوفر آبی باشیدودریک لجنزارکثیف،خیلی زیباوعالی رشدکنید.برای همگی بهترینهاراآرزومیکنم😊😍

 236. z
  z گفته:

  داداش رضا سلام !
  اسمم زهراست توی نیشابور به دنیا اومدم
  ۱۷ سالمه و یه ساله ک خود واقعیمو پیدا کردم….
  تو ی خانواده نسبتا پولدار به دنیا اومدم بچه اول بودمو خیلی بهم توجه میشد تقریبا همه چیز در اختیارم بود ! ده سالم بود ک با ی پسر آشنا شدم ! خیلی بچه بودم !!! خیلییی !!! همون روزا بود ک وارد اینستا و تلگرام شدم !! روزامو به تباهی میگذروندم !! تا اینکه دیدم پنج سال گذشت !! بشدت بهش وابسته شده بودم ! طوری ک اگه ی روز نمیدیدمش شبم صبح نمیشد ! ولی ی دفعه گذاشتو رفت ! نمیدونم چرا ؟! چطوی ؟! سیمش خاموش اکانتاش همه دیلت کلا انگار نابود شده بود ! شبو روزم گریه بود ! من با گریه هام خانوادمو داشتم داغون میکردم !تصمیم گرفتم برم ی جایی ک اشکمو نبینن رفتم توی ی مسجد صدای اذان هم میومد ! رفتم داخل همه نماز میخوندنو من گریه میکردم .بعد از نماز یه دعایی خوندن ک به دلم نشست …پرسو جو کردم ک این دعا چی بود ! پیداش کردم آخرین آیه سوره مبارکه بقره بود معنیشو خوندم دلم شکست ! خیلی به سمت قرآن مشتاق شدم انقد اون آیه رو خوندم تا حفظ شدم ! بعد از اینکه از مسجد رفتم خونه ی راست رفتم سمت ی قرآن دوباره همون آیه رو خوندم ! اون لحظه از خدا خاستم ک فراموشش کنم ! با دلم عهد بستم اگه فراموشش کردم دیگه آدمی نباشم ک قبلا بودم ! اون شبو تا صبح قرآن خوندم خیلی از آیاتو حفظ بودم …خیلی آروم شده بودم ! نماز صبحمو با دل و جون خوندم !! اون لحظه فکر میکردم ک چه ساعت ها دقیقه ها و ثانیه هایی از عمر گرانقدرمو تباه کردم !!! چند روز گذشت خیلی به قرآن علاقه مند شده بودم ! دیگه گریه نمیکردم حتی بهش فکر هم نمیکردم !! حتی خوشحال بودم ک رفت و باعث شد من چیزیو پیدا کنم ک گمش کرده بودم ! من خودمو هم گم کرده بودم …… خلاصه دیگه داداش رضای عزیز بعد از اون کم کم به سمت نماز هم رفتم ! من ک تا پونزده سالگی با تیشرت وشلوار میرفتم بیرون دیگه چادری شدم !! خیلی تغیر کردم !! واقعیه واقعی از خدا خاستم منو ببخشه ! خیلی شاکر خداهستم ک نزاشت خیلی دیر بشه ! اردیبهشت سال ۹۷ حفظ قرآنو شروع کردم ! الان هم به لطف الهی حافظ کل قرآن مجید هستم ..برای مسابقات آبان ماه امسال در مسابقات جامعه القران قم شرکت کردم !! مسابقات سختیو در پیش دارم ! پایه یازدهم تجربی هم تحصیل میکنم ! داداش رضا ازتون میخوام برام دعا کنید موفق بشم !
  التماس دعا !
  یا علی !

  • گمنام
   گمنام گفته:

   به به خیلی عالی خیلی خوشحال شدم از خبر موفقیت شما خواخر بزروار و از این ک حافظ کل قران مجید شدید واقعا احسنت
   التماس دعا دارم از شما بزرگوار .
   برای بنده حقیر هم دعا کنید

 237. M.O.27
  M.O.27 گفته:

  اینکه خودت بخوای تغییر کنی از ته قلبت اراده داشته باشی و با خودت رو راست باشی این بزرگترین شرطشه به نظر من.

 238. zahra
  zahra گفته:

  من از پارسال خودارضایی را کنار گذاشته بودم حدودا ۵ ماه واقعا آرامش داشتم ولی از درون احساس تنهایی میکردم و میکنم،به صورت اتفاقی از طریق فضای مجازی با اقایی درمورد شغلم بحث میکردیم ، به من پیشنهاد اشنایی داد ولی من برخلاف میلم قبول نکردم،واقعا دوستش داشتم نمیتونستم از فکرش بیرون بیام ،اینطور شد که من دوباره خودارضایی را شروع کردم.سوال من اینه که چطور مشکلم را از ریشه حل کنم ؟ چطور زیر بار مشکلات خم نشم؟ من نمیخوام آدم ضعیفی باشم لطفا کمکم کنید

 239. باران
  باران گفته:

  سلام
  یه سوالی دارم…تلگرام،ندارم تنها جایی که به ذهنم رسید اینجا بود…من یه دختر چادریم..بعضی وقتا دلم میخواد چادر سر نکنم حجابمو با مانتو حفظ کنم…ایرادش چیه؟
  هرجا خوندم گفتن ملاک حجابه نه چادر ولی چادر کامله..
  داداش شما بگو که نگاه مردا به خانومای محجبه ی چادری با مانتویی چه فرقی داره؟؟

  • Tz
   Tz گفته:

   دوست عزیزم مهم اینه که اخلاقت سنگین باشه بعدشم هیچ جا نگفتن حتماچادر فقط گفتن چادر حجاب و کامل میکنه،پس بامانتوهم میتونی باشی فقط کافیه لباس های تنت جذب و بدن نمانباشه،امتحان کن هروقت حسم کردی دلت برای چادرت تنگ شده اون موقع برو سمتش

  • گمنام
   گمنام گفته:

   ببینید بزرگوار تو قران گفته نشده حجاب یعنی چادر . حجاب یعنی پوشیده باشید لباس تنگ و چسبان نپوشید و جلب توجه نکنید .
   اگر همه جاتون پوشیده باشه . هیچ ایرادی نداره چادر نپوشید.
   اما خب چادر حجاب کامل هست .
   ولی چادر واجب نیست پوشیدنش . مهم اینه پوشیده باشید فقط. موهاتون بیرون نباشه دست تا مچ پوشیده باشه .

 240. علی
  علی گفته:

  امروز بعد از ۴۰ روز پاکی گند زدم رفت نمی دونم چرا از همه چیز خسته شده بودم دیگه حوصله خودمم رو هم نداشتم خیلی خیلی شناور بودم خ انجام دادم الان خیلی کرختم بی احساسم نمی دونم‌ می تونم یا نه اصلا هیچی😔😔

  • احمد
   احمد گفته:

   سلام نمیدونم الان درگیر خودارضایی یا نه ولی نصف بیشتر مردم همین چهل روز هم نتونستن نگه دارن.من خودم بیشتر از ۳۶ روز نتونستم خودمو نگهدارم پس ب خودت افتخار کن .اگه هر ۴۰‌روز این کار کنی باز بهتره از اینه که ناامید بشی مطمئن باش ۳۰ روز یکبار عوارض خیلی جدی فیزیکی نداره فقط از نظر روحی یکم خودتو تحقیر میکنی

 241. morteza
  morteza گفته:

  سلام روی گچ ی نوع پلاستیک میزنن ی نوع رنگ روغنی روغنی بهتره ولی گرون تر

  تا اون جا ک من میدونم اینه

 242. رویا
  رویا گفته:

  سلام
  هیچی نمیدونم….
  فقط ی چیز…
  میخام برا کسی ک اینجا کمک میکنه وضیتمو بگم….
  نمیدونم چی کار کنم…
  ذهنم خالیه…
  نمیدونم چرا اومدم اینجا….
  کمک میخام…
  نمیتونم تو کامنتا بگم…….

 243. عرفانه خانم
  عرفانه خانم گفته:

  منم متولد بهار امسالم:)
  شاید ۱۷ سالم باشه ولی سن واقعی م رو باید از بهار حساب کرد؛))
  و جواب سوالت..
  شرط اصلی اینکه آدم تغییر کنه، اینه که واقعا دلش رفته باشه:)
  من دلم رفته بود:)
  دلم واسه امام زمان رفت…
  تا متحول شدم..

 244. دلشکسته زخمی
  دلشکسته زخمی گفته:

  سلام وادب واحترام .

  روزتون بخیروخوشی.خیلی خیلی سپاسگزار بابت مطالب خوبتون در سایت ودر کانال تلگرام.
  برادر رضا یکی ازعلتهای تنبلی وناامیدی خودارضایی هست گناهی که انجام دادنش درهمه جای بدن اثرمیزاره تنبل میکنه ادمو .احساس پوچی نسبت به دنیا.بنظرم بیشترمطالب درکانال تلگرام را برای ترک بنویس.خیلیها هستن ازانیکار خسته شدند.فرض مثال یکی از دوستانم نمیتونه ادرار کنه سوزش شدید داره زانوهاش شل شده وخیلی درد دیگه.
  برادر هستند کسانی که حتی فکرخودکشی مبزنه به سرشون بخاطر خودارضایی کردن ،ازهمه چی زده شده حتی میل ورغبت به ازدواج ندارد.شماهم که هدفتون کمک وپاک بودن جوانان وازدواج جوانهاست ان شالله این ترک خودارضایی را در کانال تلگرام بزارید که یکی ازریشه های افسردگی ،ناامیدی،تنبل
  ی ،کمبوداعتمادبنفس،گوشه گیری،بی حالی و…
  این ایمیل ازطرف حدودپانزده نفرازدوستانی هست که درارتباط هستیم ودرکانالتون عضوهستند وبه این مشکل مواجه هستند.

  ان شالله خداوند یاریتون کند.

  التماس دعا

 245. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام داداش رضا من خیلی خیلی ناگهانی وارد سایتتون شدم .حتی اگه اومدنم اتفاقی باشه موندنم دست خودم نیست انقدر سایت خوب و گرم و صمیمی دارین که ادم نا خوداگاه میخاد بمونه . از خدا ممنونم که سایتتونو سر راهم قرار داد.
  من خیلییییییی خیلیییی کمک لازم دارم .
  من تو ی خانواده مذهبی دنیا اومدم و از اول تا اون قانونا بزرگ شدم و اخت گرفتم . البته نه که ناراحت باشما نه اصلا من هرچی دارم مال اون دورانه کودکیمه .
  پدر و مادر من طلبه ان من تا ۱۰ سالگی من قم بودیم و همون وقتا بهترین و اروم ترین دوره زندگی من بوده .
  حتی اگه تو اون دوران خطا میکردم اونم خطاهایی که خیلی کوچیک بودن وقتی متوجه اشتباهم میشدم توبه میکردم و جبرانش میکردم .همیشه نمازامو میخوندم و دختر پاک و خوبی بودم هیچ وقت نمیزاشتم نمازام قضا بشه .هروقت از خدا چیزی میخاستم جوابمو میداد بارها شده بود که ازش خواسته بودم مشکلم حل بشه و اونم دستمو گرفته بود . ارامش موفقیت امنیت پاکی رضایت شادی و نشاط و رشد و خلاصه همه چیی داشتم از خودم راضیی راضیی و وقتی خودمو میدیدم احساس رضایت میکردم تا …….
  پارسال که سال اخر مدرسه و کنکور و اینا بود من رفتم تو یه مدرسه غیر انتفاهی تا بهتر قبول شم اما همه چی بهم ریخت همههههه چییییی .
  تنها شدم .گوشه گیر شدم . شروع کردم به دیدن سریال های کره ای و ترکی و سرم گرم شد . و نمراتم از ۲۰ و ۱۹ اومد ۱۴ ۱۵ و خلاصه افتزاه شد .دقیقاا همون سالی که باید همه چی بهتر میشد بدتر شد . کم کم فیلتر شکن ریختم تو گوشیم و دیگه همه دنیا به روم باز شده بود همه جور فیلمی میدیدم .پورن ،سریال ، و خلاصه ناگهانیی غرق شدم .من که یه ادم حساس بودم نمازام قضا میشد درسام میموند و از خانوادم دور شده بودم و اصلا خودمو گم کرده بودم .حتی دچار خ. ا شدم . باورم نمیشد من با اون همه اعتقادات شده بودم یه ادمی که نسبت ب همه چی بی تفاوت بود .افسرده شدم‌و دارو مصرف کردم .بعد کنکور وضعیت بدتر شد رفتم تو اینستا و تلگرام و همه جا با همه حرف میزدم به همه پیام میدادم زنگ میزدم‌و خلاصه تو فضای مجازی هرچیز منفی بود میدیدم و خ . ا شدید شده بود .خانوادمو میدیدم و ناراحت میشدم‌اما دست خودم نبوود غرق بودم و از اطرافم بی خبر بودم و بی اهمییت شده بودم به همه چییی .
  ب پسرا زنگ میزدم و پیام میدادم از کنکور تا امروز . اما دیگه خسته شدم من با اون همه تلاش با اکن همه نمره خوب . از اون خانواده اروم و مهربون و مذهبی شده بودم بله گوی شیطان درونم بله گوی نفسم بودم .داغووونم داغوون الان تازه میفهمم که چی کردم . اما سخته رو توبه ام بمونم سخت . من ک اگه ی روز ازم می پرسید جواب پسرا رو بدم عصبی میشدم حالا نمیتونم کارای خودمو ترک کنم و جبران کنم .
  حالم بده ..
  خیلییی بد …
  من حتی یادم رفته بود این چادری که سر میکنم چادر چ ادم بزرگیه . افسوس میخورم .من تو این ی سال گذشته بد جوری خراب کردم . چیکار کنم ..
  داغووووونم .
  خواهشا راهنماییم کنین .
  حالم بده
  میخام انقدر داد بزنم تا صدام قطع شه . من از نعمت هایی ک داشتم در بدترین راه استفاده کردم . 😔😔

  • داداش رضا
   داداش رضا گفته:

   سلام. تو سایت ما خیلی ها مثل شما هستن…یعنی مذهبی بودن اما لغزیدن…
   ولی نا امید نباشید.چون نا امیدی ترفند شیطانه.
   اگه کم بیاری شیطون خیلی اذیتتون میکنه.

 246. علی رضا
  علی رضا گفته:

  سلام داداش رضا خوبی من ک عالیم اما این خود ا…ی امان نمیزاره برام کمک کن من اینجام کمکم کنی میشه بتونم با انلاین صحبت کنم

 247. Fatemeh77
  Fatemeh77 گفته:

  سلام داداش رضا
  تبریک میگم امروز شش ساله شدین
  ازتون ممنونم اگه شما نبودین نمیتونستم خیلی چیزا رو یاد بگیرم
  شما تو روزای خیلی سخت زندگیم دستم رو گرفتین و کمکم کردین و همیشه تو این مسیر بهم انگیزه دادین
  امیدوارم کنار ابجیمون خوشبخت بشین

 248. الناز
  الناز گفته:

  سلام خواهش میکنم این سوالمو جواب بدید من خیلی تو خواسته هام تردید دارم و نمیدونم این خواسته به صلاحمه یا ن میشه یا نمیشه نمیدونم امیدم الکیه یا واقعی خواهش میکنم چطور بفهمم این الهامات شیطان نیس و الهامات نفسم نیس؟چطوری بفهمم صدای خداس که با من حرف میزنه

 249. احمدرضا
  احمدرضا گفته:

  من بد بخت شدم توبمو شکوندم ولی از این درس گرفتم و میدونم از کجا ضربه خوردم و تقویتش کردم اگه هزار بار هم بشکنم نا امید نمیشم داداش رضا

 250. احمدرضا
  احمدرضا گفته:

  سلام خوبی داداش رضا من کتابتو خوندم راز کنترل شهوت ۱۲۳ من الان ۱۳ روز که خود ارضایی نکردم دعام کن یه سوال داشتم داداش رضا من با یه دختر تو تلگرام حرف میزنم ولی تحریک نمیشم از نظرت چی کار کنم و اینکه داداش من الان یه حسی میگه برو فیلم پورنو ببین حتی برای یک دقیقه لطفا کمکم کن وتا تو حرف نزنی کاری نمی کنم بعد چطوری تو تلگرام با هات حرف بزنم خصوصی راستی داداش رضا من خیلی به خودم افتخار میکنم چون تو گفتی تو کتابت موفقیت هاتو به یاد بیار چون من با وجود خود ار ضایی کلاس ۸ توم و۹ شاگرد اول شدم من همیشه شاگرد اولم وبدن سازی میرم ونمازم سروقته یک ثانیه هم دیر نمیشه دوست دارت احمدرضا من نتیجه تلاش مو می بینم واین چیز که یه بازی به اسم رزدنت اویل ۴ هست که من خیلی دوست دارم بازی کنم ولی تو اینترنت میگن توهین به اسلامه ونماد شیطان تو بازی هست تو می من بازی کنم یا نه دوست دارت احمدرضا عاشقتم ???????????????????????LOVE

 251. 09236
  09236 گفته:

  سلام ببخشید کتابایی که میخوایم از سایتتون بگیریم چه جوری به دستمون میرسه آخه آدرس تو قسمت اطلاعات نبود؟؟

 252. استیو تولتز
  استیو تولتز گفته:

  سلام….به نظرم تغییر زمانی رخ میده که آدم احساس کنه از شرایط موجود راضی نیست…و یه چیز بهتر میخواد

 253. سادات
  سادات گفته:

  اولین شرط تغییر،تفکره…تفکردراینکه ….از کجا آمده ام ؟آمدنم به این دنیا برای چیست؟سرانجام به کجا میروم؟دوم،تلاش برای تغییر…سوم…توکل وتوسل

 254. Khooban
  Khooban گفته:

  سلام، اولین‌گام‌ برای تغییر خواستنه، بعد از خواستن یک نوری در دل روشن میشه مثله نوره بعد از عبور تونل، و درخت امید با نور ایمان به اومدنه روزهای خوب ریشه هاشو با قدرت تر در عمق روح میبره تا خدای درونشو پیدا کنه و از شهد تقوا و ایمان به خدا در تمام وجودش کیف کنه و این حس اصلن قابل وصف نیست، عبوره از منه حیوانی و رسیدن به منه ارزشمند و انسانی

 255. دختر بابا مهدی(عج)
  دختر بابا مهدی(عج) گفته:

  سلام من همه ی مطالبتونو خوندم واقعا قشنگ بود حرفاتون به دل میشینه اینم به خاطر اینکه حرفاتون واقعیه ظاهرسازی نیست وقتی برنامه تون از شبکه ی دو پخش شد من نرسیدم ببینم و اخرشو دیدم رفتم کلیپتون رو دانلود کردم واقعا به دلم نشست اون کلیپ رو به اسم داداش رضا سیو کردم تا اینکه دیشب کتاب تون رو توی یه کانال دیدم کنترل شهوت ۱ دانلودش کردم و چند صفحه ی اولشو خوندم اول فک کردم مدیر یکی از کانال ها اینو نوشته ولی صبح فهمیدم ایشون اسمشون یه چی دیگست یهاو یاد کلیپ تون افتادم و سریع اومدم توی سایتی که ا‌درسشو توی اون کتاب نوشته بودین
  واقعا قشنگ بود بعضی جاها اشکم دراومد…
  به نظر من شرط اصلیی که ادم تغییر کنه ترک گناهه
  لطفا توی نمازهاتون توی سجده هاتون منم دعا کنید… دعا کنید از این امتحان سربلند بیرون بیام…
  یاعلی خدانگهدار…

 256. دختر بابا مهدی(عج)
  دختر بابا مهدی(عج) گفته:

  سلام من هر چی که نوشته بودین رو خوندم واقعا قلم خوبی دارین، خودتونین تظاهر نمیکنین ،اینو از متنتون میشه فهمید.وقتی برنامه تون توی شبکه ی دو پخش شد من قسمت اخر شو رسیدم ببینم رفتم دانلود کردم خیلی به دلم نشست اونو توی لپ تابم نگه داشتم و اسمشو داداش رضا سیو کردم اون موقع نمیدونستم شما کی هستین و کتاب نوشتینو حتی این سایت رو دارین ولی کلیپتون رو به این اسم سیو کردم تا دیشب توی یه کانال بودم که برای ترک گناه بود کتابتونو گذاشته بودن کنترل شهوت ۱ من دانلودش کردم و چند صفحه ی اولشو خوندم اولش با مدیر یه کانال دیگه اشتباه گرفتم اخه ایشون هم خودشونو داداش….. معرفی کردن ولی صبح که نگاه کردم فهمیدم یکی دیگه هستن یهو کلیپ تون اومد توی ذهنم…
  توی کتابتون اسم سایتتون رو اورده بودین کنجکاو شدم اومدم و همه رو خوندم واقعا قشنگ بود یه جاهایی اشکم دراومد…
  به نظر من شرط اصلیی که ادم تغییر کنه ترک گناهه
  سر نمازاتون توی اون سجده هاتون برای منم دعا کنین که محتاجم…دعا کنید بتونم سربلند بیرون بیام…
  یاعلی خدانگهدار…

« دیدگاه های قدیمی تر